Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

  • 28 626
  • 719
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 744
Зузи, благодаря за поправката не съм видяла, че автокоректорът ме е "поправил". Често използвам сленга "Толкинг ту ми" , та явно от там.

Не съм фен, на Дж. Р. Толкин , това че харесвам някои от книгите му, не значи , че съм му почитател. Виж на Стивън Кинг съм голям такъв Wink

Интересен опит да ме захапеш, но съм д
дзен и трудно ще ти се получи.
Със здраве, 'дет се вика и благодаря за бележката. Веднага ще редактирам.

# 76
  • Мнения: 15 298
Ааааа, и тука ли ще се хващате за гушите. Да не говорим, че темата не е нито за ГОТ, нито за Властелини, пръстени, Толкин, Толкинг или Модърн Токинг. Какво става с хората в този форум, не знам, ама където и да вляза все някой с някого се драка.

# 77
  • Мнения: 4 744
Виновен е ретроградния Юпитер😂😂😂

Извинявам се на Зузи и на всички останали, че успях да нажежя атмосферата. ✌✌✌

# 78
  • Мнения: 15 298
Ааа, Синеочке, не беше към теб поста ми. Няма нужда да се извиняваш.
Влиза нов потребител в тема за свръхестественото и божественото и започва да коментира сериал за който си има нарочна тема, която впрочем е много интересна. И не само коментира, ами и наклон на вкусовете на хората се опитва да дава, че дори и завоалирани обиди вмъква. Ееее, аман, значи.

# 79
  • Мнения: 4 744
Ами няма как , когато се коментират философии и вярвания, да не се опрем и на изкуството. Хората най-лесно изразяват себе си и откриват себе си и това, в което вярват, в изкуството.
От край време е било - пещерният човек се е опитвал да си обясни сшучващото му се с рисунките в пещерите.
В съвремения свят ние пък поглеждаме към книги, филми, снимки..

Теб какво точно те интересува?

# 80
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Зузи, понякога коментираме сериали или филми, защото сме видели нещо там, свързано с разни религии, както с митове и легенди.

А и много от филмите и сериалите представят Библейски случки. Това също е интересно да се коментира.

В старите теми има повече по темата.

Напълно свободна си да споделиш или да питаш, или да подхванеш дискусия, която теб те интересува.

# 81
  • Мнения: 2 013
Zuzi90, има доста неща, които първо не се пишат в прав текст и второ най-добре изобщо да не се пишат. Много малко хора могат да 'смелят' определена информация. А още по-малко хора могат това-онова. А от тях единици биха писали точно в бг-мамма. Така че темата се развива по очаквания начин.

# 82
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Zuzi90, има доста неща, които първо не се пишат в прав текст и второ най-добре изобщо да не се пишат. Много малко хора могат да 'смелят' определена информация. А още по-малко хора могат това-онова. А от тях единици биха писали точно в бг-мамма. Така че темата се развива по очаквания начин.

Ех, ама като започнете с тази мнима загадъчност и категорична увереност кой какво може да смели и какво не... Laughing
Иначе и аз съм тотален спам в момента, де Laughing. Темата ме интересува, но не и във връзката й с телевизонни сериали, и художествени персонажи.

# 83
  • Мнения: 2 013
Виж тогава старите теми. Те ще са ти по-интересни.

# 84
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ами, ето например, аз съм един пример за това, че не мога да смеля много неща.

Може и да съм глупава, но ми трябват по-образни описания и аналогии, за да мога да хвана нещо.

Не се заяждам - само казвам, че има и такива хора.

Кажете, за какво точно искате да си говорим - темата е много широко дефинирана и дава голяма свобода.


М/у другото, сега се сетих, че видях нещо интересно:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1119351

Том Кембъл много го харесвам.

# 85
  • Мнения: 4 744
На мен ми е потичала кръв от носа в опитите си да прочета Кибалион. Ами не я усещам тази книга. А аз много се осланям на интуицията си относно нещата, които чета и не само. Ако нещо не може не просто да ме грабне , но и да ми влезе в главата , значи не е за мен.
Когато човек, започне да върви по духовния път информацията, която трябва да знае сама го намира. Знаци, хора, числа.
В никакъв случаи не мисли, че си глупава, щом не може да асимилираш нещо, то значи , че не е нещо, което ще ти е от полза и за твоя път.

# 86
  • Мнения: 15 298
....
В никакъв случаи не мисли, че си глупава, щом не може да асимилираш нещо, то значи , че не е нещо, което ще ти е от полза и за твоя път.
Или просто не е дошъл момента да го разбереш. Винаги съм смятала, че си има определено време за всичко. И за книги, и за филми, и за осъзнаване на разни неща. И не винаги случващото се с нас и около нас е нещо, което може да разберем на момента, понякога е опит с натрупване, до момента в който разбереш, че всичко е имало смисъл, макар в даден момент да не си го виждал, намирал или разбирал. Просто в един момент проглеждаш и разбираш всичко, което се е случвало с теб и че нищо не е било случайно и е имало смисъл, но момента не е бил назрял, за да го разбереш. Като настъпи момента и разбираш, и всичко си идва на мястото.

# 87
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кибалион е сложна книга.

Аз много исках да почна от Платон, да мина през Плотин и да стигна до Емануел Кант.

Плотин има много интересни неща за душата. А и доразвива Платоновата духовна космология.

