Истанбул [тема 49]

  • 52 559
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 103
Здравейте,
планираме пътуване до Истанбул с акцент Виаленд. Интересува ме дали бихме могли в един ден да посетим парка, Jungle, Dungeon и Safari- т.е дали ще имаме достатъчно време за забавленията. Каква е времевата продължителност на Jungle, Dungeon и Safari ride-овете?
Освен покупка на дневен билет за парка и за Jungle, Dungeon и Safari- общ билет за трите парка- срещали ли сте друг "пакетен билет"; не намирам и семеен такъв? Колко струва Zoom My Day гривната и от къде се купува?
Има ли early entry билети?

Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 16:36 от vanirra

# 391
  • Мнения: 142
Здравейте момичета 😊 за 8 март бяхме в Истанбул и сега плануваме август да отидем, та въпросът ми е,след като искаме да ходим до minaturk  как най бързо да се придвижим от района на Лалели ?

Извинявам се но забравих да ви попитам, да знаете някой пазар от тези с сергии където продават дрехи,чанти,обувки, аксесоари... Става въпрос за петък или събота някъде да има такъв? Ще ви бъда много благодарна

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 00:06 от Не се сърди, човече

# 392
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте момичета 😊 за 8 март бяхме в Истанбул и сега плануваме август да отидем, та въпросът ми е,след като искаме да ходим до minaturk  как най бързо да се придвижим от района на Лалели ?

Извинявам се но забравих да ви попитам, да знаете някой пазар от тези с сергии където продават дрехи,чанти,обувки, аксесоари... Става въпрос за петък или събота някъде да има такъв? Ще ви бъда много благодарна

До Миниатюрк от Лалели се стига с трамвая до Еминьоню и от там с автобуси 47, 47C, 47E  до едноименната спирка.

# 393
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте,
планираме пътуване до Истанбул с акцент Виаленд. Интересува ме дали бихме могли в един ден да посетим парка, Jungle, Dungeon и Safari- т.е дали ще имаме достатъчно време за забавленията. Каква е времевата продължителност на Jungle, Dungeon и Safari ride-овете?
Освен покупка на дневен билет за парка и за Jungle, Dungeon и Safari- общ билет за трите парка- срещали ли сте друг "пакетен билет"; не намирам и семеен такъв? Колко струва Zoom My Day гривната и от къде се купува?
Има ли early entry билети?

Благодаря предварително.
Да, можете в един ден. Моите деца повтаряха, потретваха, почетвъртваха..... атракции и останахме от 10 сутринта до 9 вечерта само в парка. Но предвид цената от 1000 лири за семейство, им спестих инфото за Джунглата, Сафарито и Ужасите Close
Общ билет няма. Семейни отстъпки няма. Отстъпки за рожден ден - няма. От никъде нищо Angry
Гривната ни я дадоха заедно с билетите. Не съм доплащала нищо за нея.
Early entry билети не съм търсила и не ни трябваха ( в средата на юни).

# 394
  • Мнения: 854
Здравейте,
планираме пътуване до Истанбул с акцент Виаленд. Интересува ме дали бихме могли в един ден да посетим парка, Jungle, Dungeon и Safari- т.е дали ще имаме достатъчно време за забавленията. Каква е времевата продължителност на Jungle, Dungeon и Safari ride-овете?
Освен покупка на дневен билет за парка и за Jungle, Dungeon и Safari- общ билет за трите парка- срещали ли сте друг "пакетен билет"; не намирам и семеен такъв? Колко струва Zoom My Day гривната и от къде се купува?
Има ли early entry билети?

Благодаря предварително.

Мисля, че тук може да откриете нужната Ви информация:
https://istanbulclues.com/isfanbul-vialand-theme-park-entrance-fee/

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте отново.Върнах се от "детския "Истанбул и влизам да споделя.
Отседнахме в Флория.Имах проблем с хотела,макар и резервиран през букинг без право на анулиране.Бяха ни дали апартамента на друг.Много неприятно ,но бързо намерих друг хотел.
Виаленд или Исфанбул- забавно място,има секция и за по-малки деца.Бях купила билети онлайн.Не ги признаха-били само за турски граждани.Съответно ме накараха да доплатя още 370 лири.Никъде обаче това не го пише в сайта им,изтеглиха си парите и ми пратиха билетите.Разправията е невъзможна ,много слабо говорят английски.В самия мол се намира намира Сафарито-там са три атракции.Детето остана доволно.
В мол Флория е големия аквариум-наистина и доста голям и красив.
Sealife е по-малък но също красив.В същия мол се намира и Леголенд ,но на втория етаж.С една кола ,вървяща сама ,минавате покрай лего герои и стреляте по тях с лазерни пистолети.После е една голяма зала за игра .Има и мини киносалон прожектират пак филмче с лего тематика.
Обиколихме и няколко аутлета.
Движението както винаги си е кошмар,задръстванията също.На места нито гугъл мапс ,нито Гармин можеше да помогне.И двата говорят завии надясно ,и се озоваваш пред строеж.Строи се много екстензивно.

# 396
  • Мнения: 103
Здравейте отново.Върнах се от "детския "Истанбул и влизам да споделя.
Отседнахме в Флория.Имах проблем с хотела,макар и резервиран през букинг без право на анулиране.Бяха ни дали апартамента на друг.Много неприятно ,но бързо намерих друг хотел.
Виаленд или Исфанбул- забавно място,има секция и за по-малки деца.Бях купила билети онлайн.Не ги признаха-били само за турски граждани.Съответно ме накараха да доплатя още 370 лири.Никъде обаче това не го пише в сайта им,изтеглиха си парите и ми пратиха билетите.Разправията е невъзможна ,много слабо говорят английски.В самия мол се намира намира Сафарито-там са три атракции.Детето остана доволно.
В мол Флория е големия аквариум-наистина и доста голям и красив.
Sealife е по-малък но също красив.В същия мол се намира и Леголенд ,но на втория етаж.С една кола ,вървяща сама ,минавате покрай лего герои и стреляте по тях с лазерни пистолети.После е една голяма зала за игра .Има и мини киносалон прожектират пак филмче с лего тематика.
Обиколихме и няколко аутлета.
Движението както винаги си е кошмар,задръстванията също.На места нито гугъл мапс ,нито Гармин можеше да помогне.И двата говорят завии надясно ,и се озоваваш пред строеж.Строи се много екстензивно.
Вероятно сте закупили билети за Виаленд не от официалния сайт на Исфанбул, а от един, който позволява 50% отстъпка на билетите (в него е указано, че е само за турски граждани). Моля те за потвърждение дали така е станало, защото искам да закупя билетите от официалния сайт предварително.
Някой друг дали е имал проблем с билети от официалния сайт?

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Не знам дали е официалният сайт.Купих от тук
https://www.isfanbul.com
Странното е ,че в сайта пише че ще получа смс и мейл за потвърждение.Само мейл получих с билетите и то след разговор с тях в месинджър.След заявката изчаках няколко дни ,парите бяха блокирани,но нито ги теглиха нито някаква информация получавах от тях.Писах на месинджър на страницата във фейсбук.Още на другия ден получих отговор.Провериха заявката ,за потвърждение искаха последните 4 цифри на картата с която съм направила поръчка и казаха че до два дни ще ми пратят мейл с билетите и смс с пин код.Мейл получих ,смс не.Останалото го знаете.
Имайте предвид че няма много хора по-бързо хората купиха билети отколкото тези купили онлайн.На съседното гише жена/туркиня / също не беше получила смс та й го пращаха на момента.

# 398
  • Мнения: 103
Благодаря, Renydent.
A билети за трите атракциона в Сафари заедно с билетите за парка ли се купуват на каса?

# 399
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Може и там да ги купите,може и в самия мол .Касата е между входовете на трите атракциона,а те са в една редица в дъното на мола.

# 400
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
Рени, сподели , моля те, в кой хотел бяхте ,че и аз се ориентирам към района на Флоря? Благодаря   Hug

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Както писах имах неприятности с хотела.Бях резервирала Florya House Hotel ,през букинг,без право на отмяна.Не ви го препоръчвам изобщо.Въпреки че имах кореспонденция с тях при пристигането ,ми обясниха ,че има проблем с апартамента.Какъв проблем никой не ти дава обяснение.Английският им е беден ,но се разбрахме.Предложиха ми миниатюрна стая с  една спалня.Попитах къде ще спи детето/11 год/.Щели да сложат допълнително легло.Къде ще го сложат като не можем да се разминем -отговорът беше имате тераса.Е детето на терасата ли да спи.А терасата е празна-и стол с масичка няма.Най се вбесих като ми обясняваха как ще ми направят отстъпка за стаята на 40 евро.Отварям стаята в букинг-67 лева.Поисках да говоря със собственика ,оказа се че през цялото време е бил на една маса .Само махна пренебрежително с ръка.
Естествено докладвах ги на букинг,даже обаждане ми върнаха ,та мисля че ще имат чудна санкция.
Та да се върна на хотела.Беше 3 часа-жега-и в първия хотел който ми се изпречи на пътя влязох.
http://florya-konagi-hotel.hotel-istanbul.net/en/#photo
Не бих отседнала тук ,но нямах избор.В интерес на истината е по-голям от другия,но по-занемарен.Сменяха кърпите всеки ден.Оказа се че работи и българка там.Цената за огромна стая излезна около 240 лв за три дни срещу 400 в другия.Закуската е еднаква всичките дни.

# 402
  • Мнения: 1 192
Здравейте,
някой дали има информация колко е срокът на валидност на предплатените карти на Водафон?

# 403
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
Рени, Благодаря за инфото  Hug

# 404
  • Мнения: 177
Здравейте, от много време ви чета,но за първи път пиша във форума.През септември ще посетя Истанбул и ми се иска малко да ми понаредите маршрута, че в главата ми е каша( улици,спирки,метро,кораби,.....автобуси и т.н) Четох първа страница, някои неща не ги отваря ,други са от преди години, но като цяло добих представа кое къде горе долу. Ще бъдем 6 човека от Варна с караджъ турс с две нощувки. Местата които искаме да видим са долмабахче, сапфир, таксим,кораб по босфора и ми разказаха за някакъв хълм с антени от където имало невероятна гледка. Моля ако някой може да ми ги подреди горе долу кое след кое ,за да не губим време ,че като чета всички се оплакват че не им стига времето.Като начална точка предполагам ще ни бъде квартал лалели. От караджъ ни предлагат и круиз с вечеря за 88лв. струва ли си и дали няма да е по ефтино там да си го организираме сами?Много объркано стана .Ще бъда благодарна някой ако му се занимава да ми понаредите поне малко маршрута, а и други предложения също няма да са излишни. Благодаря много и лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт