Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 май 2019, 10:35 ч.

Захранване Водено от Бебето/ Baby-Led Weaning Тема 11

• 14 246
  • 641
  •   1
Отговори
# 630
  • В страната на мечтите
Мен ме интересува варианта с тиквата, ще съм много благодарна. Пуста тиква все се чудя как да я предлагам...освен на крем супа и тиквеник друго не знам, дюс бива отказвана директно. В мъфини пробвах няколко пъти, ама не ми се получават хич Sad

# 631
Заповядай, Life_is_love, базовата рецепта, която аз ползвам за гофретите. Можеш да правиш вариации както с брашното (овесено, ръжено), така и с млякото (бадемово, кокосово) и мазнината (кокосово масло, краве масло) :

2ч.ч бяло брашно+1ч.л бакпулвер
1 1/2ч.ч прясно мляко
1/3ч.ч олио
2 яйца
щипка сол

За варианта с тиква аз добавям на око около 1 шепа печена тиква, канела и пасирам. Предполагам и с варена и добре отцедена ще стане.
Иначе друг начин да предлагаш тиква е в ризото или с паста. Ние сме в Италия и тук много се тачи този вариант.
Аз обикновено тиквата я пека на малки кубчета(само с малко мазнина, без захар, мед и т.н) и си я съхранявам няколко дни в хладилника. Днес примерно за обед правих на малката паста-задуших мааалко лук, добавих няколко парченца от въпросната печена тиква, зехтинче и като поомекна-намачках с вилицата. Смесих със сварената паста, поръсих пармезан и се любувах на апетита на малката 😂

# 632
  • София
Тиква съм предлагала и в палачинки. Правила съм някакви измислени печива с юфка, яйце, пасиран банан, кокосово мляко и тиква. Като млечна баница. 

За тези, които надничат и не са захранили все още или са, но имат въпроси-Ла Лече Лига ще имат безплатна лекция с тема Захранване, в София, кв. Изток, детски център Малки приказки в петък от 15ч.  https://www.facebook.com/events/1648663165300865/  . Не е нужно записване, няма вход. Но ако сте с по-голямо детенце и то играе в детския кът-заплаща се на домакините от заведението.
Говори се доста за ЗВБ, може да задавате въпроси на лекторката.

# 633
  • В страната на мечтите
Gataccio, много ти благодаря! Ще се пробват и двете задължително, никога не би ми хрумнало да комбинирам паста с тиква...

# 634
Много е готина комбинацията,да. Аз пастата повече я харесвам с бататен сос обаче 🤤

# 635
Ооо да, и бататите са уникално вкусни, а то с паста всичко върви ☺
Сетих се още един вариант с тиква-кисело мляко, фини овесени ядки, печена тиква, канела, за по-големите може и смлени орехи и стафиди. Аз лично много обичам такава закуска.

# 636
  • София
Доскоро обичах батати, но съм на хранителен режим и ако хапна още веднъж, ще умра Sweat Smile 
Моят отдавна захранен младеж го тресе бебешкия пубертет. Нещо се муси напоследък на доста неща, не изяжда всичко. А по принцип яде много. Предполагам, че е някакво влияние от яслата и от батко му.

# 637
  • БГ
Здравейте, тъй като вече не ми е обходима книгата на Мария Нориега - бих искала да в подаря на някой на който ще му е от полза. Simple Smile
Скрит текст:

# 638
  • WonderLand
Здравейте, кога предлагате храна, когато вие седнете да се храните, когато бебето огладнее или и двете? Синът ми утре прави 8 месеца и се опитвам да намеря златната среда, защото ако предлагам когато аз сядам да се храня той често не е гладен и почти нищо не яде, набляга на кърма. Ако го слагам когато огладнее яде повече и почти не суче през деня. Ако го слагам всеки път когато аз се храня и всеки път когато огладнее ми се вижда много хаотично. Страх ме е да не си прецакам кърменето с тоя хаос около храненето му, защото ден с ден не си прилича.

# 639
Здравейте, тъй като вече не ми е обходима книгата на Мария Нориега - бих искала да в подаря на някой на който ще му е от полза. Simple Smile
Скрит текст:

Бих искала да помоля за книгата, тъй като на нас ни предстои захранване след месец. Blush

# 640
  • София
Здравейте, кога предлагате храна, когато вие седнете да се храните, когато бебето огладнее или и двете? Синът ми утре прави 8 месеца и се опитвам да намеря златната среда, защото ако предлагам когато аз сядам да се храня той често не е гладен и почти нищо не яде, набляга на кърма. Ако го слагам когато огладнее яде повече и почти не суче през деня. Ако го слагам всеки път когато аз се храня и всеки път когато огладнее ми се вижда много хаотично. Страх ме е да не си прецакам кърменето с тоя хаос около храненето му, защото ден с ден не си прилича.

Не съм спазвала някакво правило. Ако сме гладни двамата-ядем двамата, ако не сме-правя му компания на масата или си правя нещо домакинско наоколо. Все пак съм се старала да не предлагам твърде често твърда храна. Най-вече, заради зъбите и кариесите.

# 641
  • София
На 12.03 ще има среща на Ла Лече Лига в София(в едно кафене в кв.Илинден) на тема Захранване. Ще се обсъждат всички видове, но специално се говори за ЗВБ. Ако някой се чуди или има приятелка с малко бебе- ще е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт