Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 577
  • 755
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 37
Моля ,  ако има някой с оценка на момиче 5.38 или подобна от Математика 1 в СУ би ли споделил на лични колко души са преди него?

# 241
  • Мнения: 1 175
За около 10 мин. подадохме документи он лайн за УНСС. Утре ще звъня за потвърждение, дано да вдигнат телефона, че нещо много лесно ми се стори.

# 242
  • София
  • Мнения: 281
За около 10 мин. подадохме документи он лайн за УНСС. Утре ще звъня за потвърждение, дано да вдигнат телефона, че нещо много лесно ми се стори.
И ние така за 10 мин и в пощата получихме това "Записани сте като кандидат-студент в УНСС. Моля, запазете и разпечатайте прикачения файл.
Този документ Ви е необходим, за да можете да се явите на изпитите. Принтирайте го и го носете със себе си, когато отивате на кандидатстудентските изпити.

Ако забелязвате неточности или имате въпроси, свързани с
 кандидатстването, свържете се с нас на e-mail priem@unwe.bg"                                     Но ходи на предварителни на редовните няма .                                                           

# 243
  • Мнения: 1 175
И ние получихме същото на пощата. Изглежда всичко е на ред.

# 244
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
И ние получихме същото от УНСС. Да се надяваме!
И за да не е човек без тревоги - на колежката сина ѝ също кандидатства в УНСС, но със сертификат и при подаването на документите оня ден станало нещо на въпрос и една служителка казала, че нивото на "икономика с английски" било ниско. Ама детето не било сигурно с преподаване на английски или с изучаване на английски. Пък тя разликата е балкан. И аз се вкарах във филма, разбира се. Та ако знаете нещо - кажете ми овреме.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 09:43 от Инди

# 245
  • София
  • Мнения: 9 475
И ние получихме същото на пощата. Изглежда всичко е на ред.
И аз така мислех, докато не отиде сина ми на място да му дадат да попълва задължителното ректорско Заявление. ooooh!
Иначе тоя мейл, получихме 4х, щото го генерира системата при всяка промяна на сайта. ooooh! Та разпечатан, даже, им го занесе. Уж, само да им го покаже и да пита  с него, има ли още нужда от нещо. #2gunfire

# 246
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Моля ,  ако има някой с оценка на момиче 5.38 или подобна от Математика 1 в СУ би ли споделил на лични колко души са преди него?

35-36 момичета.
И 15 пред момиче със 5,80.
Става въпрос за явяване през май.
Оценка 5,80 на предварително явяване 62 по-високи и 8 равни.
Но-о-о има високи оценки на матурата по МАТ и сред момичетата. А тя също може да формира бал  с коефициент 2,5, ако е по-благоприятно за кандидатката.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 15:10 от ДамаТрефа

# 247
  • Мнения: 1
Здравейте, за СУ  за източните филологии, някой статистика с какъв бал се  е влизало?????

# 248
  • София
  • Мнения: 1 942
Искам да ви подсетя да накарате отрочетата да си подадат декларацията обр. 7 в НАП и да платят здравните си осигуровки за летните месеци. Ето линк Декларация образец № 7 Осигурени са само до юни включително - дотогава се водят ученици. Срокът за месец юли е до 25 август.
Съветвам ви също и да заявят издаването на ПИК, с него лесно могат да се подават декларации, да се правят справки и изобщо - удобно е ето линк за издаване на ПИК от НАП

Сега видях подсещане и в сайта на НАП, което копирам тук за улеснение:
Скрит текст:
Кандидат-студентите плащат сами здравните си осигуровки през летните месеци
26 Юни 2019
Всички ученици, които са завършили средното си образование тази година и са се дипломирали, но не са започнали работа веднага, трябва сами да внасят здравните си осигуровки, напомнят от Национална агенция за приходите. Същото важи и за зрелостниците, които ще бъдат студенти редовно обучение. За месеците от завършване на средното до започване на висшето си образование те трябва да внесат здравните си осигуровки за своя сметка. Причината за това е, че те не попадат в нито една от двете категории - ученици или студенти, които се осигуряват за сметка на държавния бюджет. В тези случаи завършилите своето средно образование трябва да подадат декларация образец 7 – за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителните вноски. Документът се подава до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който е възникнало задължението за осигуряване.
В рубриката „Здравно осигуряване” на интернет страницата на НАП е поместена и информацията за попълване и подаване на декларация образец 7, както и образец на формуляра, който може да бъде изтеглен. Подаването на декларацията може да стане в офис на НАП,  по пощата с обратна разписка или по електронен път чрез Персонален идентификационен код /ПИК/, който се получава безплатно от офис  на приходната агенция.
При допуснати пропуски във вноските за здраве, зрелостникът може да се окаже с прекъснати здравни права и да няма достъп до безплатни здравни услуги, осигурени от Националната здравноосигурителна каса. Повече от три неплатени вноски за последните три години водят до прекъсване на здравните права, напомнят още от НАП. Проверка дали  здравноосигурителните права са прекъснати може да се направи на място в салона за обслужване на офисите и териториалните дирекции на  НАП в страната или чрез електронната услуга на НАП - „Здравноосигурителен статус“ на страницата на Агенцията.
Сумата за здравни осигуровки през 2019 г. е 22,40 лв. на месец и се внася до 25-о число на следващия месец. За вноски, които не са направени в срок, се начислява законова лихва. Справка за размера на дължимите здравноосигурителни вноски и лихвите към тях може да се направи на страницата на НАП чрез електронната услуга „Здравноосигурителен калкулатор".

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 13:37 от Sash

# 249
  • Мнения: 12
Sash, знаеш ли дали това важи и за непълнолетните завършили училище?

# 250
  • Мнения: 68
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?

Така е.
При заплащането на изпитите - платих по изипей веднъж, и веднъж през банка. Като платих в банка стана гадно, защото трябваше с платежното да идем в СУ за да зачетат плащането. За подаване на желанията за класиране е пак така.

А сега сгафих като посочих и специалност  "комуникационен мениджмънт" в СУ, а там искат да видят сертификат по език. Сега или отиваме в СУ да го покажем, или няма да зъвърша подаването на документите и няма да кандидатстваме изобщо в СУ. Системата не ми разрешава редакция на желанията. Е, няма да го завърша, защото не можем да идем до Сф. Но на сина СУ не му е присърце и ще оставя нещата така. Щеше да изяде едно местенце на първо класиране в СУ, защото състезателния му бал е много висок.
Впрочем - колко е таксата за подаване на документи в СУ? В УНСС такса няма щом е онлайн.

Ако се свържете в СУ, ще могат да отключат системата и да премахнете желанието от списъка. Позвънете на 02/9308 400 и ще Ви упътят.
Ако е държал матура по чужд език или изпит по чужд език, сертификатът не е задължително условие.

PS: Бихте ли сподели ли какъв е балът на сина Ви? Миналата година минималният за първо класиране е бил 24/24. Вероятно сега ще се усети спад, но едва ли ще е с повече от една единица. Питам, понеже тази специалност е доста коментирана, а и присъства в желанията ми (трето място).

PS2: Може би е малко грубо питането ми, но... Направи ми впечатление, че пишете за себе си - "аз сгафих", "аз платих"... Защо не оставите детето Ви само да се справи с процеса по кандидатстване? Ако синът Ви има желание да запише тази специалност, може сам да отиде до София и да представи сертификата за владеене на език. Не изискват присъствието на родител.
Съжалявам, че се намесвам неканена, но забелязвам, че голяма част от връстниците ми не могат да се справят сами дори с попълване на една онлайн платформа...

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 17:31 от didi_girl_

# 251
  • Мнения: 68
Здравейте, за СУ  за източните филологии, някой статистика с какъв бал се  е влизало?????


https://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=183&t=24593 … 9c52e14753ad75c7c
Това е от КСК 2017/2018.

# 252
  • София
  • Мнения: 9 475
Sash, полезна както винаги! Hug
Пращам да се чете! Peace

# 253
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Декларация. 7 се подава в НАП през август. Информация от НАП от понеделник. Питах изрично и за документа от университета, не можаха да ми дадат еднозначен отговор дали трябва да пише че е фул тайм  или редовно обучение. Ще видим какво ще ни издадат като му дойде времето.
На мен и така не ми стана много ясно с тези здравни осигуровки. Ние задължително плащаме там една такса наречена "студентско включване", която ни дава 70% от таксите за здравни грижи и ако искаме 100% сключваме застраховка. От опит, не признават ЕЗОК, а 3 години чакам да ми върнат от здравната каса платените там здравни грижи. Това значи ли, че здравните осигуровки ще си ги ползва когато се връща в БГ и защо трябва да плащам в две държави от ЕС здравни осигуровки. Май да взема да отида до здравната каса и да питам?

# 254
  • Мнения: 2 078
elan, не плащаш в две държави

реално ефективно плащаме сега за месеците юли и август, тъй като в този период не са нито ученици, нито студенти /тук добавям, че ако някое трудолюбиво дете е почнало работа на легален договор, няма нужда да подава Декларация 7, защото работодателят му го осигурява здравно/

после, тези, които са си в България и са студенти, съответните университети ги осигуряват - т.е. отпада личното задължение /или по-точно нашето родителско/ да плащаме

за тези в чужбина, няма българско учебно заведение, което да им внася осигуровките, съответно в системата започват да се натрупват задължения - но, когато студентът се върне, или прати удостоверение, че учи редовно в друга ЕС-държава, НАП му заличават задълженията за посочения в удостоверението период и здравните права се възстановяват

щом във Франция "не върви" нашата ЕЗОК, наистина е по-добре да си плащате там някакви здравни осигуровки/застраховки - но в България пък не дължите нищо

Общи условия

Активация на акаунт