Големите загадки

  • 466 126
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
nelly13, двата линка са еднакви.

# 361
  • Мнения: 2 015
Не има ли са фотоапорат.... я вижте тук какво пише нова теория......
https://www.google.com/amp/s/bg.rbth.com/document/5bfe63dd85600a24e41afc7e/amp

И вижте и тук над Урал планина си прелита НЛО
https://www.google.com/amp/s/bg.rbth.com/document/5bfe63dd85600a24e41afc7e/amp



Тези ме изгубиха още в началото. Групата от 9 души изкачва планината, само един се връща. Първо на първо той не се връща от планината, а още на сборния пункт става ясно, че има проблеми с кръста и не може да върви. Тоест се е върнал преди да тръгне, камо ли по планината.

После обитателите ѝ са тръгнали да се лутат в мрака по пижами.
Кой планинар мъкне пижама в раницата? Това не ти е разходка до -н звезден хотел, че и пижама да тежи.
Вестникарски локуми.

# 362
  • Мнения: 3 826
Вестникарски локуми.

Има ли нещо обявено официално,
защото руснаците са известни с това, че не обявяват имена на жертви и не разследват много-много, да не казвам хич /преди няколко дни загинаха 41 души в самолетен инцидент и след два дена все едно нищо не е било/,
имам чувството, че подробностите са добавени от тия, които пишат книги и статии ....

# 363
  • Мнения: 2 015
Вестникарски локуми.

Има ли нещо обявено официално,
защото руснаците са известни с това, че не обявяват имена на жертви и не разследват много-много, да не казвам хич /преди няколко дни загинаха 41 души в самолетен инцидент и след два дена все едно нищо не е било/,
имам чувството, че подробностите са добавени от тия, които пишат книги и статии ....

Досега случаят не е разгадан, камо ли да бъде официално обявено.

Две от чуждите телевизии, които гледам ежедневно са руски.
Трагедията със 41-ма загинали при самолетната катастрофа се предаваше непрекъснато по новините, от първоначално обявената цифра до последната. И впрочем това не е единствената трагична новина последните години. Списък със жертвите върви непрекъснато за да бъдат близките осведомени.

А разследвания не само има, но има и предавания от години - *Криминальная Россия*, * Следствие вели* и т.н.
Май българските медии премълчават много неща, а не руските.
Освен ако не говорите езика по-добре от мен и сте в детайли запозната, но се съмнявам.

# 364
  • Мнения: 15 314
.....
защото руснаците са известни с това, че ........... не разследват много-много, да не казвам хич ....

С това не съм съгласна. Разследват и още как. Сега друг е въпроса какво обявяват от това разследване и каква е официалната версия. Сигурна съм, че разследващите са доста по наясно какво се е случило, но тази точно версия едва ли ще достигне до хората. Причините за това може да са много и различни.
Виж горното много успешно отговаря за българските разследващи. Не, че не могат или не знаят как или не могат да се научат, просто нямаме финансов ресурс, капацитет и възможности.

# 365
  • Мнения: 3 510


В СССР по това време, ако властта е искала нищо не се е разчувало. Роднините ще бъдат респектирани и накарани да мълчат. Поне до 1985 г. така е щяло да бъде. После дойде времето на т.н. гласност. Пред публиката се изадиха много случай, по които се е мълчало години.

Е, то и тук е било така. И по времето на Живков са вкарали хората в затвора за щяло и не щяло, и въпреки това пак ги е имало тези хора, които са били неудобни и се е знаело за тях. Също и с Чернобил. Ако са могли да го скрият, са щяли, но няма как. Според мен е било трудно, да не кажа невъзможно случаят Дятлов да се потули. А, че крият какво точно е станало е друг въпрос.

Плюс това, правителството, каквото и да се случило е нямало интерес за онова време да се разбира, че се е случило нещо там. Дали военни експерименти, дали някаква радиация, дали НЛО или нещо друго. При всички положения се създава паника, която не е полезна за управляващите.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 11:00 от AnMary

# 366
  • Мнения: 2 015
Ако България е една малка държава с огромно роднинско влияние и възможности за потулване на истини по шуробаджанашка линия, то Русия е огромна и никой няма връзките, с които да притъпи нечие любопитство в държавен план.
Преди това е било възможно само по линия на партията - да се забрани нещо и ровенето по него да бъде опасно за търсещия. Но след 80-те и тази репресивна сила губи авторитет и значение, а общественият натиск в Русия винаги е голям.
Има криминални случаи с очевадни детайли за замитане на истината, но на регионално ниво. На един процес изнесен вече в столицата, няма кой да ходатайства с връзки. Публично се огласяват в телевизионни предавания такива спорни казуси, а руснакът няма примиренческо мислене, той търси истината до дупка, дори с цената на живота си.

По-горе беше изнесена теорията за българските архиви, изнесени с вагони  от Цариград и изгорени впоследствие..... за да не пострадат доносниците, които фигурират вътре като имена.
Няма процес, няма следствие, няма наказани.

Досиетата след демокрацията нали се отвориха уж...Същата работа. Частично огласени имена, заметена история. Никой не е понесъл последиците на действията си по време на соца.

