Големите загадки

  • 466 885
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 9 152
Дали?Много лошо ако е така.Чела съм,че много обичал нас-българите и се отнасял с особено внимание към българските си студенти.

Изобщо не предполагах,че Щайнер и Монтесори са имали намерения да се срещнат.Благодаря ти

Да, Мария Монтесори, вече много успяла и известна дори извън пределите на Италия, стигнала чак до Индия, е планирала среща с Щайнер... уви, не са успели да се срещнат и обменят своите прозрения.

# 916
  • Мнения: 21 547
 Не знам дали е доказано, че плащеницата е покривала тяло на човек,  или това е просто изображение върху плат.

Във всеки случай  е от много късен период, за да има общо с Иисус.

# 917
  • Мнения: 2 789
Давайте следващата загадка.

# 918
  • Мнения: 6 930
Давайте следващата загадка.
Изпълнявам и пускам/припомням няколко теми за размисъл и ровене:)

Вече много истински загадки са дадени от началото на темата, но тях някак никой не иска да ги коментира. Изглежда е по-лесно да се коментират разни дятловци, щайнеровци и т.н. Разбира се и те са интересни, но не чак толкова, колкото загадките, поне за мен. Струва ми се, че има прекалено голяма доза спекулации и преувеличаване, с цел раздухване и повече читатели.
А за Щайнер, направо ще дам цитат от Уикипедията
Цитат
Макар и популярни сред неговите привърженици, според философа Р. Карол някои от възгледите му се характеризират с посредственост и липса на оригиналност,[3] а трудовете му по земеделие (и предложеното от него „биодинамично земеделие“) са псевдонаучни[4].
Та това си е за био-земеделската тема, дали ще имаш по-добри добиви с прах от рога от женска крава... Joy
Що не вземат и да орат с рога от женска крава, сигурно добивите ще са още по-високи. Ама го правят с техника.
Не ми се сърдете, просто Щайнер не ми е по вкуса. Simple Smile

Няколко поста по-напред беше написано за мегалитите нураги, но никой не обърна внимание. Чета темата от самото начало и ми прави впечатление, че истинските загадки някак остават притиснати в стената от другите теми, отразяващи много по-слабо загадъчни неща.  
Може би защото големите загадки наистина са толкова загадъчни, че човек не знае какво да мисли и да каже.

А само мегалите ако започнем да коментираме, това си е необятна тема, толкова загадки има в тях. И са много на брой, на различни места по земята - Мачу Пикчу, нурагите, имаше открит някакъв подводен град от мегалити, сякаш строен за гиганти, разни единични мегалити във Франция, ако не ме лъже паметта, подредени по някакъв странен ред, Стоунхендж , Кораловият замък на Ед Лийдскалнин ( съвременни мегалити), че даже и у нас има разни  мегалити - доста огромни камъни, наредени обикновено по 3 - 2 вертикални + 1 хоризонтален отгоре. И още доста други мегалити.

Как са направени, от кого, защо??? По един и същ начин ли са направени, или по различен? Въпросите са доста.
Аз много съм се чудила, разглеждала съм с часове детайли - например пътеките на Мачу Пукчу и дали наистина е възможно такива огромни камъни да бъдат търкаляни върху трупи по такива тесни пътеки, както има теория. Според мен не е възможно.
Чела съм много и за Ед Лийдскалнин  и неговите мегалити са доказателство, че такива неща се правят от човек, а не от някакви извънземни, или древни непонятни цивилизации. Но как???
Има и сайт за неговите открития за магнетизма, когато предметите стават леки и управляеми, но всичко остава загадка... Защо? Защо той е решил, че човечеството няма право да ги разбере? Как самият той ги е разбрал?
Защо и голяма част от откритията на Тесла са останали тайна? Чела съм, че ЦРУ или там някой си , са ги прибрали след смъртта му. Но дали е така? Гледала съм в тубата как създадоха някакво оръжие по негови открити записки, с което много точно уцелиха малък обект - дрон със светкавица. За съжаление не помня как се казваше и не мога да дам линк.

Камъните от Ика и фигурите от Мексико от първия пост също останаха необсъдени, а има доста какво да се мисли. Например как така и на двете места се срещат едновременно хора и динозаври?! При това ня някои те са заедно!
На Металната библиотека също не се обърна никакво внимание, а е толкова интересно. аз не бях чувала за нея.

Интересно беше и за дежавю - какво е , защо се случва, но почти никой не писа по въпроса. Също и за сънищата...

За мен е голяма загадка и човешкият мозък и възприятия. Гледала съм научнопопулярни филми как на сцена се представя нещо - танц да речем, а отзад минава напълно неприемлива за ситуацията фигура - човек, облечен като орангутан. Масово не е забелязан от публиката. Аз също го видях, чак когато го пуснаха на забавен каданс. След като веднуж вече си го видял, го забелязваш и в предишните кадри и се чудиш как е възможно да не го видиш първоначално! Имаше някакви обяснения, защо не е забелязана тази фигура, вниманието е съсредоточено на друго място и "не вижда" такива различни неща. Май нещо такова беше.
И си мисля, дали и множеството забелязани НЛО не са пак на този принцип - виждаш каквото очакваш или искаш да видиш.
Затова ви разказах за "пиршеството на призраците", на което съм свидетел, защото в повечето случаи нещата имат обяснение, макар, че в този случай аз разбрах само от къде идва звукът, но не и защо и при какви условия се получава това странно явление на усилване като от тонколона и то само на определени изолирани места.

