Страсти – градините в София, кампания 2019/2020 - тема 3

  • 40 290
  • 722
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 255
Зависи в кой квартал сте. В нашият са известни. В техните социални опашки фигурират деца с по 17, 16 точки и то масово.

# 541
  • Мнения: 21
Зависи в кой квартал сте. В нашият са известни. В техните социални опашки фигурират деца с по 17, 16 точки и то масово.
Е, чак пък масово да са с по 17 точки...

Аз следя социалните в няколко квартала и досега само в една в Лозенец и в една в Триадица съм забелязала повече с такива точки, и то в крайна сметка там пак са по-малко от общия брой на отпуснатите места по СК, т.е. част от незаетите пак ще идат за разпределение по общия ред на следващия етап от класирането.
Признавам, че нямам наблюдения за навсякъде, но дори и някой да подава неверни данни, ми се струва малко вероятно да е чак толкова масово.

# 542
  • Мнения: 4 255
Така де, търсени градини Simple Smile

# 543
  • Мнения: 3 272
Аз в нашия квартал си ги знам яслите и градините. Имам приятелки с деца навсякъде. Отделно и дъщеря ми - голямата беше в една от тях, която по принцип е най-зле.

# 544
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
При сегашната ситуация според мен изобщо не е ясно дали първото голямо класиране ще е на 15.05.2020 г. Освен че трябва да е под граждански контрол и да предоставят контролните файлове, след това необходимите документи, записване. Всичко това е свързано с контакти межу хората. Ще информират навреме предполагам.

# 545
  • Мнения: 3 272
За класирането няма да има проблем. Става единствено онлайн. Иначе за документите за записване могат да изчакат малко.

# 546
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Контролът ще е проблем. Винаги взимам файловете първо на флашка, независимо че от миналата година след това изпращат и он лайн на СНБМ.
Всичко в цялото общество е достатъчно неясно. Да я ясно навреме как ще се процедира е по-важно.

# 547
  • Мнения: 77
Не знам вие как сте, но аз като гледам как сме в началото на епидемията, си мисля дали изобщо да кандидатстваме тази година за първа яслена група или да отложа яслата за следващата година... Нито съм сигурна при това положение дали работодателят ще ме върне на работа, ако ни приемат, дори не знам фирмата дали ще просъществува ... Не знам и дали септември децата ще тръгнат на ясла/градина...

# 548
  • Мнения: 1 091
Знаете ли дали в някакъв момент ще може да записваме децата онлайн ако случаймо ги приема? Чудя се дали да не ходя на вилата, но ако затворят София за някакво време и не съм тук?

# 549
  • София
  • Мнения: 6 174
Знаете ли дали в някакъв момент ще може да записваме децата онлайн ако случаймо ги приема?
Не, не знаем, но с почти 100% сигурност мога да кажа, че няма да има такава възможност не само тази, но и в близките години.
В инзвъредно положение сме от една седмица, класирането е след два месеца. В момента никой няма да седне да се занимава точно с промяна на начина на записване в ДГ. Пред държавата и общината има много по-важни и належащи проблеми за решаване. Неприсъствено записване в ДГ ще може да се осъществи едва когато има достатъчно места за всички желаещи и отпадне необходимостта от представяне на други документи освен заявление или имаме реална и работеща електронна администрация, където всички проверки се правят по служебен път.

# 550
  • Мнения: 416
Извинявам се, че отново се повтарям почти с въпроса, но ще важи ли предимството за брат и сестра, посещаващи едно и също заведение, ако по-голямото бъде прието във филиал към ДГ 1ва група, а яслата е отделена в друга сграда на ДГ?

# 551
  • Мнения: 313
Така де, търсени градини Simple Smile
Имате ли наблюдения кои са най-търсените градини в Лозенец и евентуално Студентски град? Миналата година за ясла голямо проучване правих, язък, че си загубих нощите и ми изтекоха очите, че и с калкулатор смятах, така и не получих заветния мейл. 😥

# 552
  • Мнения: 4 255
В Лозенец мисля, че Лозичка е много търсена.

# 553
  • Мнения: 77
Здравейте,

Може ли да ми кажете, ако ползвам отпуск за отглеждане на дете до 2 години, но детето бъде прието на ДЯ от м. септември, но аз реално го "пусна" на ясла началото на ноември, когат трябва да си прекратя отпуска - септември м. (когато е началото на учебната година за детските заведения) или  ноември, когато реално "  детето започне да посещава ясла.
Благодаря предварително и се извинявам, ако някъде по-напред е дискутиран този въпрос.

Също така ми е интерсно какво мислите по въпроса с приемането на критерия "уседналост" от следващата година - ще промени ли "картинката". Зная, че го въвеждат по аналог на кандидатсването за първи клас - за приема в първи клас, всяко училище е районирано с прилежащи райони/адреси, които влизат в района на училището. Така ли ще е и за ДЯ и ДГ - дали към всяка ДЯ и ДГ ще има обозначени адреси/райони, които влизат в съответния район на детското заведение?

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 09:28 от barbaroni

# 554
  • Мнения: 21
Така де, търсени градини Simple Smile
Имате ли наблюдения кои са най-търсените градини в Лозенец и евентуално Студентски град? Миналата година за ясла голямо проучване правих, язък, че си загубих нощите и ми изтекоха очите, че и с калкулатор смятах, така и не получих заветния мейл. 😥
В самия Студ. град са 79та и 16та, като в 79та има обявени 15 места. За 16та обаче май ще е нулев приемът тази година. И за двете съм чувала добри отзиви.
Останалите градини в район Студентски са в близки квартали, има най-много места в 72ра в Дървеница.

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 10:55 от DenisDP

Общи условия

Активация на акаунт