За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 991
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 705
Zenata, с нетърпение чакам да споделиш успя ли с тортата и какъв крем използва ?

# 211
  • Мнения: 9 524
имам още един въпрос: мога ли да оцветя целувки с боя на прах и ако да - как. става въпрос за боядисване със златна боя след изпичането им. дали ще стане с четка или по някакъв начина трябва да я поразтворя, за да стане по-устойчив цвета. а с гел боите може ли да се рисува направо? пак в/у целувки.

# 212
  • Мнения: 705
имам още един въпрос: мога ли да оцветя целувки с боя на прах и ако да - как. става въпрос за боядисване със златна боя след изпичането им. дали ще стане с четка или по някакъв начина трябва да я поразтворя, за да стане по-устойчив цвета. а с гел боите може ли да се рисува направо? пак в/у целувки.

Не знам, има си бои за въздушна четка, може би те са най подходящи. Целувките аз си ги оцветявам с гел боя, като си слагам боята в самата смес и с шпатулата разбърквам. Ако искаш шарени , тогава цветовете се смесват в самия пош, с прахообразна боя също може да оцветиш. Ако искаш рисуване, може би е по добре да използваш брокат

# 213
  • Мнения: 22 867
имам още един въпрос: мога ли да оцветя целувки с боя на прах и ако да - как. става въпрос за боядисване със златна боя след изпичането им. дали ще стане с четка или по някакъв начина трябва да я поразтворя, за да стане по-устойчив цвета. а с гел боите може ли да се рисува направо? пак в/у целувки.

Става с гел боите, отдавна съм правила, не си откривам снимките. Ето едни подобни и доста по-красотни от моите, де! Simple Smile
Иначе в нета има всякакви шаренийки.

# 214
  • Мнения: 9 524
да, това е ясно. имах предвид да се изпече целувка и да се рисува върху нея след това Wink

# 215
  • Мнения: 705
да, това е ясно. имах предвид да се изпече целувка и да се рисува върху нея след това Wink

Боя за въздушна четка, спрвй боя, или брокат. Избери си един от трите варянта

# 216
  • Мнения: 978
За къде мога да използвам течна сладкарска сметана?

Купих си опаковка от 1 литър, от която съм използвала около 200 гр, а не ми се иска да стои дълго време отворена.

# 217
  • Мнения: 1 355
За къде мога да използвам течна сладкарска сметана?...
За сладолед. Или си замрази, опаковките трябва да бъдат толкова големи, колкото ще употребиш наведнъж, защото веднъж размразени продуктите не е редно да ги замразяваме отново.

# 218
  • Мнения: 705
За къде мога да използвам течна сладкарска сметана?

Купих си опаковка от 1 литър, от която съм използвала около 200 гр, а не ми се иска да стои дълго време отворена.

Може да си направиш торта, шоколадов сос, карамел сос, сладолед, сарай сармасъ султан локум.

# 219
  • София
  • Мнения: 10 858
За къде мога да използвам течна сладкарска сметана?

Купих си опаковка от 1 литър, от която съм използвала около 200 гр, а не ми се иска да стои дълго време отворена.

Плодов пирог със сметанова заливка

Чийзкейк *Изненада*

Лимонов сладолед със зехтин

Милфьой с маскарпоне и парченца шоколад

# 220
  • Мнения: 14 077
Можеш да си направиш и шоколадов мус (течната сметана + шоколад).

# 221
  • Мнения: 174
Моля за помощ!!!!! Пресолени пържени домати с кюфтета, който са напълно готови. Какво да ги правя? Моля, някой ако имз идея да пише.😧😱😱😱

# 222
  • Мнения: 39 316
Да сложиш парчета картофи, вода и допълнително домати.
После вадиш картофите.

# 223
  • Мнения: 705
Можеш да си направиш и шоколадов мус (течната сметана + шоколад).

Точно така, с този мус тортите стават невероятно вкусни. Аз преди правех с него торти, но сега използвам крем шантили

# 224
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
     Имам много, ама наистина много рикота 🤣🤣🤣. Дайте изпитани предложения как да я оползотворя - основни, десерти, всичко, което може и от което сте доволни.
   Благодаря. 

Общи условия

Активация на акаунт