Големите загадки

  • 477 314
  • 9 141
  •   2
Отговори
# 4 305
  • Мнения: 48 031
А за мишката какво са казали Simple Smile
Като я видях, вече не мога да не виждам мишка

# 4 306
  • Мнения: 3 510
Лорд Сняг, нали точно това ти обяснява Тонка, че именно, защото излиза евтино си е напредък.

# 4 307
  • Мнения: X
А за мишката какво са казали Simple Smile
Като я видях, вече не мога да не виждам мишка

Едно предположение намирам в интернет: "Liquid oxygen that is frozen. Vibrating around the chamber."  От тук.

# 4 308
  • София
  • Мнения: 23 109
Лорд Сняг не е по пестенето както стана ясно. Blush НАСА надали работят само по един проект, че да неглижират някакви си там 130 млн годишно за излитането на двама астронавти към МКС.
Но да оставим настрана спестените милиони. За първи път са изобретени и използвани двигатели за многократна употреба. То и тук всъщност също се спестяват пари. Така че не е "какво толкова са направили". С това стремежът на Мъск да стъпят хора на Марс придобива някак по-реални измерения. Не вярвам да е в поставените от него срокове, но да кажем, че до 10 години може и да стане.

Има проект за лунна орбитална станция, но не знам докъде е стигнал. Това по въпроса защо втори път никой не е стъпил там. Ще, ще.

# 4 309
  • Мнения: 9 152
Какво като 65 мил. на човек е бълха за НАСА? Бълха тук, бълха там...и в един момент ще се получи на гол г@ з чифте пищови.
Те тези милиарди преди да станат милиарди са били милиони.
Освен това, напредък е да организираш и изпълниш проекта сам, без посредници.

# 4 310
  • Мнения: 18 377
това " стремежът на Мъск да стъпят хора на Марс придобива някак по-реални измерения." ми звучи страхотно абстрактно. Като стъпят - ще им го призная. Иначе и  сто години може да гонят Михаля. Ето - стъпването на Луната го признавам за постижение. както и създаването на Хъбъл (генерално нов поглед върху света)* Излитането  в Космоса - също. Но от там насетне всички излитания в Космоса страшно ми олекват ако няма нещо генерално ново - например да стъпиш на нова планета, да откриеш разумен живот, да колонизираш планета т.е. излитането в Космоса вече не го броя за нищо след като и Гагарин и Армстронг са излетели (а и редица други).  Думите "евтино" изречени от американци ме карат само да мисля, че искат ниско качество. Точно те са фрашкани с пари. Специално НАСА работи не повече от 4-5 големи проекта, отделно от тях работят редица частни компании. Щом искат евтино - да закриват НАСА и да оставят на разни частни компании да действат на нейното място.

Що се отнася до двигателите за многократна употреба за някои те са прогрес, а за мен - регрес. Когато един двигатеб непрестанно го обновяваш ти се принуждаваш да подобряваш непрестанно отделните му части. Когато го подобряваш веднъж на десет години, няма съревнование и няма нужда чак толкова да подобрряваш. Иначе казано сега ще се забави темпото на модернизация на двигателите, защото всички ще решат, че могат да карат перфектно със старите. Така че за мен това е стъпка назад.


П.С. не съм казал, че нямат напредък от САЩ. Казвам че в момента те са там, където  руснаците бяха много преди тях -  да са независими в космическите пътувания. И това се случа десетилетия след като руснаците създадоха и модернизираха МКС-та, така че ми е смешна истерията. Ако цялото това шоу бе минало тихо и кротко бих  приел, че е напредък, но те го превърнаха в нещо което не е, тупайки се по гърдите, вместо да се червят от срам, че толкова години руснаците са били пред тях.. С дни ни занимаваха с това събития, сякаш човешки крак е стъпил на Марс.
*но оттам насетне всички сателити са само един голям ъпгрейд на вече създаденото.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 15:21 от Лорд Сняг

# 4 311
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Наскоро попаднах на една много интересна и загадъчна история, която за съжаление завършва трагично за 2 холандски момичета, които отиват на екскурзия в Панама, те решават сами, без водач и екипировка да тръгнат на изкачване по местна туристическа пътека и изчезват в джунглата. От тогава никой не ги е виждал. Въпреки започналите почти веднага масирани издирвателни действия, както от местните власти и полиция, така и от холандски детективи с кучета, момичетата така и не са открити.