От психолози зная, че руснаците и американците са най-напреднали в психологията. Чувала съм от различни хора, че в Русия имало тайни подземни градове, в които се правят страхотни експерименти. И много ми се иска да разбера нещо по този въпрос. Дори приятел психолог ми е казвал, че руснаците са стигнали до там, да стане възможно преминаване през твърди прегради - стени, например.
Преди няколко години бях чела руски източници, че можело да се влияе дори на времето - спиране на дъжд. Облак се разцепва на 2 части и където е въздействащия, не вали. В тази връзка, молитвите за дъжд, които присъстват у всички народи, до сега съм отдавала на крайна безпомощност на хората, но ми беше казано, че това не е нищо повече от "мантри", вибрации, които в голяма част от случаите успяват да предизвикат дъжд. Има едни теории за развитие на потенциала, даже курсове.
В тази връзка и НЛП ( невро лингвистичното програмиране) също ми е много интересно.
Дори съм срещала, че в Аляска,  HAARP имали успехи върху мозъчния контрол ( майнд контрол) на големи маси хора, в много отдалечени точки от света.
След японското земетресение, имаше една статистика за най-големите земетресения последните 100 години. Направи ми впечатление, че голяма част от тях са в близкото минало, след световната икономическа криза. И са все на места, където населението е или много бедно, или богата държава като Япония. Но винаги хвръкват натам големи помощи - храна, облекло, строителство и т.н. Дори при Хаити бил забелязан военен кораб непосредствено преди земетресението.   Бях забелязала преди няколко години в Гърция, че когато имаше протести в близко време ставаше и леко земетресение. И много съм се чудила дали няма някакво въздействие от ХААРП или друго, предизвикващо тези земетресения. Защото от всяка световна криза до сега, се е излизало със световна война, а такава в днешно време би била доста рискована. Та по-лесно е промишлеността да дръпне и да се излезе чрез "природни" бедствия и помощи след това.
Интересни са ми  геоинженерството,  чем трейлс ( химическите следи). Аз лично съм ровила преди години в сайта на Американското патентно ведомство и съм виждала няколко патента за химично въздействие върху облаците, предизвикващо дъжд. Имаше филм преди години ( в тубата) как такива опити са започнали още 50-те, 60-те години в Англия и са се изсипали неимоверни количества дъжд, също, че американците признали, че са го използвали във войната във Виетнам и много още неща, но това си остава все още загадка за обикновените хора.

Преди няколко години имаше едни безкрайно интересни филми за водата. Описваха случаи, как всички са се натровили, а химическият анализ показва чиста вода. Също, как ако във вода се пусне напълно запечатана стъклена ампула, външната вода също става отровна, без ампулата да е изпуснала. Също, как капка вода има различна структура при замръзване, в зависимост от музиката.  На музиката на Моцарт структурата е най-правилна. Как водата има памет и много още неща.

Стана ми интересно и дали наистина има стъклени подводни пирамиди в Бермудския триъгълник и започнах да ровя за информация.  А и като цяло този триъгълник също е обвит в мистерия и въобще не може нито да се омаловажат изчезванията, нито да се неглижира с твърдението, че няколко самолета не спазили инструкциите и ги покрили, обявявайки ги за изчезнали. Дори и да е така, те са незначителен брой на фона на многото изчезнали.
Но определено в голяма част от информациите за загадъчни явления и неща,  има много спекулации. Както филма за русалките, например.  И е добре да ги отсейваме.

Та можем да поизтупаме от праха много интересни загадки, които минаха незабелязано в темата.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 03:56 от Diorela

# 919
  • Мнения: 15 353
Като се подхвана темата за камъните, се сетих за живите камъни в Румъния. Наречени са трованти. Те растат, дишат(много бавно), движат се. Твърди се дори, че имат пулс и се размножават.
https://seen.bg/article/5-kakvo/290-zhivi-kamani-rastat-dishat-i-se-dvizhat
http://drevnite.com/trovantite-razumnite-kamani/
https://www.flashnews.bg/razgadana-zagadka-kak-edni-zhivi-kamani … zmnozhavat-video/
Вие какво мислите за тях.

