Слънцезащита 2019 - IV

  • 53 137
  • 761
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 705
Като стана въпрос за Neostrata. Беше ми от любимите слънцезащити. Плюс серум преди нея - много добра за чувствителната ми суха кожа. Попиваше идеално и ми беше комфортна за носене, но...
 Преди около месец купих поредната опаковка. От Pharm.bg . Трета опаковка ми е, но е по-различна, в недобрия смисъл. На цвят горе-долу е ОК, но това, което трябва да е “лек, полупрозрачен флуид” всъщност е безкрайно мазна течност, на която дори върху определено сухата ми кожа са нужни поне 15-ина минути,  за да попие горе-долу. И още толкова, за да мога да изляза от къщи, без да приличам на намазана с олио ☹. Нямам идея дали е само проблемна партида или са съсипали продукта. Срокът на годност би трябвало да е ок, защото от аптеката ме посъветваха да изчакам новото зареждане на марката. А това, че няма начин да проверя до кога е годен продуктът /не че не търсих инфо в нета/, допълнително ме разочарова. Дали някой друг има подобен проблем?
Скрит текст:

Нямам идея как се разчитат кодовете на производителя...
Di, според нашето законодателство, кутийката с отворено капаче и цифри указва, че продуктът може да се използва безопасно след отварянето си в срока, указан с цифрите. В случая 12 месеца след отварянето. Това важи за продукти със срок на годност над 30 месеца. За тези със срок на годност под 30 месеца, задължително се пише "най-добър до" и дата. Neostrata са под регулацията на FDA, за там важи същото тълкуване на знака с кутийката. Най-правилното в такъв случай е клиентът да пише директно на производителя - Neostrata customer service. До кутийката има номер, който предполагам, че е batch code - номер на партидата. По него могат да проследят кога е произведена, могат и да ти пишат дали има промяна във формулата. То и ако си запазила старата опаковка, ще може да сравниш състава. Ако това не е номерът на партидата, може да е този на дъното, но не ми се вярва. Те ще ти укажат. Има сайтове за разчитане на batch code, но далеч не всички производители фигурират в тях.

# 301
  • в белята
  • Мнения: 536
Моля за съвет .Какво да взема за една госпожица ,която има проблем с изгарянето на носа и скулите?Тази година открихме сезона с Лароше посе спрея за лице и пак изгоря !!!Нещо което да мога да намеря по аптечната мрежа или в сефора .

# 302
  • Мнения: 350
Като стана въпрос за Neostrata. Беше ми от любимите слънцезащити. Плюс серум преди нея - много добра за чувствителната ми суха кожа. Попиваше идеално и ми беше комфортна за носене, но...
 Преди около месец купих поредната опаковка. От Pharm.bg . Трета опаковка ми е, но е по-различна, в недобрия смисъл. На цвят горе-долу е ОК, но това, което трябва да е “лек, полупрозрачен флуид” всъщност е безкрайно мазна течност, на която дори върху определено сухата ми кожа са нужни поне 15-ина минути,  за да попие горе-долу. И още толкова, за да мога да изляза от къщи, без да приличам на намазана с олио ☹. Нямам идея дали е само проблемна партида или са съсипали продукта. Срокът на годност би трябвало да е ок, защото от аптеката ме посъветваха да изчакам новото зареждане на марката. А това, че няма начин да проверя до кога е годен продуктът /не че не търсих инфо в нета/, допълнително ме разочарова. Дали някой друг има подобен проблем?
Скрит текст:

Нямам идея как се разчитат кодовете на производителя...
В България Неострата има официален вносител,ако продуктът е влязал в страната по законния ред на кутията(картон)е отбелязана дата на годност.Ако вашата не е имала такава,може да се съмнявате в автентичността и.

# 303
  • Мнения: 5 234
Живи и здрави да сте за инфото за разклащането на Неостратата. Уж четох, че трябва да се направи, но явно не съм се престарала и 2 дни ползвах прозрачем серум. Та чааак днес на 3-я ден като го направих като хората, видях, че е течност с цвят. Flushed Relaxed

# 304
  • София
  • Мнения: 2 635
Здравейте, от няколко години ползваме Биодерма и Себамед. Чудя се дали да не пробвам Avene, особено за детето. Доволни ли сте? Или да си остана на Биодерма? Макар и медицинска козметика всички ми се виждат наблъскани с гадости.

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Моята пр-ка си купи флуид на Авен,тя е с мазна кожа.Не слага фдт в момента,само със слънцезащита ходи каза,че е доста доволна от него.

# 306
  • София
  • Мнения: 30 190
Здравейте, от няколко години ползваме Биодерма и Себамед. Чудя се дали да не пробвам Avene, особено за детето. Доволни ли сте? Или да си остана на Биодерма? Макар и медицинска козметика всички ми се виждат наблъскани с гадости.
Аз съм ползвала Avene за дете и останах доволна.

# 307
  • Мнения: 36 014
Имам нова опаковка Неострата от тази година. На миналогодишния ми крем реших, че са му минали 12те месеца от отваряне.
Цветът е кофти , леко мъртвешки, миналогодишният имаше съвсем друг цвят, който дори на мен ми хареса, а аз не обичам нищо тонирано.
Личи си на лицето, не се размазва добре, не стои гладко. Изсушава, не стои сочно.
Само, като го отворих и сложих на ръката си, видях, че не е като този, който имах миналата година, а опаковката е същата
Остава да го измия и да видя имам ли нови петна от днешния ден на слънце с него.



Ди, по твоя въпрос скорошен подобен пост - сега го изрових, защото си спомням, че имаше и други оплаквания

# 308
  • Мнения: 1 306
В България Неострата има официален вносител,ако продуктът е влязал в страната по законния ред на кутията(картон)е отбелязана дата на годност.Ако вашата не е имала такава,може да се съмнявате в автентичността и.
Съжалявам, че изхвърлих картонената кутия. На нея имаше залепен етикет с информация на български и изписан срок на годност до края на 2020 г. Не помня точно. Но само на бг - етикета. Кой, по какъв начин, как и откъде е разгадал и написал въпросния срок, при условие, че няма такъв отбелязан на опаковката и продукта - идея си нямам. Козметика купувам изключително от големите аптеки, с идеята, че там поне няма да попадна на продукт със съмнително качество или на такъв - съхраняван неправилно...Не знам дали ще ползвам Неострата - та, на фона на още 5-6 слънцезащитни крема, по-скоро не. Поне засега. Нямам време и нерви да търся контакт с производителя за нещо толкова елементарно като срок на годност. Все пак съм купила крем за лице, а не животоспасяващ медикамент!

Искрено благодаря за мненията - dragon8, lanirema, bubanka, Миоки, Параход💐💐💐

# 309
  • Мнения: 3 102
Здравейте,някой ползвал ли е този крем и има ли отзиви.Не ми трябва за плаж,по скоро за града и работа? https://sopharmacy.bg/eucerin-hyaluron-filler-dneven-krem-vseki- … a-spf30-50ml.html

# 310
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Имаше питане за колко стига есин спрей за лице като защита.
При мен 75 мл използван  само  за  подновяване (веднъж ,  рядко два пъти ма ден) за три седмици .

# 311
  • София
  • Мнения: 3 869
Влизам да споделя една своя голяма грешка.Миналото лято бях купила няколко слънцезащитни продукта за тяло, един от тях остана неизползван и съответно го прибрах в шкафа с лекарства, който не е в мокро помещение.Отидохме в петък за уикенда в Гърция и аз естествено реших, че няма да купувам и ще го ползваме сериозно и за 3 дни ще ни стигне на тримата.Остана съвсем малко на дъното, а целта в никакъв случай не ни е била бърз тен, защото никой от нас не обича да е черен.Мазахме се буквално през час и то без да жалим слънцезащитното олио.Вчера имахме леко зачервяване, но днес буквално сме изгорели.Единствено сме спасени на лицата, където се мазахме с Ultrasun 50 SPF extr. и всякакви Биодерма 50 фактор и Авене 50 фактор, които имах като малки мостри, дадени ми от дерматоложката. Повече никога няма да си купя Piz Buin, а продукта, с който изгоряхме е
.

# 312
  • Мнения: 39 493
Дали вероятността да ми се появят нови пигментни петна ще намалее ако мажа един след друг(през 10- 15 минути) два различни слънцезащитни крема? Разочарована съм от Исдин. Търся заместител....

# 313
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз и МП използвахме точно това последните дни следобяд в Италия. Не сме имали проблеми. Много харесвам акселерейтинг серията на Пиз, защото с едно мазане с такова олио и почернях адски много без да изгарям. Simple Smile)
Пояснявам, че го ползвах последните 2 дни, след като няколко пъти първо съм се мазала с 30 фактор мляко и чак следобедните часове (4-5) мазах олиото.
Veka, вие да не сте белички като мен? Аз имах няколко бани преди да го ползвам, защото ме е страх да не изгоря или да се появяват “приятелчетата ми”.

Едит: Моят също е от миналата година, държан в шкаф.

# 314
  • София
  • Мнения: 3 869
Не мога да се определя като бяла, ММ и детето са малко по-светли от мен, но не, не сме бели. Аз така не съм изгаряла, направо ме е страх - като рак съм и то днес на третия ден.Снощи мазах всички първо с Биодерма за след слънце, после с Дефламол. Тази вечер като се прибрахме, взех душ и отидох за Пантенол. Между другото имах и околко 1/3 шише Nuxe олио 30 SPF, него първо изразходихме и явно това ни спаси да не сме изгорели на първия ден. Редувам, мажа и накрая изгаряне, ние юли/август не сме изгаряли така.
Гледахме всеки ден прогнозата и даваха UV индекс 9-11, което е доста високо, но ние сме стояли само на сянка, единствено докато плуваме сме на слънце.

Общи условия

Активация на акаунт