Големите загадки

  • 466 915
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 21 550
Има и много художници, които първо сънуват картините си,  автори, които сънуват сюжетите, или твърдят че ги спохождат  свише. Нали това е вдъхновението..
Много творци пък пък изобщо не могат да обяснят как идват идте им, то не е и необходимо. Очевидно не става въпрос за свят, реално съществуващ извън гениалния мозък на изобретателя, където познанието просто се плиска и в който всеки да вземе да бръкне Simple Smile

# 946
  • Мнения: 15 359
Изпитвала съм дежа вю. Четох, че е реакция на мозъка при стрес да търси преживявания, наподобяващи новата ситуация (спомени, но не подробни) - човек се чувства все едно вече е преживял нещо и това донякъде го успокоява.
Имала съм дежа вю -та, но обикновено са в най-обикновена и спокойна ситуация, без да е имало напрежение или стрес, или непозната обстановка. Дори, ей така, докато си седя и си говорим или подавам чашата с вода, просто ме връхлита.

# 947
  • Мнения: 2 406
Изпитвала съм дежа вю. Четох, че е реакция на мозъка при стрес да търси преживявания, наподобяващи новата ситуация (спомени, но не подробни) - човек се чувства все едно вече е преживял нещо и това донякъде го успокоява.
Имала съм дежа вю -та, но обикновено са в най-обикновена и спокойна ситуация, без да е имало напрежение или стрес, или непозната обстановка. Дори, ей така, докато си седя и си говорим или подавам чашата с вода, просто ме връхлита.
и на мен ми се е случвало точно в най-обикновена, спокойна ситуация - но се усещам някак странно Laughing

# 948
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз пък като дете имах изключително често даже-вю. Разбира се, изобщо не знаех как се нарича състоянието, нито какво точно представлява. Но си спомням много ясно как ми ставаше смешно и дори си казвах наум: "Това вече се е случвало!".
От един момент нататък, може би след навлизането в пубертета, рязко намаля и днес вече е съвсем, съвсем рядко.
Бях чела научно обяснение за причините, свързано с работата на двете половини на мозъка, но е било толкова отдавна, че съм забравила...
В тази връзка на мен ми е интересно всичко, свързано с функциониране на човешкия мозък, съзнание, подсъзнание и т.н. Помня, че сме обсъждали например, спомените от най-ранна детска възраст - оказва се, че някои хора имат такива буквално от първите си месеци. Ако споделя моя най-първи спомен, със сигурност ще прозвучи адски налудничаво, но скоро си говорихме със сина ми и той ми сподели как много ясно си спомнял кошарката си отвътре и всичко, което я заобикаляло. Каза ми: "Тогава не можех да говоря, но разбирах всичко"...   Simple Smile

# 949
  • Мнения: 2 406
Това с подсъзнанието също ми е много много интересно, като съм търсила информация, не съм попадала на нещо което да ми даде пълно обяснение. Това с предчувствията /наречето го шесто чуство, ако искате/ също ми е много интересно от къде, как, защо се появява
Относно спомените, съм се учудвала на моето хлапе, че помни негови играчки, с които е играл преди да навърши годинка, някъде към 6 г възраст ги търсеше /естесвено отдавна бяха счупени и изхвърлени, нямаше как да ги е виждал, да се е сетил за тях и да си ги търси отново/ - та подсъзнанието също е една голяма загадка за мен

# 950
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Като стана въпрос за функционирането на човешкия мозък,веднага се сещам за интуицията
Колко от нас не са се вслушвали във вътрешния си глас и сме съжалявали после....Наскоро гледах един много тежък филм по истински случай за едно момиче похитено от младо семейство,което 7год.са я държали като тяхна пленница в дома си причинявайки и ужасни неща.Взели са я на автостоп,отбили до бензиностанцията да заредят,а тя решила да се възползва от краткия престой и отишла до тоалетната.Години по-късно,вече на свобода тя разказва,че докато си миела ръцете в него момент гледайки през прозореца,чувала вътрешен глас,който и казвал-Бягай!Счупи стъклото и бягай през прозореца....,но не го послушала.За което тя споделя,че е основната и грешка.




mimsim,писали сме едновременно

# 951
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 021
То хубаво нахвърляте точка по точкаразни загатки, еми ха спрете се и започнете една по една да ги разнищвате, не само да ги нахвърляте. И после, много е лесно с лека ръка да отхвърляте положен труд с години в търсене на документи. Да, полет 19 е само един случай, но давай да го отхвърлим щото видиш ли ни се иска да са изчезнали в друго измерение, а то се оказва банално.
Много от загатките ще си останат такива по простата причина, че няма намерени документи за потвърждение или отхвърляне на възникналите теории. Още по-малко тук можем да ги изясним. Да се иска да става дискусия по тема с много малко данни си е направо наивно.