# 920
  • Мнения: 13 841
Мисля, че в България не са изяестни толкова т. нар. "нураги"/ nuraghi в Сардиния. Посетила съм немалка част от тя, уникални архитектурни паметници. Свързват се и с останки на великани, за които се твърди, че са живяли по тези земи, но официозната линия е да се премълчава тази тема. Някои италиански изследователи на алтернативни исторически теории твърдят, че това са следи от древна Атлантида.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuraghe


Синът ми прави малък проект на тази тема в 4 клас, заедно ровихме,писахме  и темата е прелюбопитна. Дори по спомен някъде бяха открити  скелети на такива гиганти , защото се оказва че има и други места с такива находки. Госпожата обаче го попари на представянето , че било измислица -премислица. Интересно защо първо даваш тема за проект свързана с необясними и любопитни неща , а после преценяваш субективно кое е истина а кое не.

# 921
  • Мнения: 3 957
Вече много истински загадки са дадени от началото на темата, но тях някак никой не иска да ги коментира. Изглежда е по-лесно да се коментират разни дятловци, щайнеровци и т.н.
Diorela, всичко е прекрасно, но темата е развлекателна. На всеки са му интересни различни неща. Не може да казваш менторски в коя посока ще върви читателския интерес.

# 922
  • Мнения: 9 152
Diorela ,  благодаря за синтеза, действително много загадки се подминават бързо. Но ако се замислим, няма как да бъде иначе, различията във факторите ( интереси, време, развлекателност, специфика в тематиката и пр. ) го обуславят.
За металните библиотеки дори не се сещам кога се писа, а уж следя темата от самото й създаване.
Относно Тесла - самият Тесла не е искал да остави на човечеството своите открития, защото е осъзнал, ще могат да бъдат използвани за зло и се е уплашил ....това съм го чела в многобройните материали, понеже Тесла ми е в сферата на интереси. Като и Щайнер,( между впрочем,  за който само от един откъснат нечий цитат ( горепосоченият ) е много повърхностно да се съди.) Самият факт, че той е спечелил много и силни врагове е красноречив.
Неговите трудове и философия са предмет на дълбоко изучаване, изискващи време и отдаденост.  

Сега отивам да чета за дишащите камъни, че  се заинтригувах.Flowers Hibiscus

# 923
  • Мнения: 4 756
За Тесла и да Винчи има теория, че са имали връзка с Акаша - вселенската библиотека и информацията им била "спускана".
Разбира се е просто теория, но ми беше много интересна такава.

А записките на Тесла са изчезнали, смяра се , че ЦРУ са ги пробрали от хотелската стая, в която е намерен. Впрочем има и мистика около това как е умрял. Дали е естествено или са му помогнали.

# 924
  • Мнения: 21 547
Като се подхвана темата за камъните, се сетих за живите камъни в Румъния. Наречени са трованти. Те растат, дишат(много бавно), движат се. Твърди се дори, че имат пулс и се размножават.
https://seen.bg/article/5-kakvo/290-zhivi-kamani-rastat-dishat-i-se-dvizhat
http://drevnite.com/trovantite-razumnite-kamani/
https://www.flashnews.bg/razgadana-zagadka-kak-edni-zhivi-kamani … zmnozhavat-video/
Вие какво мислите за тях.

Страшно ми се прииска да си взема един от тях, както в една от статиите пишеше, че е възможно. И да си го наблюдавам.

Природата е изпълнена с чудеса,  то целия живот и безкрайното му разнообразие представлява една голяма загадка.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 09:31 от Iris04

# 925
  • Мнения: 36 604
И аз искам такъв камък Simple Smile Тук пише, че загадката е разрешена, но това не ги прави по-малко интересни: https://www.flashnews.bg/razgadana-zagadka-kak-edni-zhivi-kamani … zmnozhavat-video/

За Тесла съм чела, че като малък получавал някакви припадъци - дори животът му бил застрашен. Може би наистина е получавал послания от някъде.

# 926
  • Мнения: 15 353
Да, пише, че уж е разгадана загадката, ама мен нещо не ме удовлетворява обяснението им. Все си мисля, че може би има още нещо. То може и да няма, ама нещо ме кара да мисля, че има. Хората все търсим рационалното и вече намерили някакво обяснение се задоволяваме с него, защото ни устройва, не ни плаши, дава ни спокойствието, че няма нищо странно и точка. Дали не е възможно да са живи същества, някакъв непознат вид, дошли(попаднали) по някакъв начин на Земята. Да са изпаднали в нещо като хибернация, това ми идва най близко до тяхното състояние, макар да не е точно, но да речем нещо такова, макар познатото като хибернация състояние да се различава от състоянието на камъните. А дали са изобщо камъни.

# 927
  • Мнения: 36 604
Дано някой не ми се скара, че отклонявам дискусията Wink
Има такава теория - че е възможна появата на живот на базата на силиция (ние сме на базата на въглерода). 
Четох в една книга за подземна цивилизация, състоящи се от точно такива форми на живот, но това си беше фантастика...Та, там те бяха нещо подобно на троловете от легендите - т.е. живи камъни.

# 928
  • Мнения: 2 789
Diorela, кои открития на Тесла са останали тайна?

# 929
  • Мнения: 36 604
Предполагам, че става дума за безплатното и безжично електричество? Той е писал за това, дори е имал електрическа кола, но технологията е изгубена.

Общи условия

Активация на акаунт