Слънцезащита 2019 - IV

  • 54 152
  • 761
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 85
Ползвам същия крем. При мен хидратира добре и не оставя бели следи. Но в зоната на челюстта и врата всеки път се събира нещо като бяла кир, но реално е крем. При вас получава ли се нещо такова. Пробвах и мостра на новия на Avene b protect и с него нямам този проблем. Жалко само, че се предлага в опаковка от 30мл.
Благодаря за отзивите, в крайна сметка взех друг, трети продукт https://remedium.bg/product/148071/bioderma-photoderm-spot-age-s … spf50-h40-ml.html
Не минерален, но от тестера ми хареса, дано е дабър.

# 436
  • София
  • Мнения: 5 576
На мен ми хареса Австралийското злато 30 фактор за тялото това лято. Много приятна лека текстура, която попива чудесно.

# 437
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
На мен ми хареса Австралийското злато 30 фактор за тялото това лято. Много приятна лека текстура, която попива чудесно.
И аз го ползвах миналата година.  Peace

# 438
  • Мнения: 3 191
На мен ми хареса Австралийското злато 30 фактор за тялото това лято. Много приятна лека текстура, която попива чудесно.
И аз го ползвах миналата година.  Peace

И аз го харесах, ползвам варианта с бронзант. Много хубава и лека текстура, предпазва отлично.

С Пиз Буина обаче се издъних, независимо, че е 50-тка. Всъщност, отчасти грешката е в мен, защото взех лека версия, но пък изобщо не съм могла да предвидя, че само от джапането по брега ще се отмие ....
Вследствие на това съм с адски неприятен обрив по долната част на краката - сърби ужасно, приличат на мехурчета с вода, зачервени, но не се пукат... повече от 5 дни стоят така. Как да ги облекча?

# 439
  • Мнения: X
Ползвам същия крем. При мен хидратира добре и не оставя бели следи. Но в зоната на челюстта и врата всеки път се събира нещо като бяла кир, но реално е крем. При вас получава ли се нещо такова.
Да, и при мен се получава кир от този крем на Биодерма. Скоро ходих на дерматолог и й казах за този проблем- била съм слагала голямо количество. Дръжки, слагам си както обикновено!
И от някакъв нощен серум на същата марка пак така ставаше- лющеше се на парчета. Та, малко се поотказах от марката, само миц. им вода ползвам.
Интересното е, че в по-малките аптеки около нас продават само Bioderma и SVR (от които  пък няколко неща съм ползвала и винаги недоволна съм оставала) няма La Roche и Avene изобщо. КОнспирация някаква, хмм... сигурно предлагат по-добър %, или пък не се купуват Avene и La Roche при мен...

Иначе за протокола- в момента съм с тониращият флуид за лице на Avene. Доволна!

Piz Buin си взех за пръв път преди доста години, в зората на демокрацията- тогава беше върха на сладоледа за мен! Ама то мирис, то консистенция, пръскалка- лукс отвсякъде, ехеее. Такава асоциация ми навява и сега, въпреки, че не е някаква скъпа марка. Simple Smile)) И сега ги харесвам, но явно трябва да се чете внимателно дали е водоусточив продукта.

За мехурчетата- Пантенол или Фенистил дали няма да помогнат?

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 21:40 от Анонимен

# 440
  • Мнения: 3 191
Некста - пръскам Пантенол от деня, в който се появиха. Нанасям сутрин и вечер. За Фенистил не съм се сетила, трябва да проверя дали има останал от детето Simple Smile

# 441
  • Мнения: 11 271
Пръскане с термална вода много пъти на ден и няколко дни антихистамин през устата.

# 442
  • Мнения: 49
Ползвам същия крем. При мен хидратира добре и не оставя бели следи. Но в зоната на челюстта и врата всеки път се събира нещо като бяла кир, но реално е крем. При вас получава ли се нещо такова.
Да, и при мен се получава кир от този крем на Биодерма. Скоро ходих на дерматолог и й казах за този проблем- била съм слагала голямо количество. Дръжки, слагам си както обикновено!
И от някакъв нощен серум на същата марка пак така ставаше- лющеше се на парчета. Та, малко се поотказах от марката, само миц. им вода ползвам.
Интересното е, че в по-малките аптеки около нас продават само Bioderma и SVR (от които  пък няколко неща съм ползвала и винаги недоволна съм оставала) няма La Roche и Avene изобщо. КОнспирация някаква, хмм... сигурно предлагат по-добър %, или пък не се купуват Avene и La Roche при мен...

Иначе за протокола- в момента съм с тониращият флуид за лице на Avene. Доволна!

