Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 669
  • 755
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 078
добре, че казахте
сега намерих регистъра на МОН за дипломите - https://www2.mon.bg/AdminRD/mon/, и вместо да сканирам за архив, директно от там ще си я смъкна, супер е направено Simple Smile не знам защо не дадат достъп до тоя регистър на университети от ЕС директно да си проверяват, ами легализации и заверки и маса други щуротии...

# 211
  • Мнения: 1 175
kopche, ти направо ме хвърли в размисъл. Ние сме от Габрово и след малко сядаме да редим желания и оценки. Кандидатстването он лайн, според мен е логично да ни спести ходене до София.
За предварителния изпит нямаше проблем, изтеглихме документа и се яви с него.
Дано някой се включи с успокотелна информация. Трябва ли при он лайн кандидатстване да се ходи и до ректората.

# 212
  • София
  • Мнения: 17 304
Пффф, Антеа, университетите в ЕС, майтап, то в нашенските се налага да снимаш, сканираш, подаваш, ти с голям размах мислиш Joy
Уникална тъпотия са тва институциите, просто думи нямам. И със здравната каса така, носиш им от пет места бележки за инфо, което го има из техните системи. Тука пък МОН ще пуска да му гледат дейтата - алоуу, другари, тук не е информация! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 213
  • София
  • Мнения: 18 063
Вярно си оптимистка,  Антеа.Чуждите унита, ако не всички,  поне доста от тях,  дават всеки семестър (някои на година)  удостоверение на студента, че е записан. В него има линк към портала на учебното заведение,  в който е видим статусът на студента - факултетен номер,  специалност,  форма на обучение,  семестър.. Но не,  НАП искат преведени всеки семестър  на бг удостоверенията, въпреки че данните са достъпни и на английски.

# 214
  • София
  • Мнения: 1 942
Хаха, ми не са длъжни да знаят английски хората Simple Smile
Трудното е друго и обръщам внимание на мамите на бъдещите студенти в чужди университети - че НАП искат задължително в тази справка да присъства информацията, че отрочето е редовен студент (т.е. full time), ми нашият университет (имам предвид този на другото ми дете, което е вече студент) като не го изписва във въпросната справка? Ти да видиш как ги караме пак да ни я издадат, мани, мани

# 215
  • София
  • Мнения: 18 063
Ами не е съвсем така,  Саш,  Германия не е с официален език английски,  нали? Всеки документ обаче,  издаден на английски,  не се превежда, особено пък що се отнася до студентска документация.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 19:47 от пенсионирана русалка

# 216
  • София
  • Мнения: 1 942
Ми аз иронично ...
Разбира се, че е добре да се въведе навсякъде тази традиция в страни, в които не е официален, да не е необходимо да се превежда, тъй като се е наложил като международен език. Но тук трябва много време да мине докато израсне поколението на нашите деца може би, когато мало и голямо ще говори и разбира английски. Тогава може да ги стигнем в това отношение германците (и холандците също Wink )

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?
Май пак е така. Моето плаща в изипей
A коя специалност писахте?
компютърни науки
информатика
софтуерно инженерство
приложна математика

# 218
  • Мнения: 3 214
kopche, ти направо ме хвърли в размисъл. Ние сме от Габрово и след малко сядаме да редим желания и оценки. Кандидатстването он лайн, според мен е логично да ни спести ходене до София.
За предварителния изпит нямаше проблем, изтеглихме документа и се яви с него.
Дано някой се включи с успокотелна информация. Трябва ли при он лайн кандидатстване да се ходи и до ректората.
Миналата година подавахме онлайн за СУ и за ТУ. Не се е налагало да правим нещо допълнително. Помня, обаче, че за някои специалности в СУ се изискваше валидиране на място. Заявените от сина ми (СИ, КН и ИС) не бяха сред тях. Може би не е лошо да се попита на посочените за целта телефони в СУ.
Използвам и тази тема да призова потребителката dani. m73 (дано не бъркам точния ник) да позволи получаването на ЛС. Изпратила ми е въпрос относно ТУ, а аз не мога да й отговоря.

# 219
  • Мнения: 6 730
kopche, ти направо ме хвърли в размисъл. Ние сме от Габрово и след малко сядаме да редим желания и оценки. Кандидатстването он лайн, според мен е логично да ни спести ходене до София.
За предварителния изпит нямаше проблем, изтеглихме документа и се яви с него.
Дано някой се включи с успокотелна информация. Трябва ли при он лайн кандидатстване да се ходи и до ректората.

В приложението с балообразуването в сайта на СУ са изписани специалностите, които изискват “валидиране” в Ректората.

1. Икономика и финанси
2. Стопанско управление
3. Счетоводство на английски език
4. Хебраистика
5. Физика на ядрото на английски език
6. Философия на английски език
7. Комуникационен мениджмънт

Ако няма да пишете в желанията някоя от тези специалности, няма от какво да се притеснявате.

“Валидиране” означава, че трябва да занесете сертификат по съответния език оригинал и копие ако не сте се явили на матура по език или изпит по език.

# 220
  • Мнения: 1 175
Благодаря, въпросът ми беше за кандидатстване в  УНСС.

# 221
  • Мнения: 331
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?
Май пак е така. Моето плаща в изипей
A коя специалност писахте?
компютърни науки
информатика
софтуерно инженерство
приложна математика

Моя син също се  е насочил към ФМИ и тези специалности, най-високата му оценка е на предварителния Мат I - 5.15 , като има 211 момчета с по-висок бал и 8 с равен на неговия. Явно е бил много лесен изпита. Няма големи надежи. Бихте ли споделили вашите оценки .

# 222
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
На  мат 1 има 100 пълни шестици за момчета. Но и местата са много.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 654
Вторият МАТ I явно е бил по-труден, 23 са пълните шестици. На матурата обаче също има доста пълни шестици - явно ще има доста кандидати с бал 21 според новите методи на балообразуване тази година.
Моят младеж е с 5.30 на МАТ II, преди него има 21 по-високи оценки.

# 224
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
kopche, ти направо ме хвърли в размисъл. Ние сме от Габрово и след малко сядаме да редим желания и оценки. Кандидатстването он лайн, според мен е логично да ни спести ходене до София.
За предварителния изпит нямаше проблем, изтеглихме документа и се яви с него.
Дано някой се включи с успокотелна информация. Трябва ли при он лайн кандидатстване да се ходи и до ректората.

сега говорих с УНСС - отдела за он-лайн записване (02) 8195 753
не е необходимо ходене на място, провериха отново всички данни на дъщерята и коригираха номера на дипломата (бяхме пропуснали да напишем серията)

Общи условия

Активация на акаунт