Гримиране - идеи и техники. Тема №73

  • 30 375
  • 751
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 577
Нийче, темата се възроди благодарение на твоята идея! Heart Eyes

Пускай снимки на колекцията ти, на мен ми е голям кеф да гледам грим колекции.

# 346
  • Мнения: 1 494
Момичета, днес съм така. Не ми се смейте! Grinning
Скрит текст:
Ще ги изтрия по някое време.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 23:13 от LieToMe

# 347
  • Мнения: 1 424
Защо да ти се смеем? На мен много ми харесва гримът ти. Красива си Simple Smile
Мисля,че тези цветове много ти отиват.

# 348
  • Мнения: X
Какви красиви очиии! Свежа красавица, много ми харесва. Аз днес закъснявам и ще съм безгримна 😣.

# 349
  • Мнения: 2 791
Много деликатен и елегантен дневен грим Heart Exl И за пореден път хубава, свежа кожа Simple Smile

# 350
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Наистина страхотни очи!

NiaV, веднага споделям!
ФДТ - Max Factor Miracle Match
Бронзант - Bahama Mama The Balm
Руж - Shiseido RD103
Червило - Urban Decay Ex-Girlfriend

Скрит текст:

Сенки - DG палитра, цветът долу в ляво
Скрит текст:

Catrice Art Couleurs Eyeshadow 160 Silicon Violet

Скрит текст:

Хайлайтър Nyx Berlin Palette

Скрит текст:

+ финални Метеорити

Под веждата пробвах

Shiseido Luminizing Satin Face Color, No.BE20



Тотално не мой цвят. Ако някой прецени, че ще му свърши работа и го иска, подарявам с удоволствие. Ползван два пъти.

# 351
  • Мнения: X
Тайга, благодаря!
За пудрата- хубаво не е твой цвят, като гледам е чудна за маслинената ми особа, но ако бях 20 тона по-светла. Обаче!!! Тука пише luminizing и satin за пудра- съответно съм като муха на 💩. Моооля те отдели ми време и напиши тук всич-ко за пудричката- колко изсушава, каква покривност има, какъв завършек, може ли сухата ти откачена съфорумка да я носи, ей такива работи- ще бъда много благодарна!
Това червило на UD ще си го поръчам ей сега- праскова мммммм.

Тук надушвам брутална грим колекция, скрита лимонка си ти- tiger! Много ми допада как смесваш по-хай ЕНД и дрогерийни продукти, визията ти накрая е красива, ненатрапчива, нежна.

# 352
  • Мнения: 4 424
LieToMe,
 Невероятни устни и вежди.
На мен обаче предния грим на очите ти ми хареса повече. През монитора поне така се вижда.

Може и моето мнение да е грешно, но розово под очите ми навява асоциация за зачервени очи (било от плач, или друго)

П.П. Аз не мога да се гримирам със сенки, та може и да ме пропуснеш Grinning

П.П. 2 - С какъв фдт си?

# 353
  • Мнения: 1 794
Днес случайно се сетих, че преди доста време (2015г.) бях правила идентичен на показания от Agent грим със синьо на долния клепач, показвам как стои на пъстри очи:

Докато бях с тъмна коса много носех син грим, сега със светла коса просто не се възприемам, наблягам повече на зеленото, стои по-меко и естествено в комбинация с цялостната визия.
Пацолина питаше за хиалурон в устните - според мен не, има толкова варианти на придаване на обем посредством грим, щом желаеш да придадеш малко плътност, по-добре пробвай с различни грим-техники, в случай че не си до момента. Двете техники, които при мен придават визуално уплътняване на устните, са следните:
1. Очертаване леко извън естествения контур на устните с по-тъмен молив в тъмен нюд (това сработва, ако естественият контур на устните ти не е ясно изразен, т.е. нямаш "ръбче", а устните се преливат плавно), след това червило в нюанс няколко тона по-тъмен от твоите устни, за мен перфектното червило в това отношение е NYX Soft Matte Lip Cream в нюанс Rome - ето как стои на моите устни самостоятелно:

*Когато съм с повече тен вместо Rome използвам Mac Whirl - същият "натурален" тип цвят, но малко по-тъмен
За финал, нанасяне на малко плътен, кремообразен стик (не течен) коректор в центъра на устните, който преливам с пръсти в цвета на червилото - по този начин леко изсветлява цвета на червилото в центъра, но не е толкова натрапчиво, както ако се сложи гланц вместо коректор, също така добавям малко хайлайтър на върха на горната устна. Знам, че така написано звучи като твърде много струпване на продукти, но в действителност резултатът поне при мен е много естествен, устните изглеждат по-обемни и плътни, дори собствената ми майка ме подпитва дали не съм си слагала филъри.
2.Втората техника за по-обемни устни, която при мен сработва, е очертаване с много светъл молив за устни извън контура им (ползва един Max Factor Color Elixir в нюанс 02 - мек, бежово-розов молив с лек сатетен завършек, не е матов) и запълвам цялата повърхност на устните с молива, след което слагам халайтър на върха на горната устна и в средата на долната и  нанасям на много тънък пласт блестящ гланц за устни, този Essence Shine Shine Bright On

е последното ми откритие, с уговорката да се нанася много малко количество, защото е светъл, млечен нюд (преди нанасяне хубаво отстранявам излишното количество от апликатора в ограничителя на гърлото), нанасям с потупване върху целите устни и стават много сочни и уплътнени.
Сетих се и един полезен за мен трик, който научих от Huda Beauty - нанасяне на контуриращ продукт под долната устна, като така се създава илюзия, че устната е толкова плътна, че прави сянка.

# 354
  • Мнения: 7 577
Loe to me, как ще се смеем? Много хубав грим и много ти отива. Имаш прекрасни очи.

Crystal, този грим е убиец, веднага крада идеята (а дори не си падам по синьо по принцип).

# 355
  • Мнения: 2 631
 Crystal, коя е сянката в сгъвката?

# 356
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Моля ви се, не давайте пари за това червило. Да, балсаместо е, комфортно за носене, с блясък, обаче опаковката е най-смотаната от всичките, които имам. Дрогерийните ми червила не изглеждат така



Пластмасова, евтина, на нищо не приличаща. А не е като да не пазя.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 10:26 от Тайга

# 357
  • Мнения: X
Какво е това?

И аз да пусна един дисклеймър за глосовете на Живанши, които харесвам- затварят се до края, така че да нямат отваряне. Иначе чантата ми е с комфортно, бляскаво покритие отвътре, а ако има нещо, по което припадам повече от грим са чантите.

# 358
  • Мнения: 31 261
Какво е това?

И аз да пусна един дисклеймър за глосовете на Живанши, които харесвам- затварят се до края, така че да нямат отваряне. Иначе чантата ми е с комфортно, бляскаво покритие отвътре, а ако има нещо, по което припадам повече от грим са чантите.
И аз.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Болната ми тема...чантите.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 11:22 от Nina_Z

Общи условия

Активация на акаунт