ДЯВОЛСКОТО ГЪРЛО Тема 10 - След финала

  • 39 609
  • 624
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 507
И според мен много изсмукано ми беше това за убиването на Сабри за да му вземат имот и то като осиновят детето.
А и кой по онова време е имал такива имоти извън градовете като всичко беше държавно, то земята върху, която са били построени блоковете, в които се живееше беше държавна...

# 76
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
По отношение на приспивателното - ако стария Чанов не е спял, кой го е надзиравал докато Асен мъкне труповете или му е помагал?
Асен не е мъкнал никакви трупове, а заспали хора.
И защо е нужно изобщо някой да го надзирава стария, като може просто да го завърже?
Наистина ли се хващате за такива дреболии с очеизвадни отговори?
Пък и малко въображение няма да е излишно, то ако започнем да се взираме в детайла ще открием още много пропуски, и това няма да е само в този сериал.

# 77
  • Мнения: 8 924
Във филма не се споменава кога е строена къщата. Може първонаално там да е била малка виличка, а много по-късно да е вдигната къщата в сегашния ѝ вид. Аз по-скоро си зададох въпроса откъде са се взели толкова много пари в онези години, че да дадат на този, онзи, онази... Чанов е бил млад прокурор още, не е имал и 40 години.
Но пак - за мен е нормално да останат въпроси.

А как хората имаха вили в онези години?

# 78
  • Мнения: 14 507
Във филма не се споменава кога е строена къщата. Може първонаално там да е била малка виличка, а много по-късно да е вдигната къщата в сегашния ѝ вид. Аз по-скоро си зададох въпроса откъде са се взели толкова много пари в онези години, че да дадат на този, онзи, онази... Чанов е бил млад прокурор още, не е имал и 40 години.
Но пак - за мен е нормално да останат въпроси.

А как хората имаха вили в онези години?

Трудно Joy

# 79
  • Мнения: 1 194
Не е нужно да го надзирава някой, достатъчно е да е бил вързан.
Бил е зам.партиен секретар, а това, че е бил и прокурор не е взаимно изключващо.
Конкретно моето мнение е,че Асен е разбрал за всичко преди месец и то вероятно от Недко Рушанов. Недко е бил доносник, включително на баща му и е знаел всичко, възможно е и след като го е убил да е намерил някакви документил в дома му. Недко е убит преди месец, Асен става анонимен дарител на майка си пак от месец мисля, че не е случайно.
Много хора се бъркат с въпросната национализация, която всъщност е била за обработваеми ниви и животни т.е не е имало "частен бизнес", хората са си имали частна собственост за лично ползване - в случая Сабри е имал малка къща в този имот и е живял с Фатма там. Интересувах се от по-възрастни, които казаха,че филмът е пресъздаден абсолютно точно и релевантно на събитията,които са се случвали тогава.
Имали са, едва ли това е бил единствения случай, в който Чанов е злоупотребил.. За Сабри не знам дали това е била вила..

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 11:16 от Organza

# 80
  • Мнения: 8 924

А как хората имаха вили в онези години?

Трудно Joy
Не знам какъв смисъл влагаш в емотикона, но помня чудесно, че градовете си имаха вилни зони и имаше доста прилични на вид вили.

# 81
  • Мнения: 6 004
Ако търсим неизяснени или недомислено неща-ще намерим. Например-имотът е на Асен, поради което са го и осиновили. Те могат да строят, да го ползват, но той си е на Асен. Не става собственост на осиновителите. Ако има юрист- да ме поправи, ако греша.
Но тези дребни неща не ми пречат да харесам сериала.
Относно убийството на Фатма.
Преди 6-7 години Оскар спечели "Любов". Там имаше убийство от любов-да се спести унижение и страдание.

# 82
  • Мнения: 4 891
В момета, в който Асен е станал Чанов не губи ли чисто юредически права над имота? Той вече не се води син на Мехмедови, следователно не е наследник.
Наследница е само Фатма.

# 83
  • Мнения: 1 194
Тя е под запрещение(прокурора има право да изиска такова) и няма права, наследник става Асен - респективно осиновителите му след осиновяването,защото той е малолетен(напълно недееспособен)и не може да се разпорежда сам.
Придобиването може да стане и по друг начин - придобиването по давност. След добросъвестно владение в продължение на 10 г. и с упражняване на фактическа власт върху имота, Чанов е имал право да го придобие.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 11:26 от Organza

# 84
  • Мнения: 6 004
Ако подаря на внука си имот, родителите му нямат права над него. Могат да го ползват и стопанисват, но не и да го продават. В момента в който детето стане пълнолетно, може да си прави с него каквото си иска. Но все пак, ако има юрист, да каже.

# 85
  • Мнения: 1 194
Бъркате, в случая има осиновено лице (Асен) - бил е малолетен и неспособен да упражнява фактическа власт т.е осиновителите(Чанови) имат право като попечители/настойници да действат от негово име. Не казвам,че е станало точно така.. може имота да е придобит по давност.

# 86
  • Мнения: 6 004
Това и казвам. Но не да го продават. И щом стане пълнолетен добива пълни права.

# 87
  • Мнения: 1 194
Могат да действат от негово име(включително да продават),защото е малолетен. Всъщност тук има 2 института за осиновяване - пълно и непълно. Ако приемем,че осиновяването е пълно то между осиновеният и осиновителите възникват права и задължения като роднини по произход. Има разлика при придобиването на имот по наследство и при завещание.

# 88
  • Мнения: 4 891
Да, но Асен е осиновен , при пълно осиновяване, той губи връзка с предишните си родители, създава му се нов алт ьа раждане и се остановяват отношения с осиновителите, като между биологични дете и родител.
Единственият вариант да е останал наследнил е да е непълно осиновен. Т
Е. Само Митьо да му е станал баща, а майка дя му се води все още Фатма.
Но при положение, че той е разбрал след години значи говорим за пълно осиновяване.

# 89
  • Мнения: 1 194
Едва ли са се занимавали с института за осиновяване, по скоро смятам, че е придобит по давност.
При пълното осиновяване Асен е станал наследник преди да е бил осиновен. Според мен това е причината да е бил в дом, за да се изчака да го наследи и тогава да го осиновят.

Общи условия

Активация на акаунт