Hercai/Вятърничав по ATV Тема 5

  • 40 520
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 440
Изгледах една част от серията,но вече имам усещането ,че гледам не отмъщението на Миран,а отмъщението на Рейян. Малко в повече ми идва драмата и. Тя по никакъв начин не му отстъпва по желание за мъст . Сгрешил,сгрешил. Но после се хвърли от моста да и спасява живота ,опълчи се срещу всички . Според мен изобщо не е вярно,че тя не разбира ,че той се е влюбил ,а просто и доставя удоволствие да го унижава и да му го връща . Филмът е станал почти негледаем от тягосни сцени ,в които тя се изтъква като жертва. Определено е по-отмъстителна от него и таи не по-малка злоба. Изобщо вече не я възприемам като жертва . Права е и майката на Азат,че тя използва синът и ,за да прави на пук на Миран. Нормално е да не иска за снаха ,жена която не го обича и го прави нещастен. Не ми се коментира и малоумния Хазар,който от егоизъм да не загуби дъщеря си се натиска в конака ,където дядо и я бие и обижда. Ако я обичаше толкова трябваше отдавна да се е изнесъл от дома на баща си . Съжалявам,че изказвам такова мнение ,знам че много от вас не мислят като мен ,но определено не виждам нищо романтично в този филм от 2 серии насам е някаква агония и започнах да се натоварвам. Дано освежат малко сюжета .
Всеки вижда нещото, което носи в себе си. Какъв и е Миран на Рейян? Никакъв. Мъжеподобието, което преспа с нея за да я хвърли баба му на площада. Жертва е Рейян и то завинаги. Това е филм за насилие, не за романтика. Не е филм за прошка, а за изкупление. Това, че е влюбен или си мисли така, се преплита с мъжкото му его и господарски нрав- “докато аз не кажа”...липсва ни тънката черта на женското достойнство, неразбирането като при Пулев и Суши с целувката, че докато не каже “да” един човек, жена или мъж, той е неприкосновен, не можеш да го разиграваш и после да кажеш “от адреналина беше“ дори жената да е “лека”. А камо ли девойка от друг господарски род.
Да, вълнуващ е изразът на чувства у Миран и неговата лична драма да го превърнат в чудовище, но не съм сигурна колко е любов и колко амбиция. Той вижда само себе си и своите терзания, още е далеч от това да осъзнае какво става с Рейян и нейния живот. Липсва му емпатия. А ако само в един момент си представите, че Рейян е дъщеря ви, не дай си боже- е тогава съветвайте да прости на женен мъж , който я обезчести и изложи пред цялото село , а сега и открадна от сватбата за по- голям резил. И и кажете, че е отмъстителна и се прави на жертва.
Освен това сега следва сезонът на комедиите, и който не му се гледа драма- на воля може да се забавлява. Хубава седмица!

# 46
  • Мнения: 1 036
Сериалът ни е драма и трябва да има драма. Безспорен факт е, че Рейян е жертва и никой не иска да види дъщеря си на нейно място. Но истина е че и Миран е жертва на болните амбиции на баба си и това е нещото, което ни кара да му съчувстваме. И това, че той е готов рискува живота си, за да спаси Рейян ни кара да му вярваме, че я обича. Той е отгледан като пушечно месо за Азизе, да бъде употребен и унищожен. Без майчина ласка и бащина подкрепа, обект на системна психологическа обработка, той е успял да запази способността си да обича и това не може да ни остави безразлични.

А уважението към човешкото достойнство било то на мъж, жена или дете, за съжаление в масовия случай не се възпитава по нашите  географски ширини и на югоизток от тях. Нито в семейството, нито в държавата.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 09:01 от nedlen

# 47
  • Мнения: 3 229
Момичета, жени сме и би трябвало да разбираме Рейян и да ѝ съчувстваме.
При цялото ми възхищение от хубостта и таланта на Акън, с безкрайно съчувствие към Миран и разбиране на обърканите му чувства, искам да отбележа, че той е мъж в един мъжки свят. Има офис, приятел, обществен статус. Има свободата да пътува и да прави каквото реши.

Рейян е лишена от всичко това по рождение. Тя е ценна само доколкото е дъщеря в семейството и ако стане снаха в достойно друго семейство. Няма професия, няма свободата да решава. Затворена и бита, има само мечти. И честта си. Миран я опозори и все още не мога да осъзная как му даде сърце да го направи, като беше явно, че я харесва. Той ѝ отне единственото, което имаше - мечтите и честта. Рейян колкото беше зависима, стана още по-зависима. И никаква възможност да се справи със ситуацията, освен може би да сложи край на живота си.
Освен чувствата, които я раздират, тя се страхува за живота си, за близките си, съдбата ѝ е в чужди ръце.
Жена, така чудовищно излъгана от мъж, няма лесно да се довери на друг мъж, камо ли пък на същия. Абсурд!
Много ми е сипатична с нейния горд нрав, нека да е инат, нека да е дива. Това е нейният единствен начин да се защити.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 334
Момичета, жени сме и би трябвало да разбираме Рейян и да ѝ съчувстваме.
При цялото ми възхищение от хубостта и таланта на Акън, с безкрайно съчувствие към Миран и разбиране на обърканите му чувства, искам да отбележа, че той е мъж в един мъжки свят. Има офис, приятел, обществен статус. Има свободата да пътува и да прави каквото реши.

Рейян е лишена от всичко това по рождение. Тя е ценна само доколкото е дъщеря в семейството и ако стане снаха в достойно друго семейство. Няма професия, няма свободата да решава. Затворена и бита, има само мечти. И честта си. Миран я опозори и все още не мога да осъзная как му даде сърце да го направи, като беше явно, че я харесва. Той ѝ отне единственото, което имаше - мечтите и честта. Рейян колкото беше зависима, стана още по-зависима. И никаква възможност да се справи със ситуацията, освен може би да сложи край на живота си.
Освен чувствата, които я раздират, тя се страхува за живота си, за близките си, съдбата ѝ е в чужди ръце.
Жена, така чудовищно излъгана от мъж, няма лесно да се довери на друг мъж, камо ли пък на същия. Абсурд!
Много ми е сипатична с нейния горд нрав, нека да е инат, нека да е дива. Това е нейният единствен начин да се защити.
Все едно аз съм написала това мнение, подкрепям с две ръце. И въобще не намирам за излишен инатът на Рейян, щеше да е нелепо да прости на Миран в рамките на няколко дни или седмици. Постоянно някой я заплашва с пистолет или отвличане (включително и Миран), сякаш не е човешко същество, а някакъв обикновен неодушевен предмет. И за всичко това е виновен Миран. Той може и да я обича, но едната любов не стига, за да се усмихне Рейян, да махне с ръка, да прости и да забрави постоянния тормоз, на който в подложена именно заради постъпката на Миран. Тъй че изцяло я подкрепям нея. А той с откровено мъжкото си поведение - на мъж, който е свикнал да притежава всичко и да го има веднага и както той каже, иска да притежава и нея. И после се дере, че тя, видите ли, не го била разбрала. Не, ти не си разбрал, че Рейян е човешко същество, също като теб. И тя също има чувства, мисли, желания. И това, че ти я обичаш и й казваш по 1000 пъти, че е твоя и че няма да се откажеш и че няма да я пуснеш, не значи абсолютно нищо, ако тя също не го иска. Точно, когато Миран осъзнае всичко това, Рейян ще го види с други очи. Но никога няма да забрави, иначе би било нелогично.

# 49
  • Мнения: 11 116
Цитат
И тя също има чувства, мисли, желания. И това, че ти я обичаш и й казваш по 1000 пъти, че е твоя и че няма да се откажеш и че няма да я пуснеш, не значи абсолютно нищо, ако тя също не го иска. Точно, когато Миран осъзнае всичко това, Рейян ще го види с други очи. Но никога няма да забрави, иначе би било нелогично.

Мисля, че за всеки е ясно - няма как Рейян да забрави. Няма как лесно да прости.Това не е нормално.

Но нека да не забравяме, че Миран много добре осъзнава вината си. Да не забравяме, че каза думите "Постъпих много лошо с невинен човек". Каза и многократно, че иска втори шанс, че ще направи отново така, че да го гледа със същите очи.

В очите на Рейян, Миран вижда любов. Ако не беше така, едва ли щеше да бъде толкова упорит в желанието си да я върне. Вижда и болката и, затова и той изпитва болка. Сега, ако някой каже, че не се измъчва заради всичко, което се случи между тях, че не се раздира, че се жертва за нея, че е готов на всичко за нея, че би шута на женорята в конака, каза и - където искаш, там ще те заведа...

За болката на Рейян вече писах много пъти и за всичко, което преживя.

