Големите загадки

  • 495 380
  • 9 506
  •   1
Отговори
# 4 320
  • Мнения: 4 628
Много жалко за момичетата. Прочетох, че са ги намерили разпарчетосани. Ужас.

# 4 321
  • Мнения: 2 015
Много жалко за момичетата. Прочетох, че са ги намерили разпарчетосани. Ужас.

Да. Във втората част на руския филм показват в късо време колко хора, които са били в близък контакт с тях, намират смъртта си..Май ставаше дума за четири трупа още..
И никакви следи от зъби на диви животни по костите. Просто убити от нечовеци.

# 4 322
  • Мнения: 3 510
Да, от извънземните са убити.

# 4 323
  • Мнения: 2 015
Да, от извънземните са убити.

Еее, глупости сега. Убити са заради трафик на органи, но не мога да нарека тези, които са ги убили хора.
Изгледах и изчетох всичко по темата, което намерих.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 13:36 от Walnuss

# 4 324
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
От историята на телефоните им се вижда, че до 5-ти април всеки ден апаратите са били включвани в само точно определено време на деня(?).
...
На 8-ми април от 1 до 4 часа, в продължение на 3 часа през ноща, с фотоапарата са направени 90 странни снимки, на една от тях е снимана задната част на главата на едното момиче. Странно защо косата и изглежда изключително чиста и суха за едноседмично пребиваване в джунглата.
Не са били включвани по едно и също време, както и опитите за разговор не са по едно и също време. https://en.wikipedia.org/wiki/Deaths_of_Kris_Kremers_and_Lisanne_Froon#Backpack
Най-вероятно са използвали светкавицата на фотоапарата, за да виждат къде ходят в тъмното, затова има толкова много снимки. Пазили са батериите на телефоните.
Аз също не виждам нищо загадъчно. Загубили са се, а след това са тръгнали нанякъде хаотично. Няма как лесно да ги намерят в тази джунгла.

На пръв поглед звучи логично - използвали светкавицата, за да виждат къде ходят в тъмното...
само че само няколко снимки от 90-те са направени със светкавица, останалите - без, и на тях нищо не се вижда.
Странното е, че цяла седмица не са използвали апарата, изведнъж на 8-мия ден през ноща някой почва да снима в продължение на часове... На снимките със светкавица се виждат само скали, дървета и небе.
Според тази блогърка, която си е играла да ги наслагва, нощните снимки показват една и съща местност, снимана от различен ъгъл(?)... което прави историята още по-странна...

# 4 325
  • Мнения: 6 963
93-94 година бяхме отишли с един приятел на палатка в Рила под връх Мальовица. Опънахме я по залез слънце, седнахме да ядем, стъмни се и тогава нещо светна горе на билото. Ярка светлина, която свети може би около 20 минути или половин час и след това изгасна.

Снимах я, но понеже нямах статив и снимах от ръка с експозиция няколко секунди снимката е малко размазана. Скалите и небето изглеждат светли. но в действителност беше тъмно вече.

# 4 326
  • Мнения: 7 049
А имате ли някакво предположение за тази светлина? Прожектор? Накъде в тази посока има ли сграда зад билото?

За момичета - не ми изглеждат толкова странни снимките. Телефонът ако е прибран незаключен в джоба на раницата, може  случайно да са притискали копчета и да е снимал без да разберат. ММ често ми звъни по този начин.
Странно ми изглежда, че няма следи от зъби на животни по останките. Логично е да се очаква, че диви хищници са ги разнесли.

# 4 327
  • Мнения: 21 716
Много странна история, най-вече снимките и оставената така спретнато раница.

# 4 328
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Да, от извънземните са убити.

Еее, глупости сега. Убити са заради трафик на органи, но не мога да нарека тези, които са ги убили хора.
Изгледах и изчетох всичко по темата, което намерих.
На мен такава версия не ми изглежда правдоподобна.
Няма как в продължение на почти цяла седмица от телефоните им да са правени опити да се свържат със номера за спешни случаи, докато са били убити и разфасовани за органи...

