За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 937
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 11 688
Благодаря. Марчева вече ми отговори. Но мен ме интересуваше, да не им се лющи покритието като на тефлоновите . Водят ги уж с незалепващо покритие, а в рецептите на wilton в YouTube, ги пръскат с спрей мазнина. Щом са с не залепващо покритие, защо тогава ги пръскат
Показах ти най-добри на пазара със сравнително приемлива цена, разбира се, че мога изкарам още по-скъпи, но няма необходимост от това, ние, тук, сме хоби-кулинари . Винаги пръскам,  имам спрей,  но рядко го ползвам, /намаслявам с масло и покривам с хартия за печене, независимо от това че са незалепващи форми/тави.

# 286
  • Мнения: 705
Момичета, моля за препоръки!
Искам да направя торта с крем маскарпоне, крема сирене или заквасена сметана и т.н. (да не изброявам) и боровинково сладко, но имам колебания за блатовете.
Бели или какаови да са? Моля за рецепти и за двата варианта и съвети с какво да сиропирам.

И това ли е т.нар. "чийз крем", защото търся нещо такова като вкус?

 Щом имаш колебания, предполагам че ти се искабели, но ти се иска и кафеви. Тогава защо не направиш ден и нощ, така ще имаш и бели и кафеви

# 287
  • Мнения: 5 994
Нямам претенции по принцип бели или какаови, искам да стане вкусно понеже ще е за подарък, а не съм правила такава торта.

# 288
  • Мнения: 705
Благодаря. Марчева вече ми отговори. Но мен ме интересуваше, да не им се лющи покритието като на тефлоновите . Водят ги уж с незалепващо покритие, а в рецептите на wilton в YouTube, ги пръскат с спрей мазнина. Щом са с не залепващо покритие, защо тогава ги пръскат
Показах ти най-добри на пазара със сравнително приемлива цена, разбира се, че мога изкарам още по-скъпи, но няма необходимост от това, ние, тук, сме хоби-кулинари . Винаги пръскам,  имам спрей,  но рядко го ползвам, /намаслявам с масло и покривам с хартия за печене, независимо от това че са незалепващи форми/тави.
.
Марчева, къде си ги показала? Аз не видях линкове, нито снимки. Може би при мен не са излязли

# 289
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте! Понеже заговорихте за тави - вчера пекох едни картофи в почти новата ми тавичка Zenker и направо ги изгребвах заедно с покритието на тавата Grinning 
Кажете, моля, каква марка тавички да си взема?
Аз за готвене във фурната (без тестените печива) ползвам само керамични тави - от чиста керамика, а не от онези с керамичното покритие. Понякога, но рядко, готвя в йенско стъкло.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 728
Момичета, моля за препоръки!
Искам да направя торта с крем маскарпоне, крема сирене или заквасена сметана и т.н. (да не изброявам) и боровинково сладко, но имам колебания за блатовете.
Бели или какаови да са? Моля за рецепти и за двата варианта и съвети с какво да сиропирам.

И това ли е т.нар. "чийз крем", защото търся нещо такова като вкус?

Ето тази торта правя за втори път, със заквасена сметана и сладко от боровинки. Блата е кафяв, но не е какаов.
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BD%D0%BA%D0%B8

# 291
  • София
  • Мнения: 11 688

.....................
Марчева, къде си ги показала? Аз не видях линкове, нито снимки. Може би при мен не са излязли
Не се разбрахме, ти ги показа в линкове от Арома Хаус и аз ти потвърдих, че за момента с прилича цена са тези и имам почти всички и че са повече от добри. Това е, пък ти си знаеш.

# 292
  • Мнения: 705

.....................
Марчева, къде си ги показала? Аз не видях линкове, нито снимки. Може би при мен не са излязли
Не се разбрахме, ти ги показа в линкове от Арома Хаус и аз ти потвърдих, че за момента с прилича цена са тези и имам почти всички и че са повече от добри. Това е, пък ти си знаеш.

А сега те разбрах, благодаря. Ще купя някоя за проба

# 293
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Здравейте! Купих си манатарки от пазара. Но някои са червиви. Има ли начин да ги изчистя от червеите? Напр. ако ги накисна във вода?

# 294
  • Мнения: 4 859
Вода със сол,но махни пънчето и ако са по едри и на две може да срежеш. Трябва да излязат червеите.Може и по топла да е.
Мъжа е гъбар (хоби),и казва е поне не са отровни ,но аз не ги ям,от въображение ли ,променя ми се вкуса.
Иначе никой друг не е забелязвал .

# 295
  • враца
  • Мнения: 14
Мога ли да замразя зелени джанки без никаква обработка и после директно в супите да пускам?Извинявам се ако е писано за това до сега...

# 296
# 297
  • русе
  • Мнения: 1 316
Защо се добавя джанката?

# 298
  • Мнения: 9 106
за киселина. Както домат, примерно.

# 299
  • Под звездите
  • Мнения: 1 297
Здравейте кулинари!Имам голямо количество маточина,можели да ми дадете рецепта как да си направя сок за директна консумация.

Общи условия

Активация на акаунт