Големите загадки

  • 496 047
  • 9 506
  •   1
Отговори
# 4 080
  • Мнения: 18 942
Гледах няколко поредни дни "В търсене на чудовища" по Травел.  Криптозоолозте, засегнаха една интересна тема - възможността да има портали на определени места в Земята, откъдето да преминват Саскуотч, Неси, и подобни.
Стана ми интересно, не знех че Нес е засичано в толкова много езера между 40 и 57 мередиян; нито бях чувал за човека-вълк в Уисконсин. Според монасите в Тибет, Йети са духовни същества, пазители на Шамбала.
Ако допуснем че тези същества идват от други измерения и времена, това би обяснило появата на ихтиозавъри. Може би някъде нашето време-пространство се допир с такова в което властват динозаврите

# 4 081
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Гледах няколко поредни дни "В търсене на чудовища" по Травел.  Криптозоолозте, засегнаха една интересна тема - възможността да има портали на определени места в Земята, откъдето да преминват Саскуотч, Неси, и подобни.
Стана ми интересно, не знех че Нес е засичано в толкова много езера между 40 и 57 мередиян; нито бях чувал за човека-вълк в Уисконсин. Според монасите в Тибет, Йети са духовни същества, пазители на Шамбала.
Ако допуснем че тези същества идват от други измерения и времена, това би обяснило появата на ихтиозавъри. Може би някъде нашето време-пространство се допир с такова в което властват динозаврите

Много ме кефи тая хипотеза.

Щеше да е хубаво да е вярна. Направо ми стимулира сетивата и фантазията.

# 4 082
  • Мнения: 36 911
И аз гледам, когато се сетя. Но това предаване, което дават преди него (за търсенето на Голямата стъпка), е леко безсмислено - само бродят из едни гори... Първи епизод беше интересен, като даваха фактологията, но следващите...

# 4 083
  • Мнения: 18 942
За Голямата стъпка е безсмислено и друг път сме коментирали. Ако релно искат да го хванат, трбява да се съберат професионалисти, с мисълта че може да бъдат убити един или двама, да съберт оборудване - скенери, дронове, големи стоманени клетки, камери, всичко - и да го хванат или да намерят труп.
Или - да организират голяма хайка, най-малко от 500 човек, да не се разделят метър от метър и да търсят за великански кости или някакъв портал.
В момента само вредят
"В търсене на чудовища" е по-интересно. Например става ясно, че Неси не е единичен случай. Подобни случаи е имало засичани в Шотландия, Италия, Русия и т.н. т.е. в езера между 40 -ия и 57 -ия меридиан и това кара криптозоолозите да търсят зависимост. Възможно ли е на дъното на тези езера, където им плътен мрак да има портали?
Това би обяснило и хипотезата защо Йети понякога е засичан на стотици мили (нпример САЩ -Непал), броени минути след като е бил на друго място. Ако могат да пътуват през порталите ще бъде много интересно.

# 4 084
  • DE
  • Мнения: 9 068
Много зле са направени предаванията. Някакви некадърни американци обикалят насам, натам и се лутат като мухи без  глави. Развалиха интересния канал.

# 4 085
  • Мнения: X
Кандидатът за президент на САЩ Пийт Бутиги който е бивш военнослужещ служил в Афганистан коментира НЛО.
https://www.youtube.com/watch?v=Rt7ygMoJ7WA
Казва че странни неща се наблюдават в небето, за него е много положително че военните са въвели строго регламентирана процедура за докладване при наблюдения на необясними неща от техните военно-служещи. Разказва и лична история че като дете той е бил свидетел на НЛО докато е пътувал със семейството си покрай една военна база в Ню Мексико, за себе си намерил отговор за това НЛО едва 20 години по късно, когато видял над американска база в Афганистан подобен обект който приличил на онзи преди 20 години, който бил използван от военните да охранява базата (нещо като дрон който се използва да кръжи над базата и да я охранява снимайки периметъра около базата за евентуална вражеска активност, не мога точно да преведа техническите описания за апарата и неговите функции но в общи линии това казва). Той казва че не е запознат с детайлите от инцидента Нимиц, но според него не бива да се пренебрегва и хипотезата че НЛО са вид секретни разработки на военните. Казва че е много малко вероятно ние да сме единственият живот във вселената, но според него е малко вероятно да открием твърди док. на земята. Но според него ние не трябва да спрем да търсим отговори защото в американската и в световната история много често са се случвали необясними неща.

# 4 086
  • Мнения: 2 015
Много интересен документален филм по Анимал планет даваха преди малко. За първи път сериозни учени говорят в студио за кадри от среща с неизвестен вид, заснети на 6 март 2013та в Гренландско море.  Показаха и част от  морското същество/на дълбочина 600м/, което за момент подпря две човешки ръце с ципа между пръстите на прозореца на морския съд .Геологът каза, че съществото го е погледнало с разумен поглед. А дълго време преди това са изследвали непознати шумове на дъното морето, предполагали са,че идват от гринди /вид делфини/, но се оказва,че не  ги издават те. А същото същество ученият е виждал в Южна Африка , тоест в почти  най-отдалечените  точки от двете страни на екватора.

# 4 087
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Човек да настръхне направо. Много интересно!Има ли някакви кадри с това същество?Ако е възможно, качи линк на предаването.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 22:55 от Nina_Z

# 4 088
  • Мнения: 2 015
Човек да настръхне направо. Много интересно!Има ли някакви кадри с това същество?Ако е възможно качи линк на предаването.
  Не ги качват за жалост, никъде не мога да намеря епизоди. Но тук е описано това, което гледах.
https://dama.bg/article/ucheni-zasneha-istinska-rusalka/278

# 4 089
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Благодаря Heart

# 4 090
  • Мнения: 10 488
Това видео се върти от много години и горе-долу нищо не се вижда

# 4 091
  • Мнения: 2 015
Това видео се върти от много години и горе-долу нищо не се вижда

Сега виждам, че не е ново, но всъщност разговорът е интересен и той е подготовка към това, което се случва на екрана. Има и други видеа във филма със странния звук, който са наблюдавали на дъното на морето. Кадърът наистина е мигновен, но дават ракурс от  двете камери какво хващат те. А, че е нещо странно не подлежи на коментар. Дори в първия момент, както бях отпусната и слушах нехайно монотонния звук, като видях двете ръчички подскочих на дивана - телевизорът е много голям, а аз в момента сама.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 23:59 от Walnuss

# 4 092
  • Мнения: 10 488
Да, въздействащо е, но според мен не дава много информация

# 4 093
  • Мнения: 2 015
Да, въздействащо е, но според мен не дава много информация

В края на филма вървяха надписи, че добивът на нефт в тези ширини не е прекратен, а изследванията на исландското геологическо дружество не са желани. Както и че на учените е било забранено да дават информация.

# 4 094
  • Мнения: X
Може ли да помоля за линкове към филми/ възстановки към по- коментираните случаи?
Помня, че имаше доста такива, но ми е невъзможно да превъртя всичките 200+ страници.

Общи условия

Активация на акаунт