Големите загадки

  • 483 243
  • 9 301
  •   2
Отговори
# 4 095
  • Мнения: 9 152
Е това със забраните не го разбирам. Не е ли точно забраната основният причинител на последващите конспирации, фейк жълтини и фантазии?

# 4 096
  • Мнения: 2 015
Е това със забраните не го разбирам. Не е ли точно забраната основният причинител на последващите конспирации, фейк жълтини и фантазии?

Не зная. Но за разлика от онези плашливи шматки, които все търсят я Голямата стъпка, я човек-видра , я гигантски вълк и тн, и в момента, в който нещо шумне и хукват да бягат, а като цяло видът им е все едно са от приют за бездомни, тук имаше двама сериозни възпитани мъже с необходимите образование и знания.
Половината филм беше за всички фейкове, които са били използвани от разни циркове и атракции, представяйки измислени артефакти за русалки. Примерно снимки от 19век на скелет на русалка, за който те веднага казаха, че това са глава  и торс на маймуна, пришити към опашка на риба.Но за лаиците спокойно може да мине за скелет.
Още повече самите геолози, докато разговаряха с водещия , изживяваха наново видяното на екрана.
Много отдавна не бях гледала нещо, което да задоволи аргументирано любопитството ми към странни неща, макар и без  да бъде обяснено докрай какво всъщност е било съществото, което се блъсна в стъклото.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 00:46 от Walnuss

# 4 097
  • Мнения: X
Цитат
Може ли да помоля за линкове към филми/ възстановки към по- коментираните случаи?
Помня, че имаше доста такива, но ми е невъзможно да превъртя всичките 200+ страници.
Ами сложно е, случаите представени в темата са страшно много,  може би трябва да попиташ за някой конкретен, който те интересува, иначе за доста загадки и случаи в темата са постнати и видеа и филми и документални че и игрални но са по назад в темата.

# 4 098
  • Мнения: 18 411
то в пуснатия линк на няколко пъти се вижда нещо като човешки плавник,  в смисъл има пет пръст и ципа между тях. В един момент - някъде към 2,28 - се вижда сиво същество във скафандър, подобно на "сивчовците" от Марс.

# 4 099
  • Мнения: 423
Не знаем какво има на дъното на океаните, но сме тръгнали да си обясняваме Вселената. Та дори и твърдо заявяваме какво има и няма в нея, какви закони действат....сякаш я познаваме на 100%.

Много забавна цивилизация сме........

# 4 100
  • Мнения: 18 411
Те океаните са огледало на Космоса. Тях ако разберем и космос ще схванем до голяма степен. Т.напр. ако изучим океаните и открием времеви портали в Бермудите, Лох Нес, дъното на Марианската падина  или на други места, тов неизбежно ще постави въпроса за ограниченията на Космоса.

# 4 101
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 050
Да се открие какво има в океана е доста по-трудно заради огромното налягане. В Космоса може да се наблюдава на дистанции немислими за океанските уреди.

# 4 102
  • Мнения: 36 675
Да не би пак да говорите за фалшивия филм за русалки? Това е филм от няколко части, направен като сериозен документален филм (всичко е фалшиво, компютърна анимация, няма истински кадри на русалки), като в самия филм, някъде към края казаха, че е фалшив (т.е. не е измама - самите му създатели го заявяват), вече минаха години, но някои хора още си мислят, че е истински...
https://en.wikipedia.org/wiki/Mermaids:_The_Body_Found
И продължението: https://www.imdb.com/title/tt2954660/
И "учените" им са актьори. Признавам, че е странно Енимъл планет да прави научна фантастика.

# 4 103
  • Мнения: 2 015
Да не би пак да говорите за фалшивия филм за русалки? Това е филм от няколко части, направен като сериозен документален филм (всичко е фалшиво, компютърна анимация, няма истински кадри на русалки), като в самия филм, някъде към края казаха, че е фалшив (т.е. не е измама - самите му създатели го заявяват), вече минаха години, но някои хора още си мислят, че е истински...
https://en.wikipedia.org/wiki/Mermaids:_The_Body_Found
И продължението: https://www.imdb.com/title/tt2954660/
И "учените" им са актьори. Признавам, че е странно Енимъл планет да прави научна фантастика.

