Големите загадки

  • 466 081
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 4 395
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 989
Не е задължително да е от цивилизация. Но не се знае от какво е и къде се намира. Само се знае, че е много далече и сигналите са много мощни за да дойдат до нас и да сме в състояние да ги уловим.

# 4 396
  • Мнения: 6 878
Не зная радиосигналите с каква скорост се движат, но ако е близка до тази на светлината и това са сигнали от разумни същества, излъчени преди 500 млн. години,  представям си сега, в този момент, колко е развита тази цивилизация.
Радиосигналите и светлината са електромагнитно излъчване и се движат с еднаква скорост във вакуум. Не мисля, че тези сигнали имат изкуствен произход. Цивилизация, която е в състояние да излъчи толкова мощен сигнал би трябвало да е открила и по-бърз начин за комуникация. Радиосигналите ни се струват бързи, но всъщност са бавни.  Достатъчно бавни са за комуникация дори и в рамките на една звездна система. При марсоходите дето ги управляват от Земята минават няколко минути от подаване на командата до реакцията.

# 4 397
  • Мнения: 6 893
Ех, уби всичко детско в мен.  Точно се размечтах, че са вече тук и като по-развити и опитни, ще ни кротнат от глупостите, които правим... Simple Smile

А защо трябва да е мощен сигнал, за да премине толкова голямо разстояние?
И какви естествени източници могат да излъчват радиосигнали?

# 4 398
  • Мнения: 3 605
Ех, уби всичко детско в мен.  Точно се размечтах, че са вече тук и като по-развити и опитни, ще ни кротнат от глупостите, които правим... Simple Smile

А защо трябва да е мощен сигнал, за да премине толкова голямо разстояние?
И какви естествени източници могат да излъчват радиосигнали?
Квазар, неутронна звезда (сама, пулсар, бинарна система от неутронни звезди, магнетар)... радиогалактики, може дари нормални звезди.

# 4 399
  • Paris, France
  • Мнения: 14 023
Скрит текст:
Германската полиция пише на родителите на Мадлен Маккан, за да кажат, че е мъртва
"Ние, разбира се, наистина считаме факта, че това ще бъде много трудно за семейството"

Германската полиция е написала до родителите на Мадлен Маккан, за да потвърди, че е мъртва, според съобщенията на вестника.

Ханс Кристиан Уолтърс, който ръководи разследването на основния заподозрян в изчезването на Мадлен, е писал до Гери и Кейт Маккан и потвърди, че дъщеря им е убита.

Г-н Уолтърс каза, че полицията все още не може да потвърди как знаят, че Мадлен е мъртва.

Изказвайки се от своя офис в германския град Брауншвайг, г-н Уолтърс е цитиран в „Дейли огледало“: „Ние възстановихме писмено контакта със семейство Маккан.

„Разбира се, ние наистина смятаме факта, че ще бъде много трудно за семейството, когато им кажем, че предполагаме, че Мадлин е мъртва. Но не можем да кажем защо тя е мъртва.


„По-важно е да сме успешни и да успеем да намерим виновника, за разлика от това просто да сложим картите си на масата и да им кажем защо смятаме, че може да е тя.“

Германските следователи смятат, че Кристиян Брюкнер е убил Мадлин скоро след като я отвлече от ваканционен апартамент в португалския курорт Прая да Луз през май 2007 г.

43-годишният Брюкнер е в затвора в Германия за търговия с наркотици и обжалва присъда за изнасилване през 2005 г. на 72-годишна жена, също в Прая да Луз.

https://www.walesonline.co.uk/news/uk-news/german-police-write-m … 974945.1584725809

Според мене няма смисъл да се хабят да им пишат. Родителите този факт го знаят, хм, доста отдавна.

Не мисля, че ще им е особено трудно и тежко. Малко хора остават външна врата, макар и задна към двор, отключена нощем ако имат нещо наистина ценно в апартамента. Тези оставили 3 невръстни деца, всичките под 4 години, сами нощем на чуждо място, на отключена врата и отишли да поркат. Ще се напоркат пак и ще им мине.

Всички случаи, в които родителите са твърдяли, че детето им е отвлечено от дома докато случайно, еднократно оставили врата отключена се оказват инфантициди. Наскоро имаше пак подобен случай в Португалия. Valentina Fonseca изчезнала докато е била у баща си и мащехата. Намериха трупа и, жестоко изтезаван. Бащата призна.

