Изпитвам страст към друг

  • 6 422
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 842
Човекът щеше да се задави от смях. Каза ми: “Терапевт съм от около 20 години. Гарантирам ти, че самите жени не са наясно със своите емоции”.

Мислех, че психолозите и психиатрите трябва да подлежат на сериозно психотестове, щото е много криво мизогинист да е психолог, лекар и подобни, където се изисква човешко отношение. Приятелят ти е повреден (спести си клишетата за категоричността) и не би трябвало да бъде допускан да съветва и работи с хора. В това число жени.
За да го каже човек, работещ в тая сфера, то това не е просто сексистко изказване, а си е проблем.

Много ми е забавно, когато някой се опита да осмее другите и даде "блестящ" пример, който само доказва обратното. И изобщо не е повод за гордост.

# 46
  • Мнения: 243
А, той сега стана “мизогин” (няма такова нещо като “мизогинист”), ясно. Да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли... И понеже хората принципно нямат такива проблеми, те ходят на терапевт. О, чакай... Май точно хората с проблеми ходят. И едни 20 години практика явно не са достатъчно време, за да се извадят достатъчно изводи. Ама нищо де, важното е да вярвате, че проблемът не е във вашия телевизор. Защото така принципно е по-лесно. Както вече отбелязах.

Иска се страшно много смелост човек да поеме отговорност. Дори само за да направи първата крачка: да излезе от кръга на “защото-така-се-прави”. Ама и това го коментирахме. Айнщайн и правенето на едно и също нещо по един и същи начин с очакване на различен резултат. Явно проблемът е в Айнщайн. Няма как да е в целокупното потребителство на bg-mamma Wink (и във връзките като цяло, не само тези на бегемамите)

# 47
  • Мнения: 4 622
Много редове си написал, а реално нищо съществено не казваш. В други теми ми направи впечатление на адекватен човек, но тука вече...

# 48
  • Мнения: 243
Ако не можеш да разбереш нещо, питай. Не казвай, че там няма нищо, само защото не го разбираш. Проста истина, научих я трудно, ама сега ми е леко: никой не е станал по-глупав, ако е задал въпрос. Честно.

# 49
  • Мнения: 4 622
Всичко разбрах. Определяш инфантилно и незряло поведение като поведение "извън калъпа", което казано по този начин сякаш подкрепяш. Друго, което разбрах - имаш приятел терапевт, който обаче е сексистки настроен, щом вкарва жените в (любимото ти определение) калъп на хора, които не знаят какво искат. И чието мнение явно уважаваш и подкепяш. Тук идва и противоречието, разбира се. Да не говорим за това един терапевт какъв трябва да бъде и как 20-те години практика не го правят задължително добър професионалист и човек, чието мнение трябва да се взима под внимание. Не искам и да знам какви са  резултатите от "усърдната" му работа през годините.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 22:43 от Уейв

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не е врат ами шия.Ясно! Притежателите на гореописаните от теб качества не влизат в калъпи и да,най-вече притежават самокритичност! Това качество гарантира не само добри отношения в интимната връзка,а във всяка изобщо.
Малко отклонение с пример ще приложа:Бях чела една научна статия за хората с поведенчески отклонения,(като психопати и нарциси),които след ред терапии и т.н някои от тях по логичен път(защото на тях основно им липсва  тази самокритичност),стигат до извода,че живеейки в малко по-голяма социална изолация,няма да правят зло на другите хора.Тоест,няма да им причиняват себе си!Признавам,изглежда крайно и малко плашещо,но като се замисля е ....правилно и достойно в дадения пример.И да,много е смело също!
Ако лековерните и неориентираните по същия пример не влизаха в сериозни интимни връзки....ех,нямаше да има толкова разочаровани хора.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 23:01 от Nina_Z

# 51
  • Мнения: 3 703
@qrye

Дори специално написах: с разбирането на собствените емоции имат проблем и двата пола. Това, че ти си решила да не го прочетеш, не е мой проблем, нали Wink

За неразбралите: калъп = модел на поведение/модел на изграждане и поддържане на връзките. Сега се надявам да е станало по-ясно. Това е калъпът “Защото така правят всички”.
Далеч не всички правят така, по-скоро на всички им се иска който е решил да кръшка да пусне единия клон и тогава да търси нов. Живота обаче показва друго, че всеки иска да има някаква сигурност и не пуска клона, преди да се е убедил, че новия е по-добър. В такъв случай е по-точно да се каже, че ни се иска "Така да правят всички", но на практика много малко хора го правят..

