Страсти – градините в София, кампания 2019/2020 - тема 3

  • 40 482
  • 722
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 207
Дъщеря ми има 2 точки за многодетно семейство и 3 точки за хронично заболяване. В градина без обявени места за хронично заболяване ни слага като чакащи там (За хронично, а там са 0), а не за местата по социален или общите. Аз ли нещо не правя правилно? Или просто ще участва за общите места с всички точки?

10.4. На какви стъпки ще се извърши класирането?

Първо класиране с прием от месец септември (15.05.2020 г.)
Формират се четири списъка на чакащи деца: деца със СОП; деца с хронични заболявания (ХЗ); деца с точки по социални критерии (СК) и деца с точки само по общи критерии (ОК).
1 стъпка: Класиране на кандидатстващите деца със СОП (до 3 деца в група), които участват с точките си по ОК, СК и допълнителните критерии (ДК). Ако класираните деца са по-малко от обявените места, местата остават непопълнени за второто класиране с прием от м. септември.

2 стъпка: Класиране на децата с ХЗ (до 3 деца в група), които участват с точките си по ОК, СК и ДК.
Ако класираните деца са по-малко от обявените места, местата остават като свободни места за второто класиране. Ако списъкът на чакащите деца с ХЗ е по-голям от броя на обявените места ще останат некласирани деца.
Децата с ХЗ не се включват в списъците на чакащи по СК (ако имат заявени такива) или по общи критерии!!!

3 стъпка: Класиране на кандидатстващите деца със заявени социални критерии. Ако останат свободни места след стъпката за класиране на чакащите деца по социални критерии, тези места ще бъдат прехвърлени автоматично към общата опашка още в хода на класирането. Ако списъкът на чакащите деца със СК е по-голям от броя на обявените места, некласираните деца ще участват в класирането на следващата стъпка, само с точките си по общи критерии.

4 стъпка: Класиране на децата по общи критерии (включват се и некласираните от стъпка 3 деца със СК само с точките си по общи критерии).

Стъпки 3 и 4 са по досегашния алгоритъм за първо класиране с прием от началото на новата учебна година при квота 30% класирани деца със социални критерии (чл. 14, ал. 5 от Наредбата) - класиране на децата според събрания брой точки и генериране на случайни числа при формиране на гранични групи (при по-голям брой деца с равен брой точки от наличните свободни места на съответния етап от класирането).
Благодаря! И все пак дали съм разбрала правилно: ако в градините, които предпочитам няма обявени места за хз по-добре да не попълваме полето с ТЕЛК и да кандидатстваме само с точките по социален критерий?

# 511
  • Мнения: 287
Момичета имам 2 въпроса:
1) Ние сме с 13 точки и преди нас има няколко с 14точки. Но тъй като тези с 13т сме повече отколкото броя свободни места- чрез жребий ли избират кои точно деца да влезнат с 13т?
2) живеем на квартира в квартала от 2014 и по лични карти от тогава сме си в квартала. Обаче има вероятност от есента да сме в наше жилище. Евентуално ако сме в друг квартал, а детето си е прието вече в този квартал, какво става? В смисъл, ние искаме да си е тук на градина, има ли шанс да ни откажат при записване ако сменим адреса по лична карта?

# 512
  • София
  • Мнения: 6 241
1. Децата с равен брой точки попадат в гранична група и за тях се тегли жребий. Но до май има много време и кандидатите на опашката ще се увеличат вкл. и тези с повече точки и вероятността граничната група да е от тези с 14 т. не е никак малка.
2. Към момента на класиране трябва да сте обявили актуалния си адрес и да можете да го докажете с документ, за да запишат детето. След като веднъж е прието и записано, и да се промени адреса няма да окаже никакво влияние.

# 513
  • софия
  • Мнения: 112
Моля Ви за потвърждение, правилно ли съм разбрала, че при първото голямо класиране, местата по социални критерии ако са повече от заявилите за този критерий, се прехвърлят към общата опашка още при първото класиране!

# 514
  • Мнения: 4 277
Тази година на мен ли ми се струва или греша, че има повече места за 3 годишните в социалните опашки?Може би сравянвам с яслените групи.
Да местата по социалните се прехвърлят в общата опашка ако има останали.

