За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 114
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 11 610
Без глутен и лактоза си е трудно работа да се постигне баница Simple Smile Това ще да е висш пилотаж Simple Smile

Не ми е целта да докарам вкуса на традиционна баница със сирене, ясно е, че сиренето си е сирене и заместителите не ми допадат. Но пък аз харесвам и западните варианти на баници с месо и сирена, както и с кайма, така и руските с картофи и лук. Това, което аз направих, ми наподоби купешките от бензиностанциите.

mariat, благодаря за съвета с царевичното нишесте, ще добавя малко, както и половин щипка сода.

# 571
  • София
  • Мнения: 19 253
И да се запържи малко плънката, за да си пусне водата, която е вътре.
И аз обичам много всякакви баници със зеленчуци или с месо, повече от традиционната.

# 572
  • Мнения: 160
Имам един въпрос за едни кюфтета от тиква някой да знае рецепта

# 573
  • Мнения: 2 266

siyina
Ако правиш т.нар "обърната баница", в тавата в началото не слагай мазнина на дъното, а задължително малко от сместа. Така корите залепват за дъното и го няма този "ефект" на паднала баница, когато я обърнеш.


Правила съм и това ,и пак пада.

# 574
  • Мнения: 9 112
когато тавата е обикновена, не тефлонова, керамична, или йенска - не пада. Просто ви трябва  една стара тава, от ония цветните Simple Smile  метални и прости  Откакто правя баницата така http://pep-4o.blogspot.com/2013/02/blog-post_8.html спрях да я обръщам
И за баницата с майонеза да се изкажа Simple Smile Изобщо не ми хареса печената майонеза в нея и не повторих да правя.

# 575
  • Мнения: 2 266
когато тавата е обикновена, не тефлонова, керамична, или йенска - не пада. Просто ви трябва  една стара тава, от ония цветните Simple Smile  метални и прости  Откакто правя баницата така http://pep-4o.blogspot.com/2013/02/blog-post_8.html спрях да я обръщам
И за баницата с майонеза да се изкажа Simple Smile Изобщо не ми хареса печената майонеза в нея и не повторих да правя.

Да,в най обикновена тава я правя,не мажа дъното с нищо и пада.Може би плънката ми е по течна.

# 576
  • софия
  • Мнения: 2 463
майка ми вместо заливк на стандартната баница я намазваше с майонеза. Аз само такъв вариант знам на баница с майонеза

# 577
  • Мнения: 41
Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет как да ми се получи сочно класическо пиле с ориз? Каквото и да правя все или оризът е сух или пък преварен или няма онзи сочен вкус, който е “попил” от пилето и е със съвсем леко кашеста консустенция. Дали да покривам с фолио тавата, дали да запържвам лука и морковите предварително, дали да сваря пилето първо и да му използвам бульона? Уж и трите неща съм пробвала и все не става 😒 Също с различни видове ориз съм пробвала - вие кой предпочитате?
И още нещо - с каква мазнина става най-добре? Може би масло или комбинация от олио и масло 🤔 Благодаря предварително! 🤗

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 00:54 от KellyJo

# 578
  • София
  • Мнения: 11 721
Имам един въпрос за едни кюфтета от тиква някой да знае рецепта

https://recepti.gotvach.bg/r-13203-Бухтички_от_тиквички - това са кюфтенца от тиквички Сега имам подходяща сладоледена лъжица и с нея стават перфектни топки, иначе с обикновена лъжица се изсипва сместа.

Здравейте, бих искала да ви помоля за съвет как да ми се получи ...................
И още нещо - с каква мазнина става най-добре? Може би масло или комбинация от олио и масло 🤔 Благодаря предварително! 🤗
Ето и рецепта как се прави перфектен ориз Басмати. Той е подходящ и за пиле. Разгледай да се информираш, виж как са му зърната цели и не са слепени,  как се приготвя.



# 579
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Да попитам... имам 2 пакета оризови спагети от по 500 гр., ще ги приготвя със зеленчуци... Не мога да преценя за 6 души, 1-я или 2-та пакета да използвам?!?
От тази дебелина са...

Скрит текст:

# 580
  • Мнения: 1 953
Аз знам, по 100 гр. на човек. През ден готвя спагети и от 1 кутия, 500 гр., готвя 4 пъти, но тези около 125 гр. сурови са огромна, за мен, чиния варени.

# 581
  • Мнения: 1 333
За да не е толкова течна сместа на тиквените кюфтета, се добавят намачкани варени картофи. Получават се добре оформени в този вид.

# 582
# 583
  • Мнения: 5 133
Как да съхраня голямо количество сурово козе мляко във фризер - сурово или сварено?

# 584
  • под тепетата
  • Мнения: 9 325
Сварено и изстудено.

Общи условия

Активация на акаунт