NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 5

  • 48 318
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Не е втора употреба. И продавачката се пробва и тя не можа да затвори капачето.

Да попитам от капсулите на якобс или долче густо,кое е слабо кафе?
dolcegusto, на снимката ми се струва, че лостчето за водата е преместено.
Моята не се затваря и отваря ако лостчето е на топла/студена вода.
.  Лостчето беше по средата.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 09:33 от AnMary

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Да попитам от капсулите на якобс или долче густо,кое е слабо кафе?
Имат номера на кутиите за силата на кафето,  колкото е по-малък номера, толкова е по слабо кафето.

# 722
  • Мнения: 686
Здравейте, имам машина с капсули Krups Lumio от известно време лампичката свети в оранжево. Прави кафе, загрява бързо, кафето е топло, тече нормално. Правих промивки с препарат за варовик, правих промивка и с оцет. Имате ли идея как може да се оправи или да звъня във фирмата?

# 723
  • София
  • Мнения: 6 175
При включване, задръж бутона натиснат за 5сек. Би трябвало да светне зелено. Ако не стане от раз, изключи и опитай отново по същия начин.

# 724
  • Мнения: 686
Бутона не се натиска, а се плъзга... ще звъня явно във фирмата. Благодаря.

# 725
  • София
  • Мнения: 39 747
Бутона не се натиска, а се плъзга... ще звъня явно във фирмата. Благодаря.
Щом свети в жълто/оранжево, значи трябва да я почистиш.
Наскоро обсъждахме почистване с вода и лимонтозу. Моята я изчистих по същият начин.

# 726
  • Мнения: 5 384
Тя е писала, че е чистила с препарат и без препарат, въпреки това свети.

# 727
  • София
  • Мнения: 39 747
Пропуснала съм го това. Съжалявам.
На моята машина също продължаваше да свети бутона след почистване. Бутонът ми обаче се натиска и успях (по съвет от темата) да го "ресетна". За плъзгащ - не знам.

# 728
  • Мнения: 1 965
Наскоро ми светна новата машина. Чистих, прочиствах, нищо не става. Не е с бутон, с ръчка е и не става "ресет". Сетих се, че отзад на всяка машина има игличка за прочистване на чучурчето. Извадих я, внимателно поръчках в струйника, включих отново и взе че се оправи. Явно е имало дребно боклуче.

# 729
  • Мнения: 1 214
Моята машинка явно отдавна е светнала в жълто, ама малко жълтозелено и аз не обръщам внимание на цвета, въпреки многократните обсъждания. Иначе си работи перфектно.Сега като повдигнахте пак въпросът, гледам-май е жълто. Направих и аз рестарт и светна в много хубав звлен цвят😂😂😂. А иначе преди максимум месец я чистих с препарат. Даже бях забравила таблетката в резервоара и  моят мъж беше изпил едно кисело кафе(за щастие без последици, ама доста се бях притеснила). Та си мисля-щом си работи добре, какво като свети в жълто?

# 730
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
И аз имах преживелици с моето Мини Ми миналата седмица. Водата свърши, докато си правех кафе сутринта. Спрях я веднага, налях й, обаче кафето ми се видя достатъчно и не я пуснах да обезвъздуши. На следващия ден пускам да правя кафе и ... няма никой. Машинката бучи с елементи на глъхнене, вода в резервоара колкото искаш, кафе няма. Викам си Хайде, отиде помпичката. Въртях я, оглеждах я, обаче за игличката не се сетих. Вечерта ММ се сети, почисти с нея иглата и воала...тръгна. Беше застанало някакво боклуче ли, фолио от капсулата ли, не видях добре, но проработи.
Жълто не ми е светнала още, не съм я чистила. Наливам каквато вода дойде - изворна, минерална, филтрирана, чешмяна.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Та къде казвате се намира тази игличка?
(Инфинисима е моята)

# 732
  • Мнения: 771
Feis на по-старата ми машина беше зад резервоарчето с вода но сега имам Drop и на нея се намира под поставката за чашите. По-точно от долната страна на поставката.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Мерси!
Ще я потърся , за да знам къде се намира, за момента не ми е необходима,  но може в някакъв момент да ми се наложи.

# 734
  • Мнения: 686
Ще я търся тая игла значи. Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт