Големите загадки

  • 466 451
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 4 290
  • Мнения: 36 523
Прилича на мишка, даже се вижда нещо като опашка. Интересно, ако е измама - похарчили са милиони за това, но не са се сетили да махнат мишката?!

# 4 291
  • Мнения: 2 015
На пръв поглед помислих, че е нещо довято от вятъра, но то си се върна и щъка доста чевръсто. Направо е мишка.

# 4 292
  • Мнения: 47 996
Боже Joy
Приземяването и аз го гледах, или по-точно не го видях, защото прекъсна.
Ами...жалко. Иска ми се напредък с тези технологии. Пък то...

# 4 293
  • Мнения: 36 523
Майти Маус Joy Сега тримата българи от екипа да признаят какво е станало!

# 4 294
  • Мнения: 3 510
А добре, те какво чак толкова революционно правят? Не се ли изстрелват ракети сравнително често? Не разбирам, затова питам.

# 4 295
  • Мнения: 36 523
Ракетите на Мъск могат и да кацат. Досегашните са за еднократна употреба.

# 4 296
  • Мнения: 3 510
Ахааааа. Е, добре, щом досега ракетите не са могли да кацат, как са кацнали на Луната и после са излетяли от нея?

# 4 297
  • Мнения: 47 996
Част от ракетата изстрелва частта с астронавтите, те продължават накъдето са тръгнали, а това се връща и може да изведе в орбита друга ракета. А досега това се отделяше и край- скраб. Така ще могат да изстрелват повече и по-често...неща. И затуй искахме да видим как каца обратно на земята, ама греда...точно тогава спря излъчването

# 4 298
  • Мнения: 36 523
Аз не разбирам от тези неща, но ще се опитам да го обясня доколкото мога. Ракетата изсрелва совалката - тя е нещо като огромен фойерверк. След това совалката, вече в Космоса, пали двигателите и стига до Луната (примерно); остава в орбита, а лунният модул пренася астронавтите до повърхността на Луната и ги връща. След това совалката ги връща в земната атмосфера, по-голямата част от нея се унищожава при навлизането в атмосферата (става на космически боклук, както и ракетата), а астронавтите се приземяват в едно леко заострено нещо (като кутия) в океана. От НАСА знаят горе-долу къде ще паднат и си ги прибират.

Около Земята има огромно количество летящи боклуци.

# 4 299
  • Мнения: 9 152
Хм....ами  аз гледах изстрелването, беше много епично. Първият опит се оказа несполучлив, защото времето не позволи, но при втория всичко беше успешно. И приземяването гледах, не помня да съм забелязала засечка.

# 4 300
  • Мнения: X
Имаше прекъсване във видео излъчването на приземяването на първата степен на ракетата.

Освен, че ракетата на Спейс екс е за многократна употреба, цената на изстрелване е между 45 и 50 млн. долара, което я прави най-евтината ракета-носител на пазара.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 12:53 от Анонимен

# 4 301
  • София
  • Мнения: 23 098
Тцъ, тцъ... Още преди излитането беше обяснено, че няма начин да се заснеме кацането на централния двигател на корабът дрон в океана, затова не случайно при прекъсванито на сигнала се изписва Of course i still love you.
Загубата на сигнал е в резултат на мега вибрациите, които се получават при кацането на двигателя /centre core/ и загубата на връзка със сателита, който предава сигнала. Няма абсолютно никаква конспирация тук. Двата странични бустера хиляди хора с очите си ги видяха как се приземяват обратно на площадката.
Това, което обясних за загубата на сигнал, е за Falcon Heavy през 2018 г, но същото се отнася и за Dragon Crew, само че сега нямаше два странични двигателя и се приземи само главният и единствен.

# 4 302
  • Мнения: 18 242
Цялата истерия около Space X ми се струва прекалено голяма и предизобрна. Добре де, какво толкова? Американците изстреляли една ракета за многократна употреба. Пък Руснаците от години изстрелват МКС-та и имат трайно присъствие в Космоса. Ама била толкова евтина. Ами дано почнат сега през една-две години да изстрелват хора в Космоса, защото нещо им залиняха програмите. Един човек изпратиха до Луната -и повече не им стъпи кракът на друга планета. Да не говорим, че цели няколко пъти я изстрелваха тази ракета. То не бяха напъни - то не беше чудо.

# 4 303
  • София
  • Мнения: 23 098
Сериозно ли питаш какво толкова са направили Спейс Екс? Знаеш ли колко струва билетчето, което досега американците са плащали на руснаците за да летят американци до МКС? Само някакви мижави 65 млн долара на човек. След стъпването на Луната това е най-голямото постижение в областта на космонавтиката. Визирам двигателите за многократна употреба. Хората години наред влагат толкова амбиция, акъл, труд и какво ли още не, за да се изтъпанчи Бай Ганьо с въпроса "И какво толкова е станало?". Честно?!
Шапка му свалям на Мъск. Няколко пъти фалира и не се отказа от мечтите си.

# 4 304
  • Мнения: 18 242
НАСА има бюджет няколко десетки милиарда годишно*. на този фон 65 милиона ми се струват дребни стотинки. И да - предвид, че руснаците отдавна са направили това, което американците направиха ми се струва смешна цялата истерия. Разбирам да си пионер в нещо, за да правиш  такава кампания, ама при положение, че от десетилетия има МКС-та на руснаците, всъщност американците едва сега ги застигнаха, а се пъчат, вместо да се свият от срам.

*22,6 милиарда годишен бюджет за НАСА за 2020 г. според Уикипедия https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%90%D0%A1%D0%90 - бълха ги е ухапала с тези 65 милиона.

П.С. След стъпването на луната най-голямото постижение са космическите совалки, но много хора днес оспорват дали американците са стъпили на Луната. Как за толкова години не стъпиха повторно?

Общи условия

Активация на акаунт