# 952
  • Мнения: 9 152
На мен за да си изясня въпросите за интуицията много ми помогна книгата на Св. Силуан, който обяснява това явление от православна ( духовна ) гледна точка.

# 953
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Благодаря ти Катерица,ще я намеря тази книжка

# 954
  • Мнения: 2 406
Извинявам се за оф-а

Като стана въпрос за функционирането на човешкия мозък,веднага се сещам за интуицията
Колко от нас не са се вслушвали във вътрешния си глас и сме съжалявали после....
вече се опитвам да го чувам Laughing ох знам, че звучи налудничево, но май когато успея да го "чуя", после не съжалявам

# 955
  • Мнения: 48 009
За много загадки може да каже, че има банално обяснение, измама са или журналистически нелепици. Смяла съм се бая с някои разкрити такива, като някаква, дето твърдяла, че ражда зайци и т.н.
Но пирамидите и монолитните сгради и паметници из цял свят си стоят и определено са загадка. Някои поради размери, други поради сложност и т.н. Определено са много интересни, на границата между история и свръхестествено.

# 956
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не е налудничаво,не се притеснявай.

Като стана въпрос за пирамидите....много ме тегли да се ровя за всякаква информация относно тях в книгите още от ученичка.
За Хеопсовата съм чела,че някои от хората,които са я посещавали са имали странни преживявания в царската камера.В това число и Наполеон,който е прекарал една нощ в нея.Един от войниците му разказва,че на сутринта бил излязъл от там-блед като платно.Малко ми е странно решението му,тръгвайки на война за Египет да вземе със себе си  множество учени,които да търсят артефакти или да картографират райони с храмове и паметници.Питам се дали не е търсил нещо определено!?По неговото време никой не се е интересувал от археология

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 13:08 от Nina_Z

# 957
  • Мнения: 1 619
Една от любопитните загадки е слухът за смъртта на Пол Маккартни от „Бийтълс“, който се появява през 60-те години на миналия век. Той дори е развит в конспиративна теория, че мъртвият Маккартни тайно е бил заменен от свой двойник. Легендата за смъртта на Пол, известна като Paul is dead (Пол е мъртъв) твърди, че е загинал през 1966 година в автомобилна катастрофа, заедно с приятелката си Дона и е бил сменен с двойник с подобна външност и глас. Привържениците на това твърдение свързват прекратяването на концертните изяви на групата през тази година именно със смъртта на Пол. В качеството на доказателства използват „ключове” в творчеството на „Бийтълс” (музика, текстове, оформление на кориците на албумите), уж включени там специално с цел намекването за смъртта на Пол. Сред тези доказателства са различни звуци, уж чувани при превъртането на записите назад, различен вид неясни метафори в песните, двусмислени изображения и т.н. Някой от тези „ключове” не се съгласуват един с друг или пък с известни факти от живота на Макартни и другите участници в групата. Не винаги става ясно дали е някаква „шега” или става дума за „теория на заговора”. Казват, че групата се е опитала да прикрие смъртта на Пол, за да може да продължи да създава хитове. Погребението било тайно организирано и анонимно. Легендите за смъртта на Пол Макартни неведнъж са били обект на изследване от различни социолози. Твърдяло се също, че слуховете за смъртта на Пол се пускали от самите бийтълси, като мистификация или рекламен трик. И четиримата участници обаче неведнъж са отричали това.

Обложката на албума “Abbey Road”
Скрит текст:
Това е най-популярното ''доказателство''. Твърдят,че на обложката е изобразена символична погребална церемония, като Ленън е свещеника, Ринго - служител на погребалната агенция, Джордж - гробарят, а Пол - босоногият покойник.

Предполага се, че тази обложка символизира погребението на Пол:
Скрит текст:
На ''гроба'' с цветя е изписано името на групата, има и китара, принадлежала на Пол, тя е за левичари, а той е левичар. Трите струни символизират останалите 3 -ма от групата.

https://impressio.dir.bg/ikoni/kogo-nagradi-predi-20-godini-angl … i-ili-dvoynika-mu

# 958
  • Мнения: 15 359
М, да, това за Пол Маккартни и аз съм го чувала и съм чела преди време разни материали свързани с новината/загадката, ама май си е чист фейк.

# 959
  • Мнения: 4 774
И за мен е фейк. Както и историите за Джако и Елвис, че са живи. Разни измислици на жълтурите.

И като заговорих за М. Дж. някой смятат педофил ли е бил или не е, като голяма загадка. Лично за себе си мисля, че не му е чиста работата, но  двамата "младежи"  от Leaving Neverland не мога да приема , като чиста монета.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 14:18 от BaDBluEeYeS

Общи условия

Активация на акаунт