Piz Buin си взех за пръв път преди доста години, в зората на демокрацията- тогава беше върха на сладоледа за мен! Ама то мирис, то консистенция, пръскалка- лукс отвсякъде, ехеее. Такава асоциация ми навява и сега, въпреки, че не е някаква скъпа марка. Simple Smile)) И сега ги харесвам, но явно трябва да се чете внимателно дали е водоусточив продукта.

За мехурчетата- Пантенол или Фенистил дали няма да помогнат?
Явно е до кожа, при мен засега няма този проблем. Вие с какви кожи сте? Моята е комбинирана, но понякога отива направо към мазна.
Странно, че има в аптеките около Вас само Bioderma и SVR, преди не бяха толкова популярни SVR, аз си мислех, че в по-малките аптеки има само основните Vichy, Avene, LRP и Bioderma, учудва ме, че няма първите три.

# 443
  • Мнения: 4 697
Пръскане с термална вода много пъти на ден и няколко дни антихистамин през устата.
Само да добавя, че не са няколко дни, а точно указан минимум ( за ериус са 10 дни - на листовките пише). А този обрив е слънчев и много неприятен. Фенистил му идва слаб за мазане. Алергозан ще е по-добре, макар че термалната вода е най-приятна за употреба. Бих комбинирала всичко изброено. Няма да мине от самосебе си, или поне не преди да се побърка човек от сърбеж и болка. Бързо възстановяване.

# 444
  • Мнения: 85
И аз съм със смесена кожа. Явно не е измислена добре консистенцията на крема, защото при мен се получават всеки път тези остатъци като кир. Ще си го използвам целия, но не бих го купила отново.
Скрит текст:
Ползвам същия крем. При мен хидратира добре и не оставя бели следи. Но в зоната на челюстта и врата всеки път се събира нещо като бяла кир, но реално е крем. При вас получава ли се нещо такова.
Да, и при мен се получава кир от този крем на Биодерма. Скоро ходих на дерматолог и й казах за този проблем- била съм слагала голямо количество. Дръжки, слагам си както обикновено!
И от някакъв нощен серум на същата марка пак така ставаше- лющеше се на парчета. Та, малко се поотказах от марката, само миц. им вода ползвам.
Интересното е, че в по-малките аптеки около нас продават само Bioderma и SVR (от които  пък няколко неща съм ползвала и винаги недоволна съм оставала) няма La Roche и Avene изобщо. КОнспирация някаква, хмм... сигурно предлагат по-добър %, или пък не се купуват Avene и La Roche при мен...

Иначе за протокола- в момента съм с тониращият флуид за лице на Avene. Доволна!

Piz Buin си взех за пръв път преди доста години, в зората на демокрацията- тогава беше върха на сладоледа за мен! Ама то мирис, то консистенция, пръскалка- лукс отвсякъде, ехеее. Такава асоциация ми навява и сега, въпреки, че не е някаква скъпа марка. Simple Smile)) И сега ги харесвам, но явно трябва да се чете внимателно дали е водоусточив продукта.

За мехурчетата- Пантенол или Фенистил дали няма да помогнат?
Явно е до кожа, при мен засега няма този проблем. Вие с какви кожи сте? Моята е комбинирана, но понякога отива направо към мазна.
Странно, че има в аптеките около Вас само Bioderma и SVR, преди не бяха толкова популярни SVR, аз си мислех, че в по-малките аптеки има само основните Vichy, Avene, LRP и Bioderma, учудва ме, че няма първите три.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 17:17 от bubanka

# 445
  • Мнения: X
И аз  съм с комбинирана кожа. Може и партидата да е кофти нещо, знам ли.
Vichy изобщо не ги отчитам като козметика, няма конкретна причина или разочарования от моя страна, по-скоро от споделяния на приятелки, че не е ок. Иначе ги има, но другите 2 марки не. Ще ги запитам при първа възможност "що така" 🤪

# 446
  • Мнения: 3 191
Благодаря! Ще купя още сега Алергозан и термална вода, за да може да се пооправи. Другата седмица пак заминаваме, а покрай детето ми е почти невъзможна мисията да стоя плътно на сянка....

# 447
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
От къде купувате Австралийското злато - в Лили, Ремедиум, ДМ има ли ги?

# 448
  • Мнения: 3 675
Аз за лицето ползвам от години Anthelios XL на La Roche - Posay ( 50+ SPF, без парфюм, флуид подходящ за смесена/мазна кожа)
Трябва да си купя и нещо за тялото и най вероятно ще пробвам продукт на същата марка.

# 449
  • Мнения: 18 542
И аз продължавам да съм с този като основен. Всичко друго е проби и така и не съм намерила по-добър.

Общи условия

Активация на акаунт