# 367
  • Мнения: 4 746
В Северна Корея хората нямат достъп до никаква информация, освен тази , която им е позволено да знаят. Дори си имат своя версия на интернет разбира се силно ограничена до определени сайтове.

# 368
  • Мнения: 3 826
С това не съм съгласна. Разследват и още как.
Съвсем не съм с такова впечатление, нито разследват, нито обявяват,

За последния случай-  имаше видео от пътниците как някои слизат с куфарите, а задната част гори, та нямаше как да бъде заметен...
 
За Сочи го приключиха за няколко дни- ''опс, пилотска дрешка''- чиста работа,
той умрял човекът, защо да не го обвиним него,
а имаше информация, че самолетът е бил претоварен с оръжие към Сирия и затова не е успял да се издигне,
те дори обявиха, че е имало само танцьори, за военни нищо не казаха, все едно самолетът е летял полупразен ...
 
за Чернобил обявиха, защото за два дена шведите започват да се надишват с радиация,
ако беше навътре в Русия никой нямаше да разбере,

За Курск се разчу, защото Западът взе да подканя- да дойдем да извадим моряците, но не би ...

За киното в мол-а- набързо, опс, пожарникарите са виновни,
дори не обявиха колко деца е имало вътре, а из нета имаше списък колко деца от кои точно домове са били,

Към техни ''разследвания'' съм много скептична, признавам,
сега гледам, че районът са го затворили за няколко години,
докато времето заличи всичко,
предполагам, че е било инцидент с военни и понеже нищо не е казано, са се появили тези ''подробности''и мистерии  ...

# 369
  • Мнения: 2 015
С това не съм съгласна. Разследват и още как.
Съвсем не съм с такова впечатление, нито разследват, нито обявяват,

За последния случай-  имаше видео от пътниците как някои слизат с куфарите, а задната част гори, та нямаше как да бъде заметен...
 
За Сочи го приключиха за няколко дни- ''опс, пилотска дрешка''- чиста работа,
той умрял човекът, защо да не го обвиним него,
а имаше информация, че самолетът е бил претоварен с оръжие към Сирия и затова не е успял да се издигне,
те дори обявиха, че е имало само танцьори, за военни нищо не казаха, все едно самолетът е летял полупразен ...
 
за Чернобил обявиха, защото за два дена шведите започват да се надишват с радиация,
ако беше навътре в Русия никой нямаше да разбере,

За Курск се разчу, защото Западът взе да подканя- да дойдем да извадим моряците, но не би ...

За киното в мол-а- набързо, опс, пожарникарите са виновни,
дори не обявиха колко деца е имало вътре, а из нета имаше списък колко деца от кои точно домове са били,

Към техни ''разследвания'' съм много скептична, признавам,
сега гледам, че районът са го затворили за няколко години,
докато времето заличи всичко,
предполагам, че е било инцидент с военни и понеже нищо не е казано, са се появили тези ''подробности''и мистерии  ...


Добре, не сте скептична, а предубедена. Няма как да не сте ако черпите информация само от български медии.
Но имате правото да сте най-компетентна щом така усещате нещата.

Аз не съм. Само се интересувам....от прекалено дълго време.

# 370
  • Мнения: 15 314
Бърка се разследване с официално изнесена версия. Двете неща са коренно различни. Това което се поднася не е това което е достигнато чрез разследването. Точно за руснаците вярвам, че са много стриктни в разследванията си както и в .... скриването на резултатите от тях. Wink Както писах причини много и различни. Виж за американците смятам, че са гола вода при всичкия им наличен ресурс.

# 371
  • Мнения: 3 826
За себе си нищо не съм казвала нищо, не се чувствам компетентна и руски не знам,/темата не е ли за друго впрочем- не еза нас
и как така зави към този случай отпреди 60 години, заметен отдавна/ ...

# 372
  • Мнения: 29 341
А какво мислите за изчезванията в Бермудския триъгълник?

# 373
  • Мнения: 15 314
Ами темата е точно за загадки и мистерии. Този заметен преди Х години случай си е баш загадка предвид мистериозната смърт на студентите. Лавина ми звучи донякъде логично, но пак опираме до много несъответствия.
Цвета на кожата, обезцветените коси, липсата на дрехи и разменените такива. Следите и липсата на такива. Палене на огън, катерене по дървета. Странни физически травми.

Преди ми беше много интересно да чета за Бермудския триъгълник, но не знам защо с времето изгубих интерес към него. Не мога да си обясня.

# 374
  • София
  • Мнения: 1 590
За себе си нищо не съм казвала нищо, не се чувствам компетентна и руски не знам,/темата не е ли за друго впрочем- не еза нас
и как така зави към този случай отпреди 60 години, заметен отдавна/ ...



Не си компетентна, руски не знаеш .... но не ти пречи всяка тема да заливаш с антируските ти настроения!!!
Аман!

Тази тема е толкова интересна и приятна! Отиди да си развиваш тезите в политическите теми - тук искаме да четем и пишем за друго!!!

И на мен бермудския триъгълник ми стана безинтересен ... не знам защо...

Общи условия

Активация на акаунт