За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 001
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 705
Vanja77 , е права. Може да изпишеш букви с сметана, или да ги изпишеш с поръска от кокос, ядки, канела, кафе, какао. А може да ги направиш от фондан, или марципан. Може също да ги изпишеш с течен шоколад

# 241
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Labrex, имам малко бебе и нямам време просто. Моделиране, ръсене е подобни неща отпадат.
За шприцоване на букви се сетих и аз, сметана няма да е...
Единственото, което ми хрумна е да направя някакъв не ронлив сладкиш или бисквити, така, че да имам квадратчета с букви и да напиша имената на децата.
Иначе само 30 букви ще е малко скучно....
Казах на детето да мисли идея, днес каза, че ще нарисува какво е измислил

# 242
  • Мнения: 7 279
В книжарниците продаваха едни букви/пластмасови-комплект за първолаци.Ако имаш такива може да ги използваш за шаблон-поръсваш около буквата с нещо(представям си за по-лесно :шоко сладкиша с майонеза и отгоре кокосови стърготини; сладкиша без яйца на Рени-пудра захар)

# 243
  • Мнения: 1 355
Мъфини със забодени хартиени знаменца, с изписани букви върху тях.

# 244
  • Мнения: 9 525
zenata, какво стана с тортата, направи ли я?

утре, утре Wink
оказа се, че детето иска торта еднорог /а сега, де/. имам рог и уши и една вежда, довечера ще правя другата. лошото е, че нямам грам, ама наистина грам време. тортата ще е спаначена с маскарпоне, ягоди и сладко от рози. правих пробна - супер стана. реших да украся със свежи цветя /рози основно/, целувки и плодове /малко алтернативна версия/. направих шарени целувки, довечера малко златни и така Wink

# 245
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мъфини със забодени хартиени знаменца, с изписани букви върху тях.

Тоя е супер идея. Навсякъде мога да ги бучна тези знаменца. Благодаря!

Denyil, имам такива букви, но ми идват големи. Аз искам дребни неща да направя, защото децата често наръфат и после оставят... 🙄
А и като имам само по една буква и като почнат да се карат... затова предпочитам повече букви на дребни неща. Лошото е , че трябва и бързо да станат, защото нямам време.

# 246
  • Мнения: 7 279
Мда, в твоя случай идеята на Дора е най-подходяща; може и някакви хапки/тип петифури със знаменцата.
Пластмасовите букви наистина са големи, първо ми хрумна :голямото ти детенце да подреди буквички тип кус/кус , но е голяма играчка...

# 247
  • Мнения: 705
zenata, какво стана с тортата, направи ли я?

утре, утре Wink
оказа се, че детето иска торта еднорог /а сега, де/. имам рог и уши и една вежда, довечера ще правя другата. лошото е, че нямам грам, ама наистина грам време. тортата ще е спаначена с маскарпоне, ягоди и сладко от рози. правих пробна - супер стана. реших да украся със свежи цветя /рози основно/, целувки и плодове /малко алтернативна версия/. направих шарени целувки, довечера малко златни и така Wink

Браво, радвам се. Може да си направиш захаросани цветя. Гледах на скоро в предаването на Марта Стюарт, как прави захаросани листа на мента алтернатива на цветята. Разби един белтък с малко вода, и намаза мало с четка после потопи в захар. А аз мисля че още по красиво би станал с цветна захар. Аз все се каня да пробвам, но все не успявам да набера цветя, защото всичко се съсипа от дъждовете.
Аз искам да помоля за мнение за гел боя на слай комерс, лимонено жълто, оранжево, праскова, лилаво, шоколадово кафяво , сиво, и лайм. Някой ползвал ли ги е, добри ли са?

# 248
  • Мнения: 39 316
Замразено тесто. Къде да го отмръзна? Ако е в хладилника- едва ли ще е готово за вечеря? Ако е на открито- дали няма да му дойде много времето и днешните горещини. Да уточня, че ще трябва и да втаса преди ползване.

# 249
  • Мнения: 705
Замразено тесто. Къде да го отмръзна? Ако е в хладилника- едва ли ще е готово за вечеря? Ако е на открито- дали няма да му дойде много времето и днешните горещини. Да уточня, че ще трябва и да втаса преди ползване.

Използвай слънцето навън, или микровълнова. През лятото, аз използвам слънцето за втасване на тесто, само на слънцето става най бързо

# 250
  • Мнения: 39 316
Ама да не му дойде прекалено бързо? Това ми е питането. Хубаво ще се размрази, ама да не превтаса до вечерта?

# 251
  • Мнения: 1 316
asyalein, можеш да приготвиш :
Маслени бисквитки -https://pep-4o.blogspot.com/2014/08/blog-post_22.html
 
С каква Големина да са  ти  определиш . Много бързо стават, ако искаш, не слагай шоколад.
А за буквите  отгоре, използвай идеите със знаменцата- букви или каквото си харесаш.
Тези сладки  ги приготвях доста пъти, когато синът беше ученик.

# 252
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Детето ще има празник на буквите в училище. Трябва да занеса нещо за ядене и по възможност да кореспондира с темата.

Нямам формички-букви, за да направя сладки. Търся нещо, което да е лесно и не много пипкаво, да се яде с ръце. Без значение дали е сладко или солено.

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/12/blog-post.html


Върху всяка бисквитка можеш да нарисуваш с айсинг съответната буква. Много бързо се приготвя всичко. Успех!

# 253
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дороти, детето си поръча с шоколад. 😃Благодаря за линка.
Май знаменцата са най-лесен вариант. Ще ги разпечатам и ще оставя детето да реже и лепи на клечките.

# 254
  • Мнения: 705
Няма ли мнения за боите на слай комерс, никой ли не ги е ползвал ?

Общи условия

Активация на акаунт