За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 845
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Русе
  • Мнения: 5 179
Скрит текст:
Здравейте кулинари!Имам голямо количество маточина,можели да ми дадете рецепта как да си направя сок за директна консумация.

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_27.html

# 301
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Благодаря.

# 302
  • Мнения: 5 095
Какви сосове са подходящи за тортелони с моцарела и домати?

# 303
  • Мнения: 9 092
за мен сметанов, с песто от босилек

# 304
  • Мнения: 5 095
за мен сметанов, с песто от босилек

Благодаря пеп-4oFlowers Hibiscus
А може ли рецепта на сметанов сос? Сигурно е супер лесен, но искам изпробвана рецепта от истински Кулинар Hug Песто имам лидълско, като по поръчка /досега не съм купувала/.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 16:12 от beauty_magnolia

# 305
  • Мнения: 978
Здравейте, мили кулинари!

Искам да приготвя желирани бонбони за дъщеря си, които да са възможно по-безвредни - има ли такова чудо?

А в рецепти с какво мога да заменя агар агар (че не съм попадала никъде на този продукт), с желатин?

# 306
  • Мнения: 9 092
за мен сметанов, с песто от босилек

Благодаря пеп-4oFlowers Hibiscus
А може ли рецепта на сметанов сос? Сигурно е супер лесен, но искам изпробвана рецепта от истински Кулинар Hug Песто имам лидълско, като по поръчка /досега не съм купувала/.
нещо подобно, копирам ти от последната паста
200мл сметана за готвене
1 ч.л. фина горчица
1 лъжица съвсем ситно нарязан лук
2 скилидки чесън (също съвсем ситно нарязани)
сол и черен пипер
~40 г пармезан (пекорино, грана падано)
1 с.л. масло и 2 с.л. олио
* Маслото и олиото се загряват.
* Лукът и чесънът се запържват за минутка.
* Прибавя се сметаната, горчицата 
* Разбърква се и оставя да къкри 5-6 мин.
* Пармезанът се настъргва (по-малкото парче), разбърква и отстранява от котлона.   Тук последно може да сложиш пестото.
* Подправя се с щипка-две сол и пипер по желание (внимателно със солта; сиренето е солено).
* През това време пастата е сварена и отцедена. Прибавя се към готовия сос, заедно с 1/2 ч.ч. вода от варенето и разбърква.

# 307
  • Мнения: 10 247
Здравейте, мили кулинари!

Искам да приготвя желирани бонбони за дъщеря си, които да са възможно по-безвредни - има ли такова чудо?

А в рецепти с какво мога да заменя агар агар (че не съм попадала никъде на този продукт), с желатин?

АМи аз имам купена цяла торба телешки желатин от iHerb и подобни неща правя с него и сок. Мечета правихме ние. Имам и формички силиконови.

Рецептата ми е половин чаша сок (домашен или нещо без захар, ако не искаш захар въобще; или сокове с някакви естествени цветове по желание). Ако не ви е сладко може към сока да се добави 1 с.л.мед. Две с.л. от тоя въпросния желатин и добавяш към сока и разтваряш на водна баня докато се разтвори желатина. Понеже нямам опит с желатин първия път нищо не направих. Уж се разтвори желатина, но явно не е бил разтворен. Та установих за себе си, че е разтворен достатъчно ако течността се е избистрила. И после наливам във формичките. Понеже мечетата са ситни, към тях имам пипета, че с нея вземам от течността и прехвърлям във формичките. Тая работа я правехме за да се позанимава и детето малко, и създавах добра заетост за известно време. Той търпение нямаше за нищо, но с тия мечета кандисваше Simple Smile  за дълъг период от време. Като разлееш по формите, слагаш в камерата да стегнат 15-20 мин отнема, т.к. докато напълним другите формички и първите са готови.

Имай в предвид, че ако направите повече нямат трайност. Бяхме се оляли веднъж и направили 1 компотен буркан, които не можаха да се изядат. За седмица някъде и мухлясаха.

За сок ние ползвахме Геторейд спортната напитка без захар които са. Мед не съм добавяла също. И пак станаха. Но си имат боя тия напитки и пак не е много здравословно. Но домашен сок нямам под ръка.

# 308
  • Мнения: 3 096
Телешкото шкембе от Лидл сурово ли или полусварено? Колко време му трябва, за да омекне перфектно, че не го харесваме жилаво?

# 309
  • Мнения: 4 859
Телешкото шкембе от Лидл сурово ли или полусварено? Колко време му трябва, за да омекне перфектно, че не го харесваме жилаво?

Аз шкембе не ям,но редовно готвя .Та това от Lidl в тарелките е любимо на мъжо.На мен ми се струва сурово,много е крехко. У дома го нарязваме на парченца и тогава го варим-в обикновена тенджера ,на умерен огън,за час и нещо е омекнало.И вода много не слагам,ако поизври доливам топла,това за шкембе чорба,че да не става много водниста като сложа прясното мляко.

Купували сме и готово сварено и замразено-на него ми трябва до половин час ,иначе става на каша и по не е вкусно.

# 310
  • Мнения: 3 096
Варихме го час и половина в тенджера под налягане, но като те чета, е могло и по-малко. Преди малко даже го пробвах, вкусно е Grin Утре ще метна и пърленка за разкош:grinn:

# 311
  • Мнения: 896
За мен сметана и домати не е подходяща комбинация.
Или доматен сос или сметанов.

# 312
  • Мнения: 7 246
Здравейте, мили кулинари!

Искам да приготвя желирани бонбони за дъщеря си, които да са възможно по-безвредни
Миналата есен правих "желирани бонбони" във формички за лед  по рецептата на Пейчев за пестил от дюли
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/07/blog-post_30.html
Има и от сливи и ябълки.Това като идея го давам.

# 313
  • Мнения: 4 151
Идеи за рецепти с маслинова паста? Thinking

# 314
  • Мнения: 705
Здравейте, мили кулинари!

Искам да приготвя желирани бонбони за дъщеря си, които да са възможно по-безвредни - има ли такова чудо?

А в рецепти с какво мога да заменя агар агар (че не съм попадала никъде на този продукт), с желатин?

Агар-агар го има в всички био магазини. Подходящ е за вегани тъй като е от водорасли, а не от животни, по същата причина аз предпочитам агар-агар. Освен това се твърди че той е десет пъти по добър от желатина, тоест той стяга повече , освен това е полезен за холестерола

Общи условия

Активация на акаунт