Бял списък на хотели в страната - Тема 4

  • 128 420
  • 751
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 662
В продължение на темата за морето - семеен хотел Електра, 2 звезди в Стария град на Поморие. Чисто, поддържано, любезни домакини, тихо място на метри от плажа и от центъра на Стария град, безплатно паркиране, предлагат и закуска по желание. Много ни хареса и бих му добавила 1 звезда отгоре.

# 91
  • Мнения: 1 606
" Калиакрия резорт"- уникален комплекс !! Приказни гледки и много зеленина !! Огромни апартаменти,  много удобни тераси !! Предлага се ОИ, но може и нощувки без изхранване. В комплекса има супермаркет,  а апартаментите са оборудвани с всичко необходимо.

# 92
  • Мнения: 38
Изключително доволни останахме от Хотел "Дан Колов" - с.Сенник до град Севлиево. Много чист хотел с красив двор и ресторант с хубава храна. Бяхме по време на Рок феста и ни посрещнаха много мило.

# 93
  • София
  • Мнения: 575
По препоръка от тази тема посетихме миналия уикенд хотел Русковец ризорт в град Добринище.

Хотелът е приятен, тих и спокоен за релаксираща почивка. Закуската е обилна и предлага голямо количество плодове и истински натурален сок (не наливен от автомати).

Минус според мен е цените на храната в основния ресторант, доста са завишени, а порциите не са големи. Например порция свинско с гъби и картофено пюре беше 16 лева., салата Цезар беше 9.80 лева. За по-ящни хора би било по-изгодно да се доплати за блок маса или храненето да се извършва в механите в центъра на курорта.

Пиците на пещ в пицарията към курорта са вкусни, но цените им са около 14 лева за пица (пица Маргарита беше 9 лева).  Фреш от портокал например беше 6 лева. Лимонада 3.80 лева за брой. За семейство с 2 деца и мъж с по-голям апетит сметката би излезнала доста солена.

Храната е механа Македонска кръчма беше на сносни цени и достатъчно като количество. За вечеря е по-добре да се направи резервация, защото е винаги пълно.

# 94
  • Мнения: 1 397
По препоръка от тази тема посетихме миналия уикенд хотел Русковец ризорт в град Добринище.

Хотелът е приятен, тих и спокоен за релаксираща почивка. Закуската е обилна и предлага голямо количество плодове и истински натурален сок (не наливен от автомати).

Минус според мен е цените на храната в основния ресторант, доста са завишени, а порциите не са големи. Например порция свинско с гъби и картофено пюре беше 16 лева., салата Цезар беше 9.80 лева. За по-ящни хора би било по-изгодно да се доплати за блок маса или храненето да се извършва в механите в центъра на курорта.

Пиците на пещ в пицарията към курорта са вкусни, но цените им са около 14 лева за пица (пица Маргарита беше 9 лева).  Фреш от портокал например беше 6 лева. Лимонада 3.80 лева за брой. За семейство с 2 деца и мъж с по-голям апетит сметката би излезнала доста солена.

Храната е механа Македонска кръчма беше на сносни цени и достатъчно като количество. За вечеря е по-добре да се направи резервация, защото е винаги пълно.

Здравейте! Радвам се,че Ви е харесало. Вчера се завърнахме от Русковец. В рамките на половин година ходим 4 пъти и дори ни подариха подарък два масажа, според политиката им за лоялни клиенти. Просто това е моето място!
Относно вечерята винаги смеползвали като вариант "Македонска кръчма". Този път бяхме резервирали в пакет с вечеря. Много сме доволни. Както описвате закуската  -  с истинският сок и масло и сирене "Президент",вечерята също беше с много висококачествени продукти. Прекрасно телешко,сьомга и агнешко. Заслужава си доплащането за вечеря!

# 95
  • Варна
  • Мнения: 10 444
Къща за гости Тримата глупаци в Рибарица.
‐----‐-------------------
Еко селище Омая....ами глътнах си граматиката, въпреки че бях гледала снимки в сайта. В някаква приказка сме!

# 96
  • Мнения: 5 997
Искам да включа в този бял списък хотел HVD Club Bor в курортен комплекс Слънчев бряг. Толкова сме възхитени от този хотел, че следващите дни от почивката ни след като напуснахме хотела, ни се видяха скучни и безлични. Да, скъпичко излиза - 2 нощувки за двама на база ултра ол инклузив ни излязоха 350 лв., но не съжалявам за нито 1 похарчен лев. Посрещнаха ни с по чаша шампанско на рецепцията. Изненадаха ни, че вместо заплатената от нас двойна стая, получаваме малък апартамент като комплимент от хотела. Персоналът е изключително любезен, усмихнат и обратното на това, което би си помислил човек - че като сме българи отношението към нас ще е различно /основните клиенти на хотела са немци/, щом чуеха, че сме българи много ни се радваха. Чистотата в стаите е безупречна. Обзавеждането е модерно, дори бих го определила като дизайнерско. Хотелът се намира на 3 минути от плажа и на няма и 10 минути от центъра. А храната... Не можете да си представите за какво иде реч. Огромно разнообразие, високо качество на продуктите, мастършефски десерти. Хотелът предлага и 24-часов бар с напитки. Приятно изненадана съм от всичко. Избрах го, защото моя брат посети това лято друг хотел от веригата HVD Viva Club на Златни пясъци и също беше възхитен. Единствената разлика между двата хотела е, че този на Златни пясъци разполага и със собствена зона на плажа и плажен бар с напитки. Препоръчвам горещо HVD Club Bor.










