НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 129

  • 40 057
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Прекрасни момичета, здравейте!

Отскоро ви чета, че си наложих най-накрая да започна режим заради ИР. Прочетох и началото на темата, както и началото на темата за ИР. Та в тази връзка се заформиха някои въпроси. Простете, ако ви прозвучат тъпо - вероятно сте отговаряли досега във всяка тема на тях, но ми е много трудно да прочета 129 теми наведнъж.

Как определяте количеството мръвка или изобщо протеини на хранене? Има ли общо със Зоната? Доколкото четох, там се определя съвсем точно количеството в един блок. Би ми било от полза да се ръководя от техните таблици, ако е възможно.

Количеството мазнини на хранене съотнася ли се с количеството мазнини от Зоната?

И последно? Има ли възможност да се спре приемът на метформин по време на режима? Защото след изкаран инсулт ми е много натоварващо И него да пия.

# 61
  • Мнения: 2 231
Здравейте,
И аз да се запиша в темата,  ей така за стимул.
 Качвам и свалям килограми по много и То често и бързо всяка година съм + или - 10 кг 😌 😪
Последните 6 месеца съм качила 10 кг и се чувствам ужасно, толкова дебела бях последно в 9 месец, а сега само от плюскане....
Затова от днес съм на режима и се надявам честно казано скоро на ефект, и дано този път се задържа по-дълго по-сериозна. 

# 62
# 63
  • Мнения: 18 542
Гладът за калорични храни по-скоро говори за големи амплитуди в КЗ и инсулин. Ако те са в норма, тогава вече може да се мисли за липси на микроелементи  Peace

# 64
  • Мнения: X
Здравейте,
И аз да се запиша в темата,  ей така за стимул.
 Качвам и свалям килограми по много и То често и бързо всяка година съм + или - 10 кг 😌 😪
Последните 6 месеца съм качила 10 кг и се чувствам ужасно, толкова дебела бях последно в 9 месец, а сега само от плюскане....
Затова от днес съм на режима и се надявам честно казано скоро на ефект, и дано този път се задържа по-дълго по-сериозна. 
Не е режим, а дълготрайна промяна на хранителните навици. В смисъл няма да стане за 3 дни минус 5 кг,но без глад се постигат трайни резултати, ако не се върнете към предишното хранене.
Въоръжете се с търпение . Желая успех на всички.

# 65
  • Мнения: 49
Да се включа и аз в темата.
Започнах режима преди 2 месеца, като се навивах малко повече от 6. И сега съм в групата на АУ, но не спазвам точно неговия, по скоро  си е НВ-ВМХ в чист вид. Там са малко като секта.
За тези 2 месеца свалих 10кг, което е невероятно за мен, но имам още много за сваляне. Вече ми е много лесно да го спазвам. Само млечните не съм ограничила.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Да се включа и аз в темата.
Започнах режима преди 2 месеца, като се навивах малко повече от 6. И сега съм в групата на АУ, но не спазвам точно неговия, по скоро  си е НВ-ВМХ в чист вид. Там са малко като секта.
За тези 2 месеца свалих 10кг, което е невероятно за мен, но имам още много за сваляне. Вече ми е много лесно да го спазвам. Само млечните не съм ограничила.
Мнооого впечатляващ резултат  Shocked
Напиши примерно меню, да почерпя опит малко....колко кг си?

п.п.З-2 варени яйца и резен бекон.
О-тиквички пълнени с яйца и сирене.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Здравейте, прочетох написаното от вас и много искам да се навия да започна. Може ли някой да сподели как /чисто технически/ е започнал? Дали първо си е накупил разните масла, зехтини, витамини или е пропуснал закуската и т.н..

# 68
  • Мнения: 1 143
Просто си казах, че от утре спирам. Първо, че беше понеделник и 2ро 1ви април. Като на шега, но скоро стават 2 месеца. На 1ви ще кача снимка с мерките 🤗

# 69
  • Мнения: X
Здравейте, прочетох написаното от вас и много искам да се навия да започна. Може ли някой да сподели как /чисто технически/ е започнал? Дали първо си е накупил разните масла, зехтини, витамини или е пропуснал закуската и т.н..
При този начин на хранене не се налага нищо специално да купуваш...основните храни ги има във всеки дом-месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, масло....   Smiley
По-скоро е важно да изхвърлиш боклуците, като брашна, захар, десерти и всякакви пакетирани храни и напитки.
Та, аз така започнах.Вече 4-та година.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Здравейте, прочетох написаното от вас и много искам да се навия да започна. Може ли някой да сподели как /чисто технически/ е започнал? Дали първо си е накупил разните масла, зехтини, витамини или е пропуснал закуската и т.н..
При този начин на хранене не се налага нищо специално да купуваш...основните храни ги има във всеки дом-месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, масло....   Smiley
По-скоро е важно да изхвърлиш боклуците, като брашна, захар, десерти и всякакви пакетирани храни и напитки.
Та, аз така започнах.Вече 4-та година.