Другото необяснимо нещо в тази история е, че още първия ден в 16:39 момичетата започват да набират 112 за помощ от 2-та телефона, очевидно точно тогава нещо се е случило с тях...
- защо обаче за цяла вечер са направили само 1 единствен опит да се свържат?? Ако някой е изпаднал критична ситуация не е ли логично в паниката си многократно да звъни за помощ, дори когато няма обхват?
- следващият опит да се свържат със 112 е едва след 14 часа. Един път в ~ 7 часа сутринта и един път в 18 часа вечерта на следващия ден
Няма никаква логика...

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 00:04 от BlueIce

# 4 329
  • Мнения: 6 963
А имате ли някакво предположение за тази светлина? Прожектор? Накъде в тази посока има ли сграда зад билото?
Нямам предположение. Нещото не светеше като прожектор, а като тези огромни софт боксове, които използват за нощни снимки по филмите. Ярка, но разсеяна светлина, а не на лъч като прожектор. Но те са с мощност хиляди ватове и ги захранват от камион с генератор. Горе на билото няма нищо освен скали. Ето какво е.

# 4 330
  • Мнения: 10 472
Няма ли вероятност нещо да са снимали зад билото?

# 4 331
  • Мнения: 6 963
Точно там зад билото са страшни пропасти. А да качат нещо което да свети с такава сила могат единствено с хеликоптер. Точно тези години май нищо не се снимаше. А и на следващата сутрин се качихме горе и нямаше никой, нито някакви следи. Умувахме тогава дали не е кълбовидна мълния.

# 4 332
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Не ви ли хвана страх? Сами в планината и някаква странна светлина вечер?
Необичайно изглежда на снимката.

# 4 333
  • Мнения: 7 049
Хммм, кълбовидна мълния е добро предположение, но да кротува на едно място цели 20 минути.... Някак не й е в характера.
Аз не си мисля да е било на самото било, а някъде назад, зад него. Това би могло и да е много далеко от вас, стига да няма пречещи върхове, които да спират светлината.   Веднъж ми се случи в другия край на София, да виждам на Витоша огромен пожар, много далеко от мен. Изглеждаше сякаш бушува много яко. В крайна сметка се оказаха светлините на една от хижите, която никога не съм виждала от мястото, където бях - нито денем, нито нощем. Беше много странно.
Затова си мисля, дали не може да е било нещо такова. Ако връх Мальовица е бил между вас и хижа Мальовица, възможно е да е от там светлината. В тъмното, при чист въздух, силна светлина се вижда на огромни разстояния.
Разглеждам една много подробна карта и се чудя от къде може да е било - единствено виждам хижата да е близо. Има и заслон - БАК, но ме съмнява някой в заслона да пуска такава светлина.

Два са вариантите - човешка дейност или някакво природно явление, но какво?

Много интересно!

Би ли показал по картата от коя страна на върха лагерувахте?  За по-лесно, може да я увеличиш на макс, като мястото на лагеруване да е в средата и да дадеш линк.
https://map.bgmountains.org/#map=15/2600895.14/5187730.38/0

ПС Ако не беше ти да го казваш, щях да помисля, че е майтап и светлината е добавена на снимката. Всичко друго е добре размазано, но светлината не чак толкова. Някак изкуствено стои на фона на върха.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 02:23 от Diorela

# 4 334
  • Мнения: 6 963
Не ви ли хвана страх? Сами в планината и някаква странна светлина вечер?
Необичайно изглежда на снимката.
Не, имахме други проблеми. Беше юли месец и в София беше над 30 градуса, горе беше 5, мен ме втресе, а палатката и чувалите ни бяха подходящи за някой къмпинг на морето. Та цяла нощ не можех да си намеря място от студ.

Diorela, хижа Мальовица ми се пада в гръб, а заслон Бак вляво. Светлината също е размазана, тя не беше такава вертикална чертичка, а по скоро като точка, но като съм снимал фотоапарата е мръднал отгоре надолу и затова е станала така продълговата светлината. Ето карта.

Общи условия

Активация на акаунт