# 515
  • Мнения: 68
В предишен пост писах, но никой не ми отговори. За първи път се регистрирам в ИСОДЗ и не ми е ясно, ако детето ми не се класира за ясла до 15 септември, със същата ли кандидатура участва в следващите текущи класирания след 15 септември или трябва да се създаде нова? Не държа да почва от септември, защото навършва 2 години по средата на учебната година. Но какви са реално шансовете за прием при кандидатстване за класиранията през следващата календарна (2021) година за учебната 2020/2021 година?

# 516
  • Мнения: 416
В предишен пост писах, но никой не ми отговори. За първи път се регистрирам в ИСОДЗ и не ми е ясно, ако детето ми не се класира за ясла до 15 септември, със същата ли кандидатура участва в следващите текущи класирания след 15 септември или трябва да се създаде нова? Не държа да почва от септември, защото навършва 2 години по средата на учебната година. Но какви са реално шансовете за прием при кандидатстване за класиранията през следващата календарна (2021) година за учебната 2020/2021 година?

Шансовете ще клонят към 0, ако изчакате текущите класирания от септември. Тоест по-добре опитайте сега.

И само да си кажа, и тази година брутално малко места. Особено възмутително е колко градини са с нулев прием за първа градинска група...

# 517
  • Мнения: 2 416
В нашия район са 58 места(за набор 2017), като 3 градини не са пуснали места за 1ва градинска.На какво се дължи това?

# 518
  • София
  • Мнения: 6 010
Липса на персонал, място, ремонти... не им се занимава с бебета.

# 519
  • Мнения: 4 277
Аз пък гледах районите Лозенец и Триадица за 1 градинска, тъй като там беше невъзможно за яслени групи.

# 520
  • София
  • Мнения: 4 599
В нашия район са 58 места(за набор 2017), като 3 градини не са пуснали места за 1ва градинска.На какво се дължи това?
Има ли яслени групи в тези градини? Ако да, то тогава яслените групи се прехвърлят и места за външни 3-годишни не остават.
При нас има 3 яслени групи (в градината на малката). 2017 набор ясленчета ги местят в 1-ва група и затова са пуснали само 8 места за септември.

Редактирам се - Илинден, нали? Тези с нулев прием имат яслени групи и затова не са пуснали места.

# 521
  • Мнения: 2 416
Ves,благодаря, предположих, че е заради яслените групи, които директно минават към 1ва градинска, но все пак исках да чуя и др. мнения. Район Илинден,да.

# 522
  • Мнения: 416
Да, ясно е че яслените групи автоматично минават нагоре, но столична община нямат оправдание, че за поредна година се подиграват с нас. Например в близката до нас градина миналата година имаше основен ремонт с разширение на две групи. Тогава обявиха 1 яслена и двойна първа градинска. Тази година по пътя на логиката трябва да има 23 места за 1 група, но няма. Така че браво за дългия и скъп ремонт.

# 523
  • София
  • Мнения: 6 241
Да, ясно е че яслените групи автоматично минават нагоре, но столична община нямат оправдание, че за поредна година се подиграват с нас. Например в близката до нас градина миналата година имаше основен ремонт с разширение на две групи. Тогава обявиха 1 яслена и двойна първа градинска. Тази година по пътя на логиката трябва да има 23 места за 1 група, но няма. Така че браво за дългия и скъп ремонт.
Логиката е грешна. Двете първи групи следващата година ще бъдат две втори. Или предлагате да изхвърлят децата от едната втора група, за да има прием за още една първа?

# 524
  • Мнения: 416
Да, ясно е че яслените групи автоматично минават нагоре, но столична община нямат оправдание, че за поредна година се подиграват с нас. Например в близката до нас градина миналата година имаше основен ремонт с разширение на две групи. Тогава обявиха 1 яслена и двойна първа градинска. Тази година по пътя на логиката трябва да има 23 места за 1 група, но няма. Така че браво за дългия и скъп ремонт.
Логиката е грешна. Двете първи групи следващата година ще бъдат две втори. Или предлагате да изхвърлят децата от едната втора група, за да има прием за още една първа?

Благодаря за отговора! Не се бях сетила, че има такава възможност.

Общи условия

Активация на акаунт