Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

  • 28 950
  • 719
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 746
Познавам някои от тези така наречени гурувци ( нарочно така го казвам, гуру за мен е свята дума, а тези само я калят) и мога да кажа, че са чиста проба мошенници чели много книги.

Ето сега например е много "модерно" да св гпвори за Twin flames и бързо се преориентираха печалбарите. Преди години беше на мода висшият аз, индиго и кристални деца...Въобще все етикиране, с което хората да си обяснят колко са различни..

А това с общите медитации е толкова опасно..

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 10:09 от BaDBluEeYeS

# 61
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А това с общите медитации е толкова опасно..
Сигурно!

Ония в Тибет така правят - за повече сила.

# 62
  • Мнения: 4 746
Просто масово нямат ...хм..хигиена на медитацията и е възможно да си разменят негативни емоции по-време на сеанс.

Ония в Тибет са нечовеци за мен. Възхищавам им се за силата на духа и отдадеността си на вярата. Нещо, което не мога да кажа за нашите християнски духовници..за съжаление.

# 63
  • Мнения: 15 313
...нашите християнски духовници...
Те нашите духовници са духовници на маса - Дай вино, дай ракия, дай да ям, дай да пия. Духовността на гладно не трае, а като се наяде и напие хоро и се играе. Няма сватба, няма погребение, важното е да има веселие. Щом търбуха е пълен догоре, духовното се надига у тях и чак в небето ги издига горе, сънища сладки да сънуват и Рая да бленуват, че там само се пие и яде, тъй са чували те. Wink

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 11:13 от Джаста Праста

# 64
  • Мнения: X
Ами здравейте и от мен, понеже се коментираше GOT, гледах го с голям интерес, Денерис ми бе любимка, абе общо взето си беше феномен този сериал, също любим филм ми е Властелина, накой по-нагоре беше казаш, че е "скучноват", което искрено ме разсмя Grinning, ноо хора разни Simple Smile

# 65
  • Мнения: 4 746
За мен Властелинът е скучен, спрямо книгите, Хобит да не говорим.
А за ГоТ , аз съм от 1% хора на тази планета, които не са гледали и един епизод.
Ама нали разни хора ... Simple Smile

Момичета, като заговорихме за филми, какво ви е мнението за Заклинанието, който е по реални събития?

# 66
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Здравей Зузи, тук по принцип не коментираме филми и сериали, но сме споделяли, какво гледаме в момента.

Има специални теми за GoT - за сериала и за книгите. Ако искаш, заповядай там.


Иначе ... да си споделя пак за Данито - тя си луда Тарг. Който е чел книгите, знае, за какво говоря. Таргите са практикували кръвошмешение. Половината са били луди. Или както се казва в самия сериал, а и в книгите - когато се роди Тарг, Боговете хвърлят монета и всички чакат със затаен дъх, какво ще излезе.


Мартин е ползвал много истинска история в историята си. Дори бих казала, че 90% е история, както и митове и легенди.

Самият той казва, че Таргите са като Птолемеите - те заемат традицията на инцест от Египетските фараони.

В Египет се е практикувал инцест в кралските среди - самият Тутанкамон е син на брат и сестра.

За Птолемеите - родителите на Клеопатра са били брат и сестра, а тя самата е била женена за двамата си братя.

Династията на Птолемеите е просъществувала около 300 години (горе-долу като при Таргите на Мартин). Говори се, че в рода започнала да се проявява много лудост, параноя и сие. Точно както при Таргите.


Защо пък да не е скучен Властелинът? На някои хора им е скучен. Някои хора не понасят черно-бели светове на зло и добро. Повече ги кефят сивите светове, където няма добри и лоши герои.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 12:13 от Eleonora_27

# 67
  • Мнения: X
Защото не е ..да кажеш, че властелина е скучен, то значи си фен на турски сериали, а филма е оценен високо, и не само от публиката, Толкин е велик, дори е създал писменост на измисления език...абее който разбрал разбрал...то "разбирачи" винаги има...филма е уникален, книгите също

# 68
  • Мнения: 4 746
Аз съм от тези хора. Вярвам, че няма само добри и лоши хора.
Някак по-реалистично ми е, когато един човек веднъж е най-добрият , а в следващ може да те разочарова.

Като героите на сериал The haunting of Hill house.
Защото не е ..да кажеш, че властелина е скупен, то значи си фен на турски сериали, а филма е оценен високо, и не само от публиката, Толкин е велик, дори е създал писменост на измисления език...абее който разбрал разбрал...то "разбирачи" винаги има...филма е уникален, книгите също
Извинявям се , но с глас се смях на този безумен коментар. Не съм фен на турски сериали, а Толкин е велик, но филмите и книгите не се покриват много , много с моите представи. Wink Особено Хобит, която е моят фаворит.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 14:47 от BaDBluEeYeS

# 69
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Зузи, чела ли си книгите на Толкин?

# 70
  • Мнения: X
Зузи, чела ли си книгите на Толкин?
Чела съм ги и са част от личната ни библиотека вкъщи, мисля че се
подразбира от предишния ми коментар Simple Smile

# 71
  • Мнения: 6 382
Колко умни хора,ей...
Значи,хал хабер нямат какво е това,нито откъде е,нито с каква цел съществува?Обаче разработили медитации чрез които да "извикат" такова нещо около себе си?С каква цел,т.е.каква е предполагаемата полза от това?

п.п.Преди години пък бяха актуални едни енергийни импланти(на Крион) и сума ти народ се обзаведе с тях по своя воля и молба,без изобщо да са наясно в какво се впускат..
Какви са (били) тези енергийни импланти? Почти не намерих инфо за тях.

И да попитам, понеже чета един материал - когато сте отсъствали от дома си или от работата си по-дълго време (около седмица), връщате се и имали ли сте чувството, че обстановката е друга, мястото е друго, има нещо различно? Grinning

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 13:26 от ina.ina

# 72
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Според мен би трябвало да се изключи първо временна частична “амнезия”, тоест някои детайли от обстановката са минали на заден план и затова ти се струва различно.
Такова нещо изпитах преди няколко години, връщайки се от ваканция 2 седмици и влязох в магазина, в който всеки ден влизам и го знам на изуст. Него ден беше като че беше нещо ново.

# 73
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Частична амнезия се получава при много голям стрес.

А също може да е свързана с места или данни, които предизвикват голям стрес. Мозъкът нарочно ги забравя, за да не се побъркаш.

# 74
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Това, да. Само че, това което се опитах да обясня при мен не беше породено от стрес. Бях във отпуск и доволна.
Иначе ако си в командировка и в главата ти има хиляди задачи - може да има стрес, да.

Общи условия

Активация на акаунт