В крайна сметка този сериал е създаден за тези двама млади, които стават жертва на извратените характери на своите семейства. Дали ни харесва или не, дали разбираме какво чувстват двамата поотделно или заедно и дали ни харесва, че ще се борят за любовта си, за честта си, за погубените си мечти, че ще искат да излекуват сърцата си, това ще се случва. С цената на много болка, но ще продължават. Сериалът е замислен да следва този път, тази история на невъзможната любов.

ОК! Рейян няма да му прости! И какво?!!
Какво се предлага?
Ще заживее с Азат и ще бъде убита от хората на жестокия си дядо?
Или дядото ще се вразуми, няма да я убие и ще заживее щастливо с Азат? В един двор, под един покрив с Ярен?

Това ли се предлага от тези, които не са съгласни с упорството на Миран да си я върне?

Или най-добре - Хазар просто да си вземе жените и да замине за Истанбул? И да напишат ....така завърши тази невъзможна любов...СОН!

Както вече се писа, сериалът е драма. Миран ще се бори за любовта си, ще се мъчи да си върне светлината и радостта от живота! Ще се стреми да го направи с жената, която обича не като братовчедка! В която се влюби, но беше замъглен от омразата  към рода и, насадена от Азизе.

Миран взе честта на Рейян, не само заради отмъщението, а защото искаше да бъде с нея. Защото я харесваше. Защото беше влюбен в нея от първия миг, в който я видя. Защото обожаваше да гледа тялото и. Тази първа нощ мина като нощ на двама обичащи се. С цялата и нежност. Ако Миран не харесваше Рейян, не беше влюбен в нея, тя щеше да бъде груба. Щеше да я зареже още на мига. Рейян нямаше да се събуди с усмивка.

Не защитавам постъпката му в колибата и изобщо, всичко свързано с отмъщението, на което стана жертва. Просто се опитвам да видя през неговите очи, а не само през очите на Рейян.

Мисля, че в този епизод ни очакват интересни мигове и между двамата, а не само виковете и заплахите между двете семейства.

 

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 09:09 от Mydream

# 50
  • Мнения: 4 369
С повечето коментари съм на 100% съгласна, с други по-малко, но ми е приятно и интересно да чета различни мнения.
От тел. пиша, та ще съм кратка. Не съм съгласна с това, че Миран й е отнел мечтите. В разговор с дядото се разбра, че тя е искала да учи, но Насух не е разрешил. Той й е отнел мечтите, също така и родителите й, които в този момент не са застанали зад нея, не са се изнесли от конака и града, не са помогнали тя да осъществи мечтите си.
Много ми е интересно Зехра като майка как вижда бъдещето и живота на Реъян, ако се беше омъжила за Азат!? Цял живот без истински мъж, без деца, до полата на мама и тате, с шамарите от дядо й докато той мърда...с една дума стара мома в мухлясалия конак!
Така, че переспективата на Миран (вижда грешките си и се опитва да ги поправи) е за предпочитане пред тази в конака (бой от дядката и тормоз от Ярен и сие).

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 09:32 от mery_poppins1

# 51
  • Мнения: 1 036
В бъдеще и да се усмихне Райян, ще бъде усмивка през сълзи. И да го погледне Райян, в очите и няма да има безрезервна вяра. Станалото не може да бъде забравено. Това винаги ще тежи на Миран и ще бъде неговата голгота. Много красивият момент от серията, когато Рейян беше на коня, илюстрира необратимата промяна в нея. Погледнато от далече едно прекрасно момиче с развети от вятъра коси, препуска на воля сред красивата природа. Погледнато отблизо едно момиче с помръкнали очи, в които са угаснали вярата и надеждата.
Радвам се, че нашият сериал ни кара да си задаваме екзистенциални въпроси и да търсим техните отговори. И съвсем нормално е да имаме различни мнения.

# 52
  • Мнения: 5 440
Мери, мисля, че от гледната точка на Рейян Миран и неговото поправяне на грешките са по- лоша перспектива, защото в патриархалния свят такива решения няма. Принадлежиш на семейството си. За нея той е и мъжа предводител на Асланбей и такива разводи, нови булки са силно невероятни. Ясно е, че семействата са врагове. И в двете къщи ще е обект на гнет.  В единия дом са поне майка и и баща и. В другия ще се озове като наложница. А ако решат да избягат стават безродни. За мъжа от Изтока тази мисъл е невъзможна. И Рейян го знае. Поне при обстоятелствата , които на нея са известни. По същата причина Хазар не може да напусне Насух.
Не знам доколко аналогията би била правилна, но най- добрият приятел на сина ми е от Индия. Оженили са се родителите му без съгласието на семействата. Макар и много богато банкерско семейство днес те живеят в Дубай и семействата не поддържат връзка с тях, защото не е зачетена волята им .

