Перилни препарати и омекотители – 58

  • 49 086
  • 724
  •   1
Отговори
# 105
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Някой да знае къде в момента има Ариел прах на промо?

Ако е за бяло пране, по-добре си купи прах на ДМ. Странен е ароматът след изпиране, ако не ползваш омекотител, но иначе пере перфектно.
Ако е за цветно, аз лично бих предпочела Персил - прах или гел.
В момента ползвам все още течния на Ариел за цветно, но вече ми втръсна аромата. Праха не искам и да коментирам. Довършвам течния, че ми е подарък, иначе не бих си купила вече, но не защото не изпира, а защото ми омръзна ароматът му.
За бяло пране със сигурност не бих препоръчала Ариел.

ПП Ти явно си решила какъв прах да ползваш, но мнението ми нека си остане, защото съм казала това, което съм изпробвала от практиката.

# 106
  • Мнения: 1 147
Някой да знае къде в момента има Ариел прах на промо?

Ако е за бяло пране, по-добре си купи прах на ДМ. Странен е ароматът след изпиране, ако не ползваш омекотител, но иначе пере перфектно.
Ако е за цветно, аз лично бих предпочела Персил - прах или гел.
В момента ползвам все още течния на Ариел за цветно, но вече ми втръсна аромата. Праха не искам и да коментирам. Довършвам течния, че ми е подарък, иначе не бих си купила вече, но не защото не изпира, а защото ми омръзна ароматът му.
За бяло пране със сигурност не бих препоръчала Ариел.

ПП Ти явно си решила какъв прах да ползваш, но мнението ми нека си остане, защото съм казала това, което съм изпробвала от практиката.
Праха защо не го харесваш? Само заради аромата ли? Питам за да не се набутам със 140то пранета.

# 107
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Абе и на мен ми посивяха боксерки и чораоки детски от омо прах за бяло..

# 108
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Скрит текст:
Някой да знае къде в момента има Ариел прах на промо?

Ако е за бяло пране, по-добре си купи прах на ДМ. Странен е ароматът след изпиране, ако не ползваш омекотител, но иначе пере перфектно.
Ако е за цветно, аз лично бих предпочела Персил - прах или гел.
В момента ползвам все още течния на Ариел за цветно, но вече ми втръсна аромата. Праха не искам и да коментирам. Довършвам течния, че ми е подарък, иначе не бих си купила вече, но не защото не изпира, а защото ми омръзна ароматът му.
За бяло пране със сигурност не бих препоръчала Ариел.

ПП Ти явно си решила какъв прах да ползваш, но мнението ми нека си остане, защото съм казала това, което съм изпробвала от практиката.
Праха защо не го харесваш? Само заради аромата ли? Питам за да не се набутам със 140то пранета.
[/quote]

Това е мое лично мнение за прах Ариел към момента, а преди ми беше фаворит. На други със сигурност им харесва. Затова бих ти препоръчала първо да си купиш по-малка опаковка прах Ариел, примерно 2 кг, и да пробваш.

Що се отнася до аромата, аз говорех за течния Ариел, че ми е омръзнал ароматът, но иначе си пере добре.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, момичета, дали някоя от вас е виждала някъде из паралелните магазинчета в София да продават препаратите против петна на Iberia? Два са ми на свършване, а нещо не ги намирам.
Скрит текст:
Ето за тези става дума, едни малки шишенца:

# 110
  • Мнения: 94
Здравейте
Много ми е драго,че вече съм част от вас.
По повод точно на това питане,лично искам да споделя,че и праха слагам в барабана.Определено по-добре се изпират дрехите.Когато го слагах в чекмеджето,имах чувството че при всяко плакнене има остатъци от прах,които водата отмиваше постоянно.А сега съм сигурна,че плакненето е само с чиста вода.

# 111
  • Мнения: 5 920
Не би трябвало да има разлика в изпирането. Освен ако пералнята има някакъв проблем. Ако е по-добре, производителите не биха си усложнявали производството.
Много често ползвам отложен старт, да не кажа винаги. Зареждам вечер така, че да се включи към 4,5-5 и щом стана да простра. Това изключва слагане на праха в барабана. А и да включа веднага, ще имам чувството, че прахът няма да се разтвори добре известно време, особено ако пералнята е пълна на мах капацитет.
Наблюдавала съм си чекмеджето. Всичко се отмива с първата вода още.
В барабана само ако ползвам гел-в дозаторна чашка.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 14:50 от W

# 112
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Щом водата ти го отмива добре от чекмеджето е добре. Аз слагам праха в дозиращата чашка, размивам го с топла вода и така го слагам в барабана.

# 113
  • Мнения: 5 207
Ха! Гледам преди малко в Билла прах Персил с нов дизайн на опаковката. Пише Deep Clean, а не досегашното 360°. Дотук добре, но има и тъпо изпълнение: вече е за 18 пранета.

# 114
  • Мнения: X
Като е Deep Clean,има ли различен състав?

# 115
  • Мнения: 10 210
Възможно ли е цветоулавящи кърпи, които не си променят цвета след извъртяна цветна пералня, да са уловили цветовете в пералнята? Hushed Дрехите са без поражения, водата беше оцветена по време на прането.

# 116
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
А в пералнята имаше ли дрехи, които да подлежат на поражения? Питам, защото казваш, че водата е била оцветена.
Аз и преди мисля съм споделяла, че от тези кърпички: един път бях доволна, друг път - не.
След като прочетох кой е производителят, се оказаха с различен такъв. Доколкото си спомням едните бяха български, а другите - не.
Отдавна не ги ползвам. Заложих изцяло на цветоулавящите кърпички на ДМ.
И на Лидл си взех, но имам чувството, че пускат бели мъхчета, които полепват по черните дрехи. Затова сега ги слагам в бялото пране.

# 117
  • Мнения: 10 210
Хмм, не мога да преценя кои дрехи подлежат на поражения. Цветни памучни дрехи имаше в пералнята Всевъзможни цветове, но само памук. И моите кърпи са на Формил (Лидл). Идея си нямам какво правят, за първи път ги ползвам. Не забелязвам да пускат мъхчета. И са едни тънки-тънки, не съм ползвала такива. Thinking

# 118
  • Мнения: 27
Здравейте.В момента на Метро има на промоция Персил капсули 72бр за 24лв за цветно.Тези капсули качествени ли са?Не искам да купувам напразно излишни неща Simple Smile
https://catalogues.metro.bg/khranitelni-stoki-1912/page/30-31?_g … 012721.1553100798

# 119
  • София
  • Мнения: 3 845
Взех за проба малка опаковка на Тео бебе, пише 0+. Прах кърпи и чаршафи.
Ами, не съм доволна. Петната от кухненската покривка са изпрани, но предварително ги третирах. Иначе прането не мирише на добре изпрано, въпреки, че спазих дозата. Има за още 2 пранета, но ще го смесвам с друг прах и определено повече няма да купя Тео бебе.

Общи условия

Активация на акаунт