Страсти – градините в София, кампания 2019/2020 - тема 3

  • 40 408
  • 722
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 4 578
Благодаря за отговора! Не се бях сетила, че има такава възможност.
Трябва да се гледа колко 4-ти групи се изписват. И спрямо тях се ориентираш колко 1-ви групи ще има.

# 526
  • Мнения: 416
Предимството за брат и сестра, посещаващи ясла или градина, важи само ако се отнася за едно и също заведение или може да се кандидатства и в друга с предимство?

# 527
  • София
  • Мнения: 4 578
Предимството за брат и сестра, посещаващи ясла или градина, важи само ако се отнася за едно и също заведение или може да се кандидатства и в друга с предимство?
Само за същата градина важи:
Брат/сестра, посещаващи детската ясла/градина/училището, когато двете деца едновременно ще посещават съответната ясла/детска градина/училище

# 528
  • София
  • Мнения: 966
Ами ако градината няма бройка за 2018 набор... Голямото ми момче е 1ва група, а малкия (набор 2018) се надявах да мине напред с 1та точка, заради брат си, но градината не е обявила места за 2018 набор. Дали има смисъл да чакам или да се ориентирам към други градини? И ще трябва да ги водя на различни места.

# 529
  • Мнения: 77
Здравейте,

Прави ми впечатление големият брой деца, които кандидатстват по социални критерии. Има ли някакво обосянение според вас или е поредното надхитряване на системата? Не мисля, че има толкова много деца с починал родител/и, инвалиди, а и семействата с 3 и повече деца не са толкова много. Изумително голям брой са децата, кандидатстващи по социални критерии, не е възможно... А гледам бройките в квартал, в който, по принцип, няма роми.

# 530
  • Мнения: 3 794
Аз мисля, че поне 50% от тях са фалшиви.

# 531
  • Мнения: 4 266
Ще ги хванат. Нали затова 3 дни ще проверяват кой на кого е жена или мъж Wink

# 532
  • Мнения: 2 408
Може ли малко съдействие. Като цяло хич не се разбирам със сайта. При подреждане на кандидатурите, както вече съм направила има ли нужда от нещо друга за осъществяване на успешно кандидатстване? Бутон или нещо друго? Или подредбата е достатъчна. Виждам, че детето ми вече е в опашката на чакащи.
Свободното поле, на което може да се постави тикче за какво е?
Благодаря

# 533
  • София
  • Мнения: 2 066
Относно кандидатстването по соц.критерий - на мен ми прави впечатлиние едно и също дете го има по соц.и по общ критерий. Системата защо го позволява това и каква е целта да фигурира и на двете места?

# 534
  • Мнения: 21
Аз кандидатствам с моето дете по социален критерий и системата калкулира различни точки по социален и общ. В общата опашка са точките от общия, т.е. по-малките. Дали са много или малко местата не се наемам да коментирам, но само в нашата ясленска група (1 от 6 в чиста ясла) има 2 двойки близнаци, едните имат по-голямо братче, плюс още поне две други, които са трето дете в семейството ( нормални български семейства), а има и още няколко дечица, които са освободени от такса, не съм се интересувала защо точно. Та ако всички тези деца кандидатстват в една градина за първа група (все пак градините в района не са безкрайно много), със сигурност няма да ни стигнат обявените места по социален критерий.

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 22:52 от DenisDP

# 535
  • София
  • Мнения: 6 206
Относно кандидатстването по соц.критерий - на мен ми прави впечатлиние едно и също дете го има по соц.и по общ критерий. Системата защо го позволява това и каква е целта да фигурира и на двете места?
Системата го позволява защото е според наредбата за прием.
Голям проблем ли е това, че дете кандидатстващо по СК, ще участва и в общата опашка, след като там ще бъде без допълнителните точки по СК? Ако е така предложете останалите свободни места по СК, да не се прехвърлят към общата опашка и да си се пазят само за деца със СК.

# 536
  • Мнения: 3 290
А дали според вас тепърва започва записването, защото виждам, че в яслите до нас - Младост 1 има по 12-15 кандидата с 12-13 точки, при обявени средно 6-10 места. 2010 г, когато зсписвах каката имаше по 100 кандидата за 3,4 места със стандартен брой точки.

# 537
  • София
  • Мнения: 4 578
А дали според вас тепърва започва записването,...
Да, тепърва започва. Ще има още кандидати.

# 538
  • Мнения: 4 266
По моя наблюдение от миналата година до към средата на Април стана ясно какви са кандидатурите за не толкова търсените ясли и градини (повечето). За търсените  ситуацията се промени последният ден преди затварянето на системата.

# 539
  • София
  • Мнения: 9 129
Кои са търсените? Как може човек да се ориентира, за да ги избягва Blush .

Общи условия

Активация на акаунт