Имаше тук подобен случай, в който майката ревеше, че слязла да хвърли боклука и не заключила вратата. Изпушила цигара и се качила в апартамента и си легнала без да провери как е сина и. На сутринта го нямало. Намериха трупа.му, удушен, в някакво езеро и я осъдиха на 25 години малко преди Мадлен да изчезне. Тук има подобни случаи, а в САЩ са стотици.

https://www.google.com/amp/s/amp.lefigaro.fr/actualite-france/20 … e-leur-enfant.php

Ако родителите на Мадлен бяха португалци или от третия свят, а не британски туристи в луксозен куторт, в Португалия щяха веднага да ги арестуват и да повдигнат обвинение за безотговорно родителство и неглект.

# 4 400
  • Мнения: X
Една от най-големите загадки в историята на човечеството е разпъването на Исус.

Тези думи на Исус са открити във Втори трактат на Великия Сет, апокрифно гностично писание, открито в Кодекс VII на кодовете на Наг Хамади и датира около третия век.

"За моята смърт, която според тях се е случила, (се е случила) за тях в тяхната грешка и слепота, тъй като са приковали човека до смъртта си ... Беше друг, техният баща, който пиеше жлъчката и оцета; не бях аз. Удариха ме с тръстиката; беше друг, Симон, който носеше кръста на рамото си. Беше друг, на когото поставиха короната от тръни... И аз се смеех на тяхното невежество."

(Исус като разказвач)

Деяния на Йоан 180г. доказва, че има двойник на Исус:

Деяния на Йоан

92 Отново, веднъж когато всички негови ученици бяхме в Генесарет, спейки в една къща, аз самият се обвих в мантията си, гледах (или гледах изпод мантията си) какво ще прави той: и първо го чух да казва: Йоан, иди ти да спиш. И аз тогава като се преструвах, че спя, видях друг подобен на него [спящ]

91 Но Петър и Яков се разгневиха, защото говорих с Господаря и ме помолиха да дойда при тях и да оставя Господаря на мира. И аз отидох и двамата ми казаха: Той (старецът), който говореше с Господаря на върха на планината, кой беше той? защото чухме и двамата да говорят.

90 И той, като се обърна, се появи като мъж с малък ръст, хвана се за брадата ми и я дръпна и ми каза: Йоан, не бъди невярващ, но вярващ и не бъди любопитен

101 Следователно, нищо, от нещата, които ще кажат за мен, не съм изстрадал"

101 "Ще искам това да бъде наречено мистерия."

98
"и в него (кръста) беше една форма и едно подобие

"Нито аз съм онзи, който е на кръста, когото сега не виждаш, а само чуваш неговия (или нечии) глас.

Деяния на Йоан

От „Апокрифния Нов Завет“
М. Р. Джеймс - Превод и бележки
Оксфорд: Clarendon Press, 1924

и изричаха: “Ние убихме Месията Исус, сина на Мария, пратеника на Аллах.” – но не го убиха и не го разпнаха, а само им бе оприличен. И които бяха в разногласие за това, се съмняваха за него. Нямат знание за това, освен да следват предположението. Със сигурност не го убиха те

Коран, Сура Ан-Ниса 4:157

# 4 401
  • Мнения: 4 611
И според теб какво може да е станало?

Може да са се заблудили в гъстите шубраци и да са пропаднали в някоя пропаст. На стъпалото на Лисанн, което са открили в обувката е имало счупвания като от падане от голяма височина.
Може да са били целите потрошени и да не са могли да се движат.
Но това пак не обяснява защо не са открити при масираните издирвателни действия и как раницата им с парите, документите и вещите се е озовала в сравнително запазен вид на брега на реката.

На нощните снимки се вижда силно преосветяване от светкавицата... този ефект ми е познат - получава се когато снимаш със светкавица и апарата се държи твърде близо до нещо...
Дали нощните снимки не са правени само от ниско, или от легнало положение, примерно ако са били със счупени крака и не са могли да се изправят??

Поредица от нощните снимки:
https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR

Наистина, много гаден и необясним случай. И тия 2-те как са тръгнали съвсем сами и неподготвени в тези планини и шубраци...
Разцъках из снимките в албума и намерих следното:
Оказва се, че тази снимка https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR е отрязана и фотошопната от тази https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR което ме кара да се съмнявам вече като цяло кои от тези снимки са автентични и кои не. Разравяйки се още по темата разбрах, че всщност изобщо не са официално пускани снимките, намерени в телефона. Възможно е да са яко фейк.