# 53
  • Monaco
  • Мнения: 374
Аз никъде не съм написала,че Рейян трябва да прости на Миран и да се събере с него . Написах ,че не е по-малко отмъстителна. Чак и го заведе на мястото ,където той я остави ,за да го остави и тя и да и стане густо. И го направи след като приятелят му и сподели ,че той много я обича и съжалява . Човек ,който е наистина жертва няма да губи сили и енергия да отмъщава, а ще гледа да се спаси надалеч . Истинското чудовище е Насух,а не Миран . По-добре да беше събрала енергия да се махне от конака с или без семейството си и да започне нов живот . Колко жени в днешно време са изоставяни от мъжете си? И кой нормален би се хвърлил да отмъщава вместо просто да започне нов живот далече ...

# 54
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Привет момичета wavey
Благодаря за новата тема newsm51 и за коментарите ви. newsm51

# 55
  • Мнения: 3 437
Виктория, ами те и двамата фактически са си "безродни" в смисъла, който познаваме до сега - нито Миран принадлежи на рода Асланбей, нито Рейян - на рода Шадоолу. Може би им предстои да открият родовете си. А е възможно и да поставят началото на нов род, все пак действието, макар и приказно, се развива в 21 век.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 09:46 от Katya_I

# 56
  • Мнения: 5 440
Йоана, предполагам си млада жена. Каквото и да кажем за Рейян последното , което търси е да и “стане густо”. Тя е в пълно отчаяние и за разлика от някоя съвременна жена, която е образована и икономически независима не може да напусне. Опита “да избяга” като сама скочи от моста. За много жени дори и днес това е единствен изход. И у нас много жени търпят мъже тирани, защото няма къде да отидат, да се грижат за себе си или децата си. За мнозина жертви бягството е невъзможно, защото нямат самостоятелен живот, мислене. , образование...
Катя, те не знаят, че са безродни. А ние знаем, че ще има нов род. Дори вече наследник може да е на път.

# 57
  • Мнения: 11 116
Аз никъде не съм написала,че Рейян трябва да прости на Миран и да се събере с него . Написах ,че не е по-малко отмъстителна. Чак и го заведе на мястото ,където той я остави ,за да го остави и тя и да и стане густо. И го направи след като приятелят му и сподели ,че той много я обича и съжалява . Човек ,който е наистина жертва няма да губи сили и енергия да отмъщава, а ще гледа да се спаси надалеч . Истинското чудовище е Насух,а не Миран . По-добре да беше събрала енергия да се махне от конака с или без семейството си и да започне нов живот . Колко жени в днешно време са изоставяни от мъжете си? И кой нормален би се хвърлил да отмъщава вместо просто да започне нов живот далече ...

Според мен, нейната цел беше не да отмъщава, а да покаже на Миран, че всичко е свършило тук, изгоряло,погребано сред пепелищата. Да не се надява, че може да бъде забравено. Да му каже, че той е бил човекът, на който е имала най-много доверие. Но той е излъгал надеждите и мечтите и. И изгубеното доверие беше тук на прицел от сценаристи, актьори и режисура. А не нейното отмъщение? А не изгубената любов. Тя очевадна, има я.
Но, който както го разбира.

# 58
  • Мнения: 3 437
Поправих си поста  Peace Целта ми беше да кажа, че има изход от тази кръвно - родова зависимост. Не вярвам и сценаристите да не търсят изход. Предполагам, че ще е в духа на тяхното мислене - съчетаване на традиции със свобода. Но как ще стане, това само те си знаят.

# 59
  • Monaco
  • Мнения: 374
Дами ,Хазар не е беден човек може да даде една карта с пари на дъщеря си и да и купи един билет за Истанбул . От там нататък тя се записва в университет или започва някаква работа и самостоятелен живот . Насух не е лидер на мафия и едва ли ще я преследва из цяла Турция да я убива. Хазар ако и каже ,че я е осиновил ,тя освен благодарна друго не може да му бъде .. Аз поне бих била благодарна и бих била засегната от това ,че съм била подложена на тормоз заради техният егоизъм и страх да не ме загубят .  Това ,което не ни убива ни прави по-силни . Да млада съм и също съм преживяла тежка раздяла ,лъжа ,болка . Но съм се събрала и съм оставила всичко зад гърбът си и сега имам мъж и семейство и сега опитът ми само ме е научил да оценявам правилния човек и да го обичам повече .

Общи условия

Активация на акаунт