# 88
  • Мнения: 797
Здравейте пичове и пички. Благословена се завърна. Като птица феникс от пепелта. Унижиха и обидиха ме в другата тема.
ПОВЕЧЕ НЕ СЕ ДАВАМ НА НИКОЙ ДА МИ ГОВОРИ ТАКА! Да ме унижава. Ще бъда лоша.
Днес гледах филма Х Мен, апокалипсис.
Какво, какво мислиш по въпроса.

Супер много са се заиграли да вплитат Богове в тоя филм. Първо си помислих било ли е възможно да е бог. Да. Вероятно. Самото кланяне и казване на името му ми стана странно като ги слушах.

След това мъдростта надделя.
Кой разумен Бог би създал всичко и накрая да иака да го унищожи?
Кълна се.....тогава когато изстреля ракетите и изгубиха оръжията си.....честно се молих да се случи в света.
Да няма никой оръжия. Толкова надълбоко влизаха думите му. Толкова сте си повярвали, че сте силни.

И винаги съм се питала какво е да си медиум. Е накрая разбрах. И ще се боря да го развивам. Защото наистина чета и чувам разговори. И никой не може да ме убеди в обратното. Разбрах че медиумите не работят само със злото.
Много готини актьори във филма.

Говорихте за медитация. Ако правите медитациа и до 1-2 месеца не ви е добре, не може да спите, чувствате чуждо присъствие трябва да спрете. Аз винаги си казвам нека бъде светлина.

Всъщност влезнах за друго.
За орбетата. Нали бях разказала тук и в др тема за такива светлинки около мен. В деня в който се отказах от повечето безсмислени обещания и освободих ангелите (липсват ми, усещах поне един отбор), когато отворих очи имаше ето такива ярко бели към светлолилави видими капки около мен. Издигнаха се към прозореца и изчезнаха. Искам помощ да разбера повече но без страшни клипчета.

# 89
  • Мнения: 7 006
А това с общите медитации е толкова опасно..
Сигурно!

Ония в Тибет така правят - за повече сила.
Във Фейса се опитвах да ръся мъдрости..За няколко години ми блокираха 10-ина профила
За политика не пишех,освен в редки случаи и то не за нашите марионетки,а за кукловодите им,повечето народ си мисли за тотална фантастика и конспирация..Както и да е..Последния профил ми бе докладван именно от езотерици и блокиран,познайте заради каква реплика?Simple Smile
Написах,че България има шанс,но първо трябва да се "събере" духът и имунната система на българите.Т.е.над цялата страна като мараня трябва да се понесе вибрацията на българската кръв и дух,наситени и мощни,като пелена да обвият всяко кътче от земята ни,и всяко кътче у душите и сърцата ни.
Как може да стане това?Много просто..Тогава,точно когато писах,се виеха хора на рилските езера.
Добра идея,но некадърно изпълнение
В продължение на три денонощия,при езерата трябва да звучи българска музика,не записи,а живо изпълнение.Три денонощия без секунда прекъсване.
И през тези три денонощия,трябва да се вие хоро,което да не се прекъсва.На хорото трябва да сме наредени мъж-жена,а не две жени една до друга,или двама мъже рамо до рамо..Не трябва така,нужно е мъжко-женско.
Още,по-възможност,хората трябва да са с пафти и пояси(слънчевия сплит е много уязвим и е свързан с родния дух/етноса/духовното семейство в астрала и т.н.)..Който има дълга коса и нея на плитка на сплетена..Сега жените сме "срамежливи и деликатни(ужким)",но навремето не е било баш тъй..Нужно е колкото се може повече жени в цикъл на това хоро.Не жени които по принцип имат цикъл,а жени които по време на хорото са.Някога в древността,масовия цикъл и овулиране,са в основата на много от днешните ритуали за плодородие..Защото сме били синхронизирани със слънчевия цикъл,а не с тоя железен фенер-луната.След като ни я домъкват на буксир и я паркират като арабин в пустиня в небето ни,тогава се променя и женския цикъл се "синхронизира" с оная машина..
Как да е..Това трябва да се направи,това бях написала,и за броени часове бях блокирана
След този последен блокаж,разбрах,че в сурат тефтера,бдят не само идиоти,но и езотерици и окултисти и то такива които са много,ама много наясно с нещата.Бях изумена и потресена.
Та..масовите медитации,могат да бъдат огромна сила,и като всяка сила,има две направления на действие.Градивно и деструктивно..


п.п.Благословена,не знам как просто да го кажа..
Богът в Библията,с изключение Битие 1:1,е човешко/хуманоидно същество/същества.Може да са от нам си коя плътност(5 та,не е тайна),но това не е Бог.
Бог е само Единното Творящо Съзнание
Всички останали,от библейските патриарси до гръцката митология,са едни и същи маскари,същества като нас,озурпирали планетата ни и въобще галактиката ни,и преставящи се за "богове"..Още малко и швепс..


На мен ми е потичала кръв от носа в опитите си да прочета Кибалион. Ами не я усещам тази книга. А аз много се осланям на интуицията си относно нещата, които чета и не само. Ако нещо не може не просто да ме грабне , но и да ми влезе в главата , значи не е за мен.
Когато човек, започне да върви по духовния път информацията, която трябва да знае сама го намира. Знаци, хора, числа.
В никакъв случаи не мисли, че си глупава, щом не може да асимилираш нещо, то значи , че не е нещо, което ще ти е от полза и за твоя път.
Или..Когато ученикът е готов,учителят сам ще го намери:)

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 07:32 от Какво?

Общи условия

Активация на акаунт