# 4 402
  • Мнения: 1 788
Много голяма станала темата. Всякакви космически загадки, сигнали и прочие са ми много интересни.
Не знам дали е писано за това, но на мен ми е любопитен "Градът на Бог" или нещото, което НАСА бяха засякли преди няколко години - с правилни, прави форми и някъде много далече. Предположенията са, че е възможно също да е космическа станция. Защото по формите и вида, макар и при не толкова чисти снимки, изглежда като не природно формиране, а като направено.
Преди години се бях увлякла по "Ръкописите на Войнич", но скоро разбрах, че вече са разгадани. Не съм изгледала целия документален филм, но този, който е успял да го разшифрова е турчин. И с помощта на познанията си по турски език и как са съставени думите в турския език успява да открие модела и да разгадаят написаното.

# 4 403
  • Мнения: 2 780
Не е разгадан.

# 4 404
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
И според теб какво може да е станало?

Може да са се заблудили в гъстите шубраци и да са пропаднали в някоя пропаст. На стъпалото на Лисанн, което са открили в обувката е имало счупвания като от падане от голяма височина.
Може да са били целите потрошени и да не са могли да се движат.
Но това пак не обяснява защо не са открити при масираните издирвателни действия и как раницата им с парите, документите и вещите се е озовала в сравнително запазен вид на брега на реката.

На нощните снимки се вижда силно преосветяване от светкавицата... този ефект ми е познат - получава се когато снимаш със светкавица и апарата се държи твърде близо до нещо...
Дали нощните снимки не са правени само от ниско, или от легнало положение, примерно ако са били със счупени крака и не са могли да се изправят??

Поредица от нощните снимки:
https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR

Наистина, много гаден и необясним случай. И тия 2-те как са тръгнали съвсем сами и неподготвени в тези планини и шубраци...
Разцъках из снимките в албума и намерих следното:
Оказва се, че тази снимка https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR е отрязана и фотошопната от тази https://photos.google.com/share/AF1QipOaDcK-zyudR_UXP4xNvvSpKhbE … TWHRZSVEySjNYS0NR което ме кара да се съмнявам вече като цяло кои от тези снимки са автентични и кои не. Разравяйки се още по темата разбрах, че всщност изобщо не са официално пускани снимките, намерени в телефона. Възможно е да са яко фейк.

Не, бъркаш се. Всъщност нощната снимка е насложена върху дневната(върху втората снимка), но двете снимки нямат нищо общо. На първата, косата е разпиляна хаотично, а на другата се вижда, че е прибрана и пристегната отзад.
Ако се загледаш внимателно ще забележиш линиите на косата, които прозират отдолу.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 12:18 от BlueIce

# 4 405
  • Мнения: 838
На мен не ми се отварят снимките от линковете почти. Повечето са изображения с надписи.

# 4 406
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 989
Тези снимки 2дни ги чистя от телефона, около 3000 снимки (повтарящи се n пъти, така че бъдете внимателни с отварянето на линковете за тези девойки).

# 4 407
  • Мнения: 12 014
Като говорите за изчезнали деца - Маделин и Диего, за момченцето сега май за първи път чувам, какво стана с българчето Съвестин? Май така и не откриха следи?

# 4 408
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 989
Съвестин изчезна преди около 30г. Баща му го водеше на митингите тогава на СДС точно след смяната на режима и въпросът е, че излезе няколко пъти на снимки и репортажи. От там и съмнението, че може изчезването му да е на политическа основа. Не можа да се разкрие (поне не официално).
За Маделин скоро се писа в темата.

# 4 409
  • Мнения: 12 014
Точно като прочетох за Маделин и Диего се сетих за Съвестин.
Не помнех, че е воден по протести, пък и едва ли е бил единственото дете, водено по протести и други имаше, детско лице на момиченце имаше и на плакатите на СДС, ако не греша. Та в тази връзка, ако са имали нещо срещу бащата защо детето ще изчезне, а не таткото? И какво са го направили това дете та ни вест, ни кост от него? Не беше ли 6-7 годишен? Освен за донор, ама и тогава все тяло, късничко, нещо би трябвало да излезе, някой да проговори... 30 години са много време.

Общи условия

Активация на акаунт