Отговори
# 645
  • Мнения: 3 059
(полушеговито) АК е нестандартно място. Може да очакват, предвид всички горни разсъждения, да се напише "не може да се определи".  Joy

# 646
  • Мнения: 4 263
Е, ако има такъв отговор.Доколкото знам там дават тест с доста задачи за много кратко време.Не били трудни задачите според мои познати, но не съм запозната лично.

# 647
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342
Е, имайте предвид, че това е от тест за АК от една от школите, а не от самия АК. Не разполагам с теста, не се връщат, не знам и отговора, а задачата е по описанието на дъщеря ми. Твърди, че  й се е набила в главата, но ако е объркала някоя цифра, неслучайно ние тук си блъскаме главите 😂

# 648
  • Мнения: 7 161
Със сигурност има грешка в предоставеното тук усллвие.
Аз затова поисках снимка на теста.

# 649
  • Мнения: 5 953
Какво е АК?

# 650
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 342

Американски колеж

# 651
  • Мнения: 8 106
Е, имайте предвид, че това е от тест за АК от една от школите, а не от самия АК. Не разполагам с теста, не се връщат, не знам и отговора, а задачата е по описанието на дъщеря ми. Твърди, че  й се е набила в главата, но ако е объркала някоя цифра, неслучайно ние тук си блъскаме главите 😂
Дааааа, това все пак е пробен изпит не на АК, а на някаква школа, която би могла да предполага какви биха били задачите в АК Smiling Imp  И е пример за "с такива задачи не си губим времето!". Реда за тях е: поглеждам, предполагам, маркирам нещо на пръв поглед и мисля другите" все пак е за време и категорично не могат да се решат всички задачи...

Аз не дадох отговор, дадох едно шашаво тълкувание на условието... Със сигурност не е по-безмислено от разликата на цифрите на десетици и единици Wink А "в главата" на човечето може да е 3/2, 2/3, 1 (все пак е равно на 20*30 и всички други подредби на 2, 3 и всякакви математически знаци (+, -, *, /, степенуване...)

# 652
  • Мнения: 4 263
Скрит текст:
Според мен най-смислено си е 42 и това е Simple Smile. Кой не е чел всеизвестната книга гърми, да са я чели./spoiler]

# 653
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
yes! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
пренасям от "вицовете"

Цитат
Дядо Коледа дълго се чуди как да обясни на малкия Алекс, че изпълнява желания, но не може да удуши "оная по математика"!

# 654
  • Мнения: 407
Задача от изброяване на възможности за четвъртокласници.
Съседите на семейство Изобретенски имат три деца. Днес семейството има празник, на който им гостуват двете баби и двамата дядовци на децата.
След обяда всички искат да си направят семеен портрет, на който възрастните да са прави един до друг в един ред, а децата да са в един ред клекнали пред тях.
Колко са на брой тези подреждания?

# 655
  • Мнения: 4 143

Задача от изброяване на възможности за четвъртокласници.
Съседите на семейство Изобретенски имат три деца. Днес семейството има празник, на който им гостуват двете баби и двамата дядовци на децата.
След обяда всички искат да си направят семеен портрет, на който възрастните да са прави един до друг в един ред, а децата да са в един ред клекнали пред тях.
Колко са на брой тези подреждания?
6 възрасти-за тях-6.5.4.3.2.1=720
деца 3-3.2.1=6
720.6=4320
не съм сигурна ,но мисля че това е отговора

# 656
  • Мнения: 407

Задача от изброяване на възможности за четвъртокласници.
Съседите на семейство Изобретенски имат три деца. Днес семейството има празник, на който им гостуват двете баби и двамата дядовци на децата.
След обяда всички искат да си направят семеен портрет, на който възрастните да са прави един до друг в един ред, а децата да са в един ред клекнали пред тях.
Колко са на брой тези подреждания?
6 възрасти-за тях-6.5.4.3.2.1=720
деца 3-3.2.1=6
720.6=4320
не съм сигурна ,но мисля че това е отговора


Отговора е 5!.4!=2880

# 657
  • Мнения: 8 106

Задача от изброяване на възможности за четвъртокласници.
Съседите на семейство Изобретенски имат три деца. Днес семейството има празник, на който им гостуват двете баби и двамата дядовци на децата.
След обяда всички искат да си направят семеен портрет, на който възрастните да са прави един до друг в един ред, а децата да са в един ред клекнали пред тях.
Колко са на брой тези подреждания?
6 възрасти-за тях-6.5.4.3.2.1=720
деца 3-3.2.1=6
720.6=4320
не съм сигурна ,но мисля че това е отговора


Отговора е 5!.4!=2880
Трябва да съобразят, че единия възрастен ще снима ли?(5! начина) И защо 4!, нали децата са 3 Rolling Eyes

# 658
  • Мнения: 4 143
Трябва да съобразят, че единия възрастен ще снима ли?(5! начина) И защо 4!, нали децата са 3 Rolling Eyes
Може би майката е бременна с четвърто дете Laughing
Ех,  математиката днес не е като едно време

# 659
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
тогава в задачата трябва да има параметрите на фотоапарата и има ли опция самоснимачка!
пях ти и математиката, 'начи!

Общи условия

Активация на акаунт