Идея нямам. Изпуснах началото, започнах да гледам от момента, в който двама мъже бяха в студио и водещият разговаряше с тях. Филмът нямаше артисти, а сега чета,че в този филм има актьорски състав. Двамата мъже не присъстват като визия в показаното в афиша.
Намерих това, което гледах всъщност - ако е лъжа, значи заблуждавам и аз -

# 4 104
  • Мнения: 36 675
Точно това е - може да се види във втория линк към ИМДБ. В жанр е посочено "фантастика".

# 4 105
  • Мнения: 15 390
Много е гадно да заблуждават така. Свикнала съм някои телевизии да ги приемам за сериозни и когато ме карат да се чувствам заблудена, глупава и плитко излъгана съм много разочарована.

# 4 106
  • Мнения: 2 015
Точно това е - може да се види във втория линк към ИМДБ. В жанр е посочено "фантастика".

Направо не е честно.Изкарах си акъла снощи. Продължавам да съм под влияние на видяното, а там нямаше индикации, че е фейк. По-скоро разобличаваха неумели артефакти.Трябва да връщам и търся кадри, да видя имената на тези учени фигурират ли някъде.

Впрочем като цяло задълбавам твърде надълбоко ако нещо ме заинтригува.
Преди години имаше едно кратко видео за  лъвче Кристиан, осиновено от двама младежи/може би 70те - по модата на панталоните съдя/. Рових, рових да търся за по-нататъшната съдба на двамата...Вероятно след 30-40 години вече единият бе директор на музей в Австралия, за другия нямам спомен. Но това наистина ме развълнува, до степен да отделя огромно време преди 10-11 години за да се уверя, че съдбата е била благосклонна към подобни добри хора.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 11:53 от Walnuss

# 4 107
  • София
  • Мнения: 8 940
Филмчето го бяха направили от АП, не е истинско.

# 4 108
  • Мнения: 18 411
Да се открие какво има в океана е доста по-трудно заради огромното налягане. В Космоса може да се наблюдава на дистанции немислими за океанските уреди.

Анджела, а в Космоса случайно няма налягане ?  Ако беше така щяхме да летим със свръхсветлинна до Луната и д стигаме максимум за месец, а не за година. Еднакво трудно е и в Космоса и в Океаните и много са сходни проблемите. ползва се сходна апаратура - скафандри с въздух, детектори за движение, подводници/космически кораби, яде се консервирана храна....Който открие решение на един проблем ще открие 50 процента решението и на Другия. Как да изучим Космоса, като не можем да слезем до Мариянската падина и да кажем какви създания им там и дали няма времеви портали, нито защо изчезват самолети над Бермудския тригълник? Как можем да говорим, че познаваме дори собствената си ограничена Галактика,  когато не познаваме Земята? Двете неща са взаимносвързани.

# 4 109
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Точно това е - може да се види във втория линк към ИМДБ. В жанр е посочено "фантастика".

Направо не е честно.Изкарах си акъла снощи. Продължавам да съм под влияние на видяното, а там нямаше индикации, че е фейк. По-скоро разобличаваха неумели артефакти.Трябва да връщам и търся кадри, да видя имената на тези учени фигурират ли някъде.

Впрочем като цяло задълбавам твърде надълбоко ако нещо ме заинтригува.
Преди години имаше едно кратко видео за едно лъвче Кристиан, осиновено от двама младежи/може би 70те - по модата на панталоните съдя/.Рових, рових да търся за по-нататъшната съдба на двамата...Вероятно след 30-40 години вече единият бе директор на музей в Австралия, за другия нямам спомен. Но това наистина ме развълнува, до степен да отделя огромно време преди 10-11 години за да се уверя, че съдбата е била благосклонна към подобни добри хора.
Аз съм същата, подхождам сериозно към даден въпрос и после се чувствам глупаво и подведена. Не се притеснявай Walnuss.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 11:47 от Nina_Z

Общи условия

Активация на акаунт