А домашните...?И те ли така се хранят?

# 71
  • Мнения: 49
mystic woman  започнах от срамните 92,600.
Имах застой 1 седмица след първия месец /-5/, не помръдвах нито грам и тъкмо се бях отчаяла и започнах пак да свалям. Най-хубавото е че свалих доста сантиметри.
Аз против всички правила се тегля всяка сутрин след ставане от сън.
Примерно меню не мога да ти дам, ям позволените неща комбинирани в различни рецепти и ям колкото ми се яде.
Примерно омлет с 3 яйца, сирене и кашкавал или 2 вратни пържоли със салата. Гладна не съм стояла.
Тук намерих много хубава тема с рецепти, а и от ФБ групата си свалих доста рецепти.
Аз навлязох постепенно в режима, първо махнах тестените, но кафето, дори бронираното си го пиех със захар - 4-5 чаени лъжици на чаена чаша кафе. После намалих захарта, а накрая я спрях.
Продължавам да прегрешавам със слънчогледови семки, от тях не мога да се откажа за сега.

# 72
  • Мнения: X
Здравейте, прочетох написаното от вас и много искам да се навия да започна. Може ли някой да сподели как /чисто технически/ е започнал? Дали първо си е накупил разните масла, зехтини, витамини или е пропуснал закуската и т.н..
При този начин на хранене не се налага нищо специално да купуваш...основните храни ги има във всеки дом-месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, масло....   Smiley
По-скоро е важно да изхвърлиш боклуците, като брашна, захар, десерти и всякакви пакетирани храни и напитки.
Та, аз така започнах.Вече 4-та година.

А домашните...?И те ли така се хранят?
В общи линии, да.Единствената разлика е, че им готвя ориз/картофи  (едно от двете) 1-2 пъти седмично.
Ядат и хляб, рядко, по малко, но ядат.
Мъжа ми миналата година си прави изследвания заедно с мен, неговите бяха по-добри от моите.  Smiley
Сина ми е на 23, здрав, прав млад мъж.Ежегоден кръводарител е, доколкото знам, им правят изследвания, ако имаше проблем, щях да знам (леля му е медицинска сестра).
Десерти/торти правя само по поводи/по празници.Иначе, не.Навън се случва да ядем такива при излизания понякога...
В къщи не държа подобни в 95 % от времето.

# 73
  • Мнения: 18 542
Здравейте, прочетох написаното от вас и много искам да се навия да започна. Може ли някой да сподели как /чисто технически/ е започнал? Дали първо си е накупил разните масла, зехтини, витамини или е пропуснал закуската и т.н..
Аз започнах като в един ден спрях всички забранени храни като хляб, картофи, ориз, брашна, плодове, захар в кафето и т.н. Не съм си купувала нищо предварително. Реших и започнах да ям само животински продукти и зеленчуци. След това си купих свинска и патешка мас. Масло и месо си консумирахме така или иначе. След няколко дни си купих електролити, защото започнах да получавам сърцебиене и си правех айряни със сол.
Ядях и продължавам да ям когато съм гладна. Не закусвам, но съм така от много години. Не гледам колко е часа, ям когато огладнея.
Не пия никакви добавки и витамини, освен вит.Д
Зехтин също не консумирам, само животински мазнини. 

За домашните готвя грах, ориз и картофи, боб, леща от време на време, но най-често ядат каквото и аз - пържоли, дроб, яйца, риба, пилешко. Зеленчуците са за гарнитура, ориза и картофите за разнообразие. 

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Благодаря ви!

Тия дни ще пиша какво ям и ме коригирайте...аз имам малко за сваляне, даже дори само см.искам и корема най-вече, обаче нещо не ми се получава Close
След 20ч вечеряте ли?

п.п.Миоки, акато ти се прияде и си на работа, какво хапваш?

Общи условия

Активация на акаунт