СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 10

  • 53 400
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6
Здравейте, моля за мнение, че вече ми е доста притеснено. Чхг 10 дни след трансфер на 2 пет дневни ембриона - 32.31miu. 14  ден след ЕТ 88.96. Пия нощ па 3х2 и дуфастон 3х2 както и кринон гел сутрин.

# 481
  • Мнения: 99
Добър вечер, момичета! Доста съм притеснена от последните седмици, които преживявам. С никой не съм споделяла, та реших на вас да се оплача. На 4.09 ми беше последната менструация и на 4.10 реших да си направя тест, с 2-дневно закъснение, който беше положителен. Тъй като имам един спонтанен аборт в 11г. с. реших да отидем незабавно при лекарката и да видим какво се случва. Отидохме на 8. 10 тогава трябваше да съм в 5г.с. Видя се много малко сакче с 0.48мм размер. Тя ми каза, че е нормално и ме посъветва да си пусна ЧХГ на 9ти и на 11 октомври. Пуснах изследванията, но между двата резултата имаше само 180 единици разлика, т. е. не се удвояване хормона. На 14.10 лекарката ме извика на преглед и установи, че сакчето не е пораснало изобщо и че е много възможно да се окаже "кухо яйце". Посъветва ме да пусна още едно ЧХГ, което в сравнение с предишното се беше удвоило, днес направих още едно изследване по нейно искане, което отново е удвоено - би трябвало да съм в 6г.с, хормона е със 2702 стойност. До ден днешен аз не се чувствам като бременна, освен че само гърдите ми са подути, но не ме болят. В петък ще ме види отново на ултразвука и не знам какво да очаквам, всъщност съм подготвена на всичко.

# 482
  • Мнения: 346
Добър вечер, момичета! Доста съм притеснена от последните седмици, които преживявам. С никой не съм споделяла, та реших на вас да се оплача. На 4.09 ми беше последната менструация и на 4.10 реших да си направя тест, с 2-дневно закъснение, който беше положителен. Тъй като имам един спонтанен аборт в 11г. с. реших да отидем незабавно при лекарката и да видим какво се случва. Отидохме на 8. 10 тогава трябваше да съм в 5г.с. Видя се много малко сакче с 0.48мм размер. Тя ми каза, че е нормално и ме посъветва да си пусна ЧХГ на 9ти и на 11 октомври. Пуснах изследванията, но между двата резултата имаше само 180 единици разлика, т. е. не се удвояване хормона. На 14.10 лекарката ме извика на преглед и установи, че сакчето не е пораснало изобщо и че е много възможно да се окаже "кухо яйце". Посъветва ме да пусна още едно ЧХГ, което в сравнение с предишното се беше удвоило, днес направих още едно изследване по нейно искане, което отново е удвоено - би трябвало да съм в 6г.с, хормона е със 2702 стойност. До ден днешен аз не се чувствам като бременна, освен че само гърдите ми са подути, но не ме болят. В петък ще ме види отново на ултразвука и не знам какво да очаквам, всъщност съм подготвена на всичко.
щом се удвоява няма какво да те притеснява , почивай повече не се стресирай колкото и да ти е трудно , мисли позитивно след като се удвоява значи расте , вече е важно на ехографа какво ще се види и стойността не е ниска изобщо

# 483
  • Мнения: 87


Момичета в тези снимки виждате ли бременност?

# 484
  • Мнения: 2 516


Момичета в тези снимки виждате ли бременност?
Аз не разбирам много, но не виждам нищо в матката. Ама, не съм лекар. Какво каза АГ-то?
Пускала ли си ЧХГ? Защото темата, в която пишеш е „Стойности на ЧХГ”.

# 485
  • Мнения: 87
Да пускала съм чхг което е отрицателно и АГ каза че няма бременност, но все пак да си попитам, защото имам оскъден цикъл, не мога да напълня превръзка ходя с ежедневни, мислех си да не е цветна бременност, но ако е предполагам, че на кръвния тест показва нали? Благодаря Ви много! 

# 486
  • София
  • Мнения: 10 642
Не знам колко хора трябва да ти кажат, че не си бременна...

# 487
  • Мнения: 1 535
Тоя кръвен от 15 дни го развяваш насам-натам. Не си бременна, ако искаш още 10 пъти ще го напиша. Освен, ако това бебе не е някакъв фантом.

# 488
  • Мнения: 5 385
Слави, кръвен ЧХГ е доста чувствителен и би трябвало да отчете ако има бременност.
За оскъдния цикъл, аз съм имала такъв преди времв и имаше съмнение за тънка маточна лигавица. При мен обаче имаше странични обстоятелста тогава и в следващия цикъл се регулираха нещата.
Най-добре поговори с доктора си, какви може да са другите причини за оскъден цикъл извън бременност и ако трябва ги проследете. Simple Smile

# 489
  • София
  • Мнения: 10 642
Тоя кръвен от 15 дни го развяваш насам-натам. Не си бременна, ако искаш още 10 пъти ще го напиша. Освен, ако това бебе не е някакъв фантом.
Че даже е от преди 1 месец...

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Тоя кръвен от 15 дни го развяваш насам-натам. Не си бременна, ако искаш още 10 пъти ще го напиша. Освен, ако това бебе не е някакъв фантом.
Че даже е от преди 1 месец...
А "бременността" е от 7....

# 491
  • Мнения: 5 468
Slavi Parapunova, по-скоро имаш някакъв психологически проблем. Не е нормално да продължаваш да търсиш бременност, каквато отдавна е доказано, че няма.

Poppy_26, след като вече се визуализира плоден сак, е важно той да расте и да отговаря на срока на бременността, а не толкова дали ЧХГ нараства правилно. ЧХГ е само ориентир в много ранна бременност, но не дава никаква гаранция, че всичко с бременността ще бъде наред. От друга страна при толкова малък сак винаги е възможна и човешка грешка в измерването. На твое място бих потърсила и второ мнение.

# 492
  • Мнения: 99
Slavi Parapunova, по-скоро имаш някакъв психологически проблем. Не е нормално да продължаваш да търсиш бременност, каквато отдавна е доказано, че няма.

Poppy_26, след като вече се визуализира плоден сак, е важно той да расте и да отговаря на срока на бременността, а не толкова дали ЧХГ нараства правилно. ЧХГ е само ориентир в много ранна бременност, но не дава никаква гаранция, че всичко с бременността ще бъде наред. От друга страна при толкова малък сак винаги е възможна и човешка грешка в измерването. На твое място бих потърсила и второ мнение.

Да, доста неща изчетох за ЧХГ и наистина знам, че е по-важно какво се вижда, не толкова самите стойности. Утре ще видим какво ще се покаже и евентуално, ще потърся и второ мнение. Благодаря много за бързите отговори.

# 493
  • Мнения: 4
Днес си направих кръвни излседвания и резултатът е около 49 mUI/mL. По мои изчисления от днес трябва да съм в 5-та седмица.

Изчетох стотици мнения и таблици с референтни стойности - според повечето от тях 49 е ок, въпреки, че е в долната граница.

В събота пак ще си пусна едни кръвни, но мислите ли че има шанс всичко да е наред, въпреки сравнително ниските стойности?

# 494
  • Мнения: 3 948
Пусни второ ЧХГ след 48-72 часа, за да видиш расте ли.

Общи условия

Активация на акаунт