Едва след 2 месеца местна жителка случайно забелязва раницата им на брега на реката и вътре старателно опаковани телефони, фотоапарати и вещите им. Разследващите са успели да възстановят хронологията от телефоните им и последните снимки правени с фотоапарата, които са меко казано доста странни и объркващи.
От хронологията на телефоните им се вижда, че още вечерта на първия ден са правили еднократен опит от 2-та телефона да се свържат с номера за спешни случаи, следващите няколко дни също е имало опити да се свържат, за съжаление неуспешно, защото не е имало покритие на мястото, където са се намирали.



Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 20:57 от BlueIce

# 4 312
  • Мнения: 3 510
Не виждам кой знае каква мистерия. Панама си е доста опасна страна, особено за две сами момичета. Наскоро гледах едно клипче, че даже има път от най-северната точка на Северна Америка до най-южната на Южна и този път е прекъснат само в Панама. Тоест няма свързваща част в самата Панама, защото си е малко дива Индия там.

# 4 313
  • Мнения: 18 757
Как може да са били чак толкова глупави и лекомислени момичетата Sad

# 4 314
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Тръгват на 1-ви април и първите опити за набиране на спешния номер са в 16:39 на същия ден.
От историята на телефоните им се вижда, че до 5-ти април всеки ден апаратите са били включвани в само точно определено време на деня(?).
На 6-ти април айфонът на едното момиче е бил включен, но с грешен пин код.
От 6-ти до 10-ти април е имало над 77 опита за позвъняване
На 8-ми април от 1 до 4 часа, в продължение на 3 часа през ноща, с фотоапарата са направени 90 странни снимки, на една от тях е снимана задната част на главата на едното момиче. Странно защо косата и изглежда изключително чиста и суха за едноседмично пребиваване в джунглата.

Вероятно момичетата(или поне едното от тях) са издържали повече от седмица в джунглата, в очакване на помощта от спасителите, които така и не ги откриват(неясно защо?)
И до сега никой не може да разгадае какво точно се е случило с тях, откакто са били видени за последно.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 20:30 от BlueIce

# 4 315
  • Мнения: 2 015
Ужасна история. Но имам спомен, че съм гледала филм, дали направен като документален или художествен/по-скоро второто/, за две изчезнали момичета пак в Латинска Америка, където бяха намесени местни бандити, които са ги отвлекли.
А иначе е направо безумство да тръгнат на поход две момичета точно в тая част на света.
Горките родители.

# 4 316
  • Мнения: 5 287
От историята на телефоните им се вижда, че до 5-ти април всеки ден апаратите са били включвани в само точно определено време на деня(?).
...
На 8-ми април от 1 до 4 часа, в продължение на 3 часа през ноща, с фотоапарата са направени 90 странни снимки, на една от тях е снимана задната част на главата на едното момиче. Странно защо косата и изглежда изключително чиста и суха за едноседмично пребиваване в джунглата.
Не са били включвани по едно и също време, както и опитите за разговор не са по едно и също време. https://en.wikipedia.org/wiki/Deaths_of_Kris_Kremers_and_Lisanne_Froon#Backpack
Най-вероятно са използвали светкавицата на фотоапарата, за да виждат къде ходят в тъмното, затова има толкова много снимки. Пазили са батериите на телефоните.
Аз също не виждам нищо загадъчно. Загубили са се, а след това са тръгнали нанякъде хаотично. Няма как лесно да ги намерят в тази джунгла.

# 4 317
  • Мнения: 2 015
Обаче в Уикпедия пише, че са намерили след време части от телата им. Аз хванах още първия филм, който е на руски и него изгледах, но там ще има продължение и не разбрах, че са открити тела. Сега ще погледна и английския.

# 4 318
  • Мнения: 2 867
Може ли линк към филма на руски?

# 4 319
  • Мнения: 2 015
.

Може ли линк към филма на руски?

Това е филмът от горния постинг, него изгледах сега. А художествения нямам спомен как се казваше или случаят бе подобен.



Преди часове са качили и втората част.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 15:16 от Walnuss

Общи условия

Активация на акаунт