# 52
  • София
  • Мнения: 17 842
Какъв друг клон, бе, хора. Човекът й се усмихнал, преди да й пусне микробиология. Joy

# 53
  • Мнения: 243
@Уейв

Не разбрах защо терапевтът е сексистки настроен. Защото сме коментирали книга, посветена на женската емоционалност и той е коментирал именно това - женските емоции? Чии емоции трябваше да коментира? Мъжките? Логика някаква? А като добавим и факта, че два пъти написах, че проблем с емоциите имат и мъже, и жени - става ясно колко всъщност си ме разбрала.

@Nina_Z

Нямаше да има толкова разочаровани хора, ако същите тези хора се бяха научили или поне малко постарали да разберат собствените си емоции и най-важното: да престанат да товарят партньорите си с очаквания, базирани на някакво всеобщо разбиране, че така трябва да се случват нещата. ‘Ми не - не се случват така нещата. Докато и двамата партньори (или единият) си мислят някакви неща и ги проектират върху другия, вместо да отделят време да си ги изговорят открито - ей така ще стават нещата. Лайното и вентилаторът.

@The Stranger

Когато чувството ни за сигурност е навсякъде другаде, но не и вътре в нас самите - ей така ще става. Пак същото лайно и пак същият вентилатор. Основното в мнението ти (това за клона) се нарича “синдромът на по-зелената трева”. При съседа винаги е по-зелена. Или през две къщи. Или някъде там. Това е капанът на серийната (не)моногамност. “Следващият ще е по-добър в...” Грънци! Ще е по-добър в едно, ще е по-лош в друго. Ама понеже ни дава това, което ни липсва в настоящата връзка - пускай клона и се мятай на новия! И след време се оказва, че новият е гнил на друго място. Следващият - на четвърто... И така до безкрай. Защото хората са арогантни до безумие: “Аз съм абсолютно достатъчен, в състояние съм да дам всичко на партньора си. От негова страна трябва да е същото.”

‘Ми не, мили “деца” - няма такъв филм. Колкото по-рано се събудите и помиришете пословичната курабийка (английска курабийка в английска пословица, ама няма значение), толкова по-малко разочарования ви очакват.

# 54
  • Мнения: 4 622
Малко обърна плочата, май. Особено последният параграф всички се опитват да й го обяснят на автарката. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 243
Напротив. Не съм обърнал плочата. А на теб явно продължава да ти убягва основното в горното мнение: онова за арогантността Wink

# 56
  • Мнения: 4 622
Да ти кажа, че с обиди и определения не звучиш по-убедително. Няколко пъти подминах подмятанията за това каква съм аз, но наглостта ти не спира.

# 57
  • Мнения: 243
Къде точно видя обиди и определения? Ама искам много точно да ми посочиш. Къде видя “Уейв е...”? М? Ако се разпознаваш в някакво поведение или нещо от написаното не ти изнася - това е отделен въпрос. А когато пиша, че не си разбрала нещо или си пропуснала друго - това са просто констатации. Няма обида в тях.

Аз обаче много точно мога да ти посоча къде ти използваш обиди и определения. Така ще хайде да не се опитваш да проектираш върху мен собственото си поведение, ОК? Благодаря!

# 58
  • София
  • Мнения: 17 842
Щом не си съгласна с мен, значи, че пак не си разбрала. Превод: Оспорвам възприятията ти.
Къде съм написал "Уейв е.." Превод: Работя с намеци и обичам да извъртам

Да, партньорите са различни и ще имат различни слаби места, но с някои недостатъци се живее, а с други- не.

# 59
  • Мнения: 243
@Catcher

Същата работа като Уейв: не се опитвай да проектираш твоето поведение върху мен. С тия номера си играехме в пети клас.

Аз нямам нужда да увъртам. Казвам нещата както ги виждам. И след това посочвам, ако не са ме разбрали. Уейв няколко пъти доказа именно това: че не е разбрала какво казвам. Справка: предпоследното мнение, с “обърнатата плоча”. Там няма контра-теза на моята. Има неразбиране на моята.

Общи условия

Активация на акаунт