Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 469
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 4 328
това, което Таис спомена, е зловещ факт по темата.
лекари няма да има в много близко бъдеще...
лекарите в моето семейство даже не искам да ги слушам какво си коментират...

# 271
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
това, което Таис спомена, е зловещ факт по темата.
лекари няма да има в много близко бъдеще...
+100, както се казва.
По моя вилает вече няма, в родния ми град в болницата има отделения, в които да речем от 5 лекари двама са пенсионери, но работят, защото иначе ще трябва да се закрие отделението. Като има и вече закрити такива.
За работещите в СП няма и да отварям дума....

# 272
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Най-много ме плаши липсата на лекари, мед. сестри и учители - особено предвид факта, че тази липса ще се задълбочава с годините, а ние не ставаме по-млади и по-здрави.
че има ли някой , който да става по-млад ? всички стареем.
за по-здрави ... по-здрави сме и по-дълго живеем. статистики всякакви особено отнасящи се до увеличение възрастта за пенсиониране.  Laughing
от друга страна колкото и да са малко докторите и учителите доста често се срещат недоволни от техните знания.

# 273
  • Мнения: 8 804
 Laughing Джуди, хронично болните работят. До един, поне тези, които аз познавам. Изключение са само тези, дето вече са на легло. Господ да е на помощ и на тях, и на близките им.  Praynig
Другите обаче бачкат. И да си кажа...хм, сигурно някой ще ме наплюе, обаче...тези, дето не са в тежко състояние, което не им позволява да изкарат нищичко, на мен малко ми приличат на търтеи. В България не бива да се проснеш на ръцете на близките си, ако не си съвсем зле.Иначе си воденичен камък. А никой индивид не бива да се превръща в такъв, докато не е стигнал до положение, което не му позволява да бъде нещо по-добро.
Да ни пази господ всички от това да сме напълно безпомощни Praynig

# 274
  • Мнения: 7 006
Въпросът е, че си. Нарече всички, които не искат да се противопоставят открито на работодателя си "балъци". Върнах се, прочетох мнения.
Може ли точен цитат?

Да не се окаже,че отново си осмукваш пръстите и репликата е "докато има балъци,ще има и тарикати" ,а не,"който не се противопоставя е балък"?

Е, няма драма тогава.
Затова можеш да си позволиш да работиш колкото да не е без хич - като заплащане. Не е нещо ненормално, поне според мен.
Но не обиждай и не осъждай тези, които ...абе всички останали, които сами си осигуряват прехраната и не само.

И преди да скочиш, че не си го направила да, не казвам, че си, а че не трябва да е така.
Не съм ги осъдила,нито обидила.
Ама щом ще си говорим хипотетично,то и ти не вменявай на хората думи,които не са изрекли.Грозно е.Не казвам,че си го направила,а че не трябва да е така.
Със здраве:)


Най-много ме плаши липсата на лекари, мед. сестри и учители - особено предвид факта, че тази липса ще се задълбочава с годините, а ние не ставаме по-млади и по-здрави.
че има ли някой , който да става по-млад ? всички стареем.
за по-здрави ... по-здрави сме и по-дълго живеем. статистики всякакви особено отнасящи се до увеличение възрастта за пенсиониране.  Laughing
от друга страна колкото и да са малко докторите и учителите доста често се срещат недоволни от техните знания.


След 25 години ще е интересено..Сигурно ще си "внасяме" медици от Пакистан..

# 275
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Скрит текст:
Цитат на: Natali_ [link=topic=1118843.msg38799918#msg38799918 date=1559226190
Въпросът е, че си. Нарече всички, които не искат да се противопоставят открито на работодателя си "балъци". Върнах се, прочетох мнения.
Може ли точен цитат?

Да не се окаже,че отново си осмукваш пръстите и репликата е "докато има балъци,ще има и тарикати" ,а не,"който не се противопоставя е балък"?

Е, няма драма тогава.
Затова можеш да си позволиш да работиш колкото да не е без хич - като заплащане. Не е нещо ненормално, поне според мен.
Но не обиждай и не осъждай тези, които ...абе всички останали, които сами си осигуряват прехраната и не само.

И преди да скочиш, че не си го направила да, не казвам, че си, а че не трябва да е така.
Не съм ги осъдила,нито обидила.
Ама щом ще си говорим хипотетично,то и ти не вменявай на хората думи,които не са изрекли.Грозно е.Не казвам,че си го направила,а че не трябва да е така.
Със здраве:)


Най-много ме плаши липсата на лекари, мед. сестри и учители - особено предвид факта, че тази липса ще се задълбочава с годините, а ние не ставаме по-млади и по-здрави.
че има ли някой , който да става по-млад ? всички стареем.
за по-здрави ... по-здрави сме и по-дълго живеем. статистики всякакви особено отнасящи се до увеличение възрастта за пенсиониране.  Laughing
от друга страна колкото и да са малко докторите и учителите доста често се срещат недоволни от техните знания.


След 25 години ще е интересено..Сигурно ще си "внасяме" медици от Пакистан..
защо не ? - германците внасят чужди медици, а ние да не можем ? аз си мисля, че всяка година ще излизат медици от университетите ни независимо от това, колко недооценени били след завършване.

# 276
  • Мнения: 11 546
Не ми горчи истината,бъркаш.Напротив.Сладка като мед е..Аз към това се стремила винаги.Да имам до себе си мъж,който е в състояние да ми подсигури спокойствие.
Горчеше ми,докато бяхме разделени:)
Ами така кажи де: Мързи ме да работя и толкова. Нито ще си първата, нито последната. Както сама каза по- назад: Докато има балъци ще има и тарикати. Wink

# 277
  • София
  • Мнения: 4 328
откъде предлагаш да ги внасяме? от Нигерия, Сирия, Афганистан или Буркина Фасо...

# 278
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
откъде предлагаш да ги внасяме? от Нигерия, Сирия, Афганистан или Буркина Фасо...
не съм предлагал да ги внасяме , но няма нищо чудно в това, някои да поискат да дойдат в БГ и да работят.  в някой сектори вече имаме чужди работници.

пп. в Буркина Фасо има добри медици, които работят за по-малко пари от нашите.  Laughing

# 279
  • Мнения: X
Май смесихте малко нещата.
Едно е човек, на когото му е напълно ок там, където е и както е.
Друго е мрънкащ общак без никакви особени умения и квалификация, който беснее вътрешно, че не става, но винаги ще обвинява другите за това.

# 280
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Май смесихте малко нещата.
Едно е човек, на когото му е напълно ок там, където е и както е.
Друго е мрънкащ общак без никакви особени умения и квалификация, който беснее вътрешно, че не става, но винаги ще обвинява другите за това.
току-що завършилите медици и забегнали в чужбинско към кои спадат? - към общак без никакви умения ли?

# 281
  • Мнения: X
Говорех за балъците и онези с 500те лв заплата при частник и кофти условия.

# 282
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
аз пък искам да съм депутат с 560 лв. заплата.  Laughing

# 283
  • Мнения: 15 960
А защо някой чужденец,  завършил медицина, ще дойде у нас, а не на запад? Аз не го вярвам много.

# 284
  • София
  • Мнения: 12 374
А защо някой чужденец,  завършил медицина, ще дойде у нас, а не на запад? Аз не го вярвам много.
Добре образованите и кадърни сирийци и иракчани не идват тук, а отиват на Запад.

Общи условия

Активация на акаунт