# 97
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Да препоръчам... Villa Lavanda  (ул. Шейтани 50, 5070 Елена)

При проектирането, строежа и обзавеждането на къщата е вложено много мисъл, вкус и обич. Чиста, тиха и много уютна къща за гости с приятна атмосфера и провинциален тоскански стил. Голямо и добре поддържано дворно място. Много учтиви, отзивчиви и усмихнати домакини. Ухаещи свежо спално бельо и хавлиени кърпи, удобни легла. Храната, която ни приготвиха беше свежа и много вкусна (чаят, кафето, закуската, вечерята). Отлично съотношение на цена и качество. Престоят ни беше много приятен и спокоен... имахме усещането, че сме си в къщи.

# 98
  • Мнения: 568
Добавям в списъка семеен хотел "Хеди" в Созопол. Много приятно хотелче между Стария и Новия град. Освен отличната локация, тези хора си разбират от работата. Всичко е направено с вкус, премерено до дребен детайл. Перфектна чистота, любезно, гостоприемно и в същото време, ненатрапливо отношение от страна на домакините. Гарантирано паркомясто, закуска, басейн...Определено препоръчвам.

# 99
  • Мнения: 1 338
И аз се загледах тези дни във Вила Лаванда - изглеждаше атрактивно на снимките, но бързо се отказах като видях цената за стая 190лв, слаб сезон 170лв - съжалявам, но за нощувка и закуска в селска къща и стая обзаведена с въображение, ми се струва прекалено/преувеличено  Peace

# 100
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
И аз се загледах тези дни във Вила Лаванда - изглеждаше атрактивно на снимките, но бързо се отказах като видях цената за стая 190лв, слаб сезон 170лв - съжалявам, но за нощувка и закуска в селска къща и стая обзаведена с въображение, ми се струва прекалено/преувеличено  Peace
Не знам къде сте гледали тези цени... но в Букинг двойна стая за 1 нощувка със закуска е 98 лв.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 383
И аз се загледах тези дни във Вила Лаванда - изглеждаше атрактивно на снимките, но бързо се отказах като видях цената за стая 190лв, слаб сезон 170лв - съжалявам, но за нощувка и закуска в селска къща и стая обзаведена с въображение, ми се струва прекалено/преувеличено  Peace
Не знам къде сте гледали тези цени... но в Букинг двойна стая за 1 нощувка със закуска е 98 лв.

Цени за нощувка със закуска (B&B): •Двойна стая - 170 лв. / * Висок сезон 190 лв..... Наистина са такива цените за двойна стая, ама... във Вила Лаванда с.Ковачевица. Smile Simple Smile

# 102
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
Здравейте!

Идвама да похваля и да добавя в списъка Uva Nestum Wine & SPA в Гоце Делчев. Уникално място!
- Стаите и баните са просторни, всичко е идеално чисто.
- Вътрешният басейн и джакузито са с топла вода, има сауна, парна баня и солна стая.
- В ресторанта всичко, което поръчахме, беше страхотно вкусно.
- Закуската е много разнообразна, има плодове, домати и краставици, различни тестени неща (мекици, палачинки, кексове, кроасанчета), колбаси, сирена, масло Президент, Нутела, изобщо всичко, което един 5* хотел може да предложи.

Имахме дегустация на вина (заплаща се допълнително), помолихме да ни разходят из лозята и техноложката с удоволствие се отзова, въпреки че това не се предлагаше като част от дегустацията. Всички от персонала бяха изключително любезни и отзивчиви.

На партера има джаги и тенис на маса, паркът е много красив и приятен за разходка и отмора, има футболно игрище с трибуни, както и тенис корт, детски кът вътре в хотела, а навън детска площадка с пързалка и люлки. Имат и малко стопанство с патици, кокошки, сърничка.

Със сигурност ще го посетим отново!

# 103
  • Мнения: 1 338
Скрит текст:
И аз се загледах тези дни във Вила Лаванда - изглеждаше атрактивно на снимките, но бързо се отказах като видях цената за стая 190лв, слаб сезон 170лв - съжалявам, но за нощувка и закуска в селска къща и стая обзаведена с въображение, ми се струва прекалено/преувеличено  Peace
Не знам къде сте гледали тези цени... но в Букинг двойна стая за 1 нощувка със закуска е 98 лв.

Цени за нощувка със закуска (B&B): •Двойна стая - 170 лв. / * Висок сезон 190 лв..... Наистина са такива цените за двойна стая, ама... във Вила Лаванда с.Ковачевица. Smile Simple Smile

Извинявам се, нямах представа, че има 2 Лаванди  Crazy

За да престана със спама, мога да добавя приличен бизнес хотел Сани, гр. Асеновград, най-много препоръчвам ресторантът към неговата сграда, мисля обаче, че са на различни собственици и по-скоро използват помещението.

# 104
  • Мнения: 1 606
''Раювски хан",село Раювци до Велико Търново.Чудно място,красива природа,поддържано,зелено...приказка.Навсякъде цари българския дух !! В близост има и хубави места за разходка.

Общи условия

Активация на акаунт