В болест и здраве или само здраве?

  • 9 894
  • 201
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 17 780
Да, така е.
Просто дано има сили. Аз не знам по колко време отделя за другите неща, но понякога е смазващо.

# 181
  • Мнения: 31 792


Момичета, няма смисъл. Авторката както казах е дошла да си е оплаче само. Тя ще продължи да си търпи грозното отношение. И сама го каза. Той може да я подритва като мръсно коте. Утре пак може да и се случи нещо/да не дава Господ де/ а той ще я зареже да пие с приятели отново. Даже сигурно и да се гърчи в болки, най-вероятно я ще и викне да млъкне или просто ще излезе, че го дразни.
И всеки следващ път, когато на него му има някаква малка дреболия и се превива все едно ражда, тя ще е до него.
Затова този "мъж" я приема за даденост.Тя сама е позволила такова отношение. Знае, че може да се държи както си иска с нея, но е наясно, че като настине ще има кой да му обърше сополките. Просто му е удобна.
Затова казах да си гледа себе си. Затова и казах да му върне "жеста". Та да види хубаво ли най-близкия ти като си болен от каквото и ща де е пет пари да не дава. И може би едно такова отношение би го отрезвило.
Той за пет минути не иска да излезе с нея за един сладолед. Искал с децата. Защо. Ако е с нея, то защото имат деца. Най-вероятно това и го задържа. Има си чистачка,  готвачка, гледа му децата, чат пат и секс, играе игрички. Абе цар.
Та авторке. Един съвет. Гледай да си по-независима вече. Хубаво си намерила нещо. Ясно е, че заради баща си не можеш и друго за момента. Но се подсигури след време. Защото нищо не се знае в тоя живот.

# 182
  • Мнения: 4 611
Оф, много неприятно... Прочетох и останалите случки от последните коментари от авторката. На нейно място, като се оправи болният родител и се посъвзема емоционално, бих го оставила тоя мъж. Да го молиш да дойде с теб, а той да ти откаже... Не мога да си представя как си се чувствала. Много съжалявам. Sad Човекът няма да ти е опора в нищо. А, за детето как реагира като е болно? Пак ли така?

# 183
  • Мнения: 807
Добро утро.
За децата зависи как му се струва положението.Ако нещата изглеждат наред,аз си се оправям.Те са момичета и обикновено казва,че ако са момчета тогава щяло да е негова работа да се занимава повече с тях.

# 184
  • Мнения: 6 622
Имам две момичета и ММ прекарва всяка свободна минута с тях, а голямата даже не е от него. Това са само оправдания.

# 185
  • BG
  • Мнения: 892
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така. Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.

# 186
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така.
Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.
Точно!

# 187
  • Мнения: 18 310
Искренна, правиш ми много добро впечатление и се надявам, че близките ти - не само мъжо - те оценяват. Да, той явно на моменти постъпва дразнещо, но може би просто е несъобразителен. За банкета едно предположение - вероятно свекървата е казала: "Ти върви, сине, аз ще седя с нея, ако трябва, ще й дам водичка..."? Rolling Eyes

# 188
  • Мнения: 807
Благодаря ти 🤗 Незнам тогава какво са коментирали.Може наистина да е така както казваш.
Лека вечер 🙂

# 189
  • Мнения: 3 131
Добро утро.
За децата зависи как му се струва положението.Ако нещата изглеждат наред,аз си се оправям.Те са момичета и обикновено казва,че ако са момчета тогава щяло да е негова работа да се занимава повече с тях.

Пфу, истинските бащи се занимават с децата си независимо от пола. Като че ли дъщерите нямат нужда от баща... и момче да имаш, пак няма да се занимава, просто сега си има удобно макар и неправещо смисъл оправдание.

# 190
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Скрит текст:
Да бе! И БНД така говореше- и като има момче-пак същото. Авторке, опичай си акъла с тоя твой мъж докато си млада! Хайде сега децата малки, нямаш финанси...обаче няма да е все така.
Пак ще кажа- с мъж трябва да ти е хубаво, лошо може и сама.
Точно!

+1  Peace

# 191
  • Мнения: 3 731
Изчетох темата на един дъх. Искрена, силна жена си, ще се справиш ( да, знам колко е досадно всеки да ти го казва). Емоционално ти трябва подкрепа.  Твоят мъж те обича, обаче няма силите да ти даде нужното. А на теб ти ти трябва опора. Мъжка. 
Към защитаващите тезата за " работещият"- само аз ли прочетох, че нямали пари за такси и ходела пеша до болницата?  Както и че майка и, а не мъжът и, гледа децата,  когато тя не може?  Очевадно почасовата работа на авторката не е за удоволствие.
Успех, девойко!

# 192
  • Мнения: 807
Здравейте, благодаря за отговорите 🤗 На татко му предстои операция следващата седмица и аз започвам да си търся истинска работа.
Надявам се след това нещата да се нормализират, защото е много трудно.Хубав ден😘

# 193
  • София
  • Мнения: 19 253
Моят баща по характер е като описаният от авторката, но с едно голямо изключение - разбира от половин дума и прави каквото е необходимо. Няма да те пита как си, нито ще те товари със своите болежки. Но ако поискаш помощ - е насреща.
И в момента той се грижи за майка ми, тя е трудноподвижна и има нужда от човек наоколо. Някакво чувство за дълг, а не че много се обичат, напротив. Не се търпят особено и всеки си стои в неговата стая.
Но за емоционална подкрепа и общи приказки - не разчитай на него. Всъщност и аз донякъде съм такава - обсъждането на някаква болежка не я лекува.
Скрит текст:
ММ обича да се жали, без да предприеме мерки. Сега слушам разкази с ужасен край как ще му вадят зъби и корени, защото 26 години  слушам мама каква велика зъболекарка е и другаде не ходеше.

Аз в момента съм малко като познатата на Елора. Грижи - предимно за детето и мен. Имам си причини.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 13:27 от Cuckoo

# 194
  • Мнения: 17 407
Така е. Човек трябва да е наясно дали и каква емоционална подкрепа може да бъде за партньора си, и да не се чувства предаден, ако я потърси другаде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт