Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 5 727
Здравейте, съжалявам ако се повтарям, но с търсачката не намерих да е питано за тази задача, темата не съм я изчела. За 3клас е
Кое е различното число в редицата: 157, 213, 555, 107, 343,581, 619?
Отговори- а) 619.      б) 555.       в) 343
Откъде е задачата и има ли отговори?
От помагалото за 3ти клас. Госпожата не е проверявала, щерката я срам да пита, още не знам верен ли е отговора 555.

# 586
  • Мнения: 1 601
Може ли помощ за тази задача?
4 клас
Намерете кои цифри съответстват на А, Б, В, Г и Д така, че да е изпълнено равенството
 _      _      _                          _
8А. БВ=ГД0 (записът е ху= х. 10+у)
Благодаря предварително! ❤️

# 587
  • Русе
  • Мнения: 11 918

 _      _      _                          _
8А. БВ=ГД0 (записът е ху= х. 10+у)
Благодаря предварително! ❤️
A=0,Б=1,В=2,Г=9,Д=6

# 588
  • Мнения: 6 700
Може ли малко помощ за тази задача:В равностранния АВС,BM е медиана,а G1 и G2 са медицентрове на АВМ и СВМ.Ако Pabc=48см намерете Pg1mg2

За кой клас е задачата?
Отговорът трябва да е Рg1mg2=1/3Pabc

# 589
  • Варна
  • Мнения: 31
Здравейте на всички, много моля за помощ за доказването на една теорема. За студент е, за изпит, а аз нещо не мога да се сетя.
Теоремата е: Пресечната точка на ъглополовящата на всеки външен ъгъл на триъгълника с правата на срещуположната страна, дели тази страна външно в отношение равно на съответните други две страни на триъгълника. Т.е., ако външната ъглополовяща при върха С пресича продължението на страната АВ в т. М, то да се докаже, че МА към МВ се отнася както СА към СВ.
Благодаря ви.

# 590
# 591
  • Варна
  • Мнения: 31
Русалке, много ти благодаря... разбрах къде ми е проблема, преместих си успоредната права, която построявам, в триъгълника, а не извън него. Златна си! Така е много лесно. Благодаря ти още веднъж.

# 592
  • Мнения: 1
Някой ако може да помогне спешно

# 593
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Някой ако може да помогне спешно
За можене може, ама и условие трябва да има някъде там.

# 594
  • София
  • Мнения: 18 039
Помага се, ако човек каже какво е условиеето на задачата. Може да се пита какво ли не, координати на върха на параболата, ос на симетрия, пресечни точки с осите,  НГС, интервали, в които функцията расте/намалява..

# 595
  • Мнения: 5 916
Това ми прилича на задача за 7 кл. Да се разложи на множители. Прибавям и изваждам 4.Получавам
9 - /Х+2/" /с" съм означила на квадрат, защото не зная как да го изпиша/. После се получава
/3-Х-2/./3+Х+2/=/1-Х/./Х+5/.

# 596
  • София
  • Мнения: 18 039
Това ми прилича на задача за 7 кл. Да се разложи на множители. Прибавям и изваждам 4.Получавам
9 - /Х+2/" /с" съм означила на квадрат, защото не зная как да го изпиша/. После се получава
/3-Х-2/./3+Х+2/=/1-Х/./Х+5/.

Надали. Вторият пример не може да бъде разложен със знанията на  седмокласник на множители. Тоест ако задачите савсе пак за 7 клас, то условието сигурно е намирането на НГС (чрез отделяне на точен квадрат).

# 597
  • Мнения: 5 916
Втория пример не опитах да реша, че беше късно. Предположих, че аналогично, но наистина не виждам как. Какво е НГС?

# 598
  • София
  • Мнения: 18 039
Най-голяма стойност, която за втория квадратен тричлен е 10.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 08:14 от пенсионирана русалка

# 599
  • Мнения: 8 230
Трябва ми помощ за следната задача

От КМС 2018г е, темата за седми клас.
Признавам, че модулните уравнения никога не са ми били сила, но прерових справочниците вкъщи да си припомня как се решаваха, само че продължавам да удрям на камък и да не проумявам как трябва да се реши. На младежа му е все тая, но аз съм няма да спя. Помагайте 😃

Общи условия

Активация на акаунт