Банята - 34 тема

  • 56 913
  • 768
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 969
Повече от 3000 излиза. Аз пак да попитам, може ли информация за стъклен параван - хармоника?
От каква информация точно имате нужда? Ние имаме вече година и половина. Изключително съм доволна. Дойде монтажник да измери разстоянието и да ни консултира от магазина, където поръчахме. Поставихме праг при нареждането на настилката на пода, спасява шкафа и вратата при нас от вода, банята е малка. При сгъването се прибира много добре към стената, при нас е от 2 части хармониката.
И според мен 3000 лв е ниска сума за ремонт на баня.
Имам молба, ако е удобно да го снимате в отворено и затворено положение.

# 196
  • Мнения: 7 106
Доста над 3000 лв. за съжаление. Непрекъснато изкачат непредвидени неща. Само подмяна на ВиК ни излезе малко на 1100 с материалите. За работа на майстора 1900. Ето ти ги 3К. С цялото друго оборудване ще минем и 5К. Банята е малко над 6 кв.

toraborakikimora, аз взех този на KLUDI , но отзив ще мога да дам след около месец, банята все още се прави. Със смесител за вграждане е има си и топла и студена вода. Поръчах го точно от Баня стил за два дни беше при мен.

# 197
  • Мнения: 92
От коя фирма си поръчахте сгъваемият параван? И на нас ни предстои да поръчваме вече, но нещо не мога да си харесам магазин Grinning

# 198
  • Мнения: 7 923
Сега гледах файла си за ремонтите, вместила съм се в около 2200 лв. За 4 квадрата баня. Най-икономичната и семпла баня за моята непретенциозна майка. Бойлерът не е сменян, всичко друго да, включително ВиК инсталацията и водомера. Няма да купувам полица и огледало, имам си. Бих искала тройно повече пари да бях отделила, но няма откъде Grinning
Така че не е невъзможно, но е с цената на много компромиси.

# 199
  • Мнения: 969
Доста над 3000 лв. за съжаление. Непрекъснато изкачат непредвидени неща. Само подмяна на ВиК ни излезе малко на 1100 с материалите. За работа на майстора 1900. Ето ти ги 3К. С цялото друго оборудване ще минем и 5К. Банята е малко над 6 кв.

toraborakikimora, аз взех този на KLUDI , но отзив ще мога да дам след около месец, банята все още се прави. Със смесител за вграждане е има си и топла и студена вода. Поръчах го точно от Баня стил за два дни беше при мен.
Може ли пояснение, какво сте подменяли на ВиК? Щото ми се виждат бая пари.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Ще изпратя на лично снимки, каквито имам сега, не съм вкъщи и ако не е късно, до няколко дни ще снимам и в сгънат вид към стената.
Параванът ни е от Емир, аз съм от Варна.

# 201
  • Мнения: 7 106
bachkator, абсолютно всички тръби са сменяни. Банята беше изкъртена до тухла и плоча. Преди това имахме душ кабина и отделно вана + тоалетна и мивка в помещението. Сменен е вертикалният щранг и е изграден изцяло нов водопровод - изградено душ пространство, отделно ще имам пералня и сушилна в сухата част, отделен мръсен канал за съдомиялната, която е на гърба на банята, смяна на мястото на тоалетната. Само мивката ще е на старото си място. Много е наистина, но сме притиснати във времето и нямаше кога да търся нови в разгара на сезона. Първите, с които имахме уговорка ни оферираха 600-700 лв. и като дойдоха да работят изведнъж решиха че не са изчислили правилно и закръглиха на 1300 лв. та ги изпратихме по живо по здраво и едва намерихме други, които работиха почти 24 часа денонощно, за да успеем да влезем в график.
Та го споменавам, защото си правиш едни сметки, а понякога нещата са непредвидими.

# 202
  • Мнения: 6 295
Повече от 3000 излиза. Аз пак да попитам, може ли информация за стъклен параван - хармоника?
От каква информация точно имате нужда? Ние имаме вече година и половина. Изключително съм доволна. Дойде монтажник да измери разстоянието и да ни консултира от магазина, където поръчахме. Поставихме праг при нареждането на настилката на пода, спасява шкафа и вратата при нас от вода, банята е малка. При сгъването се прибира много добре към стената, при нас е от 2 части хармониката.
И според мен 3000 лв е ниска сума за ремонт на баня.
Имам молба, ако е удобно да го снимате в отворено и затворено положение.
Ето снимки от мен нашият параван как изглежда.

Скрит текст:


# 203
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Да, абсолютно по същият начин изглежда и нашият, само дръжките са различни.

# 204
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Доста над 3000 лв. за съжаление. Непрекъснато изкачат непредвидени неща. Само подмяна на ВиК ни излезе малко на 1100 с материалите. За работа на майстора 1900. Ето ти ги 3К. С цялото друго оборудване ще минем и 5К. Банята е малко над 6 кв.

toraborakikimora, аз взех този на KLUDI , но отзив ще мога да дам след около месец, банята все още се прави. Със смесител за вграждане е има си и топла и студена вода. Поръчах го точно от Баня стил за два дни беше при мен.
Може ли пояснение, какво сте подменяли на ВиК? Щото ми се виждат бая пари.

Много са да, и за майстора пак ми се виждат много, на нас цялата баня ще ни излезе около 3000-4000 лв, а е 13кв!!!! И също сменяхме ВиК!

# 205
  • Мнения: 7 106
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).

# 206
  • Мнения: 969
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.

# 207
  • Мнения: X
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.
За колко време го направи? Ден-два-три?

# 208
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.
За колко време го направи? Ден-два-три?
Беше на етапи, тъй като беше свързано с други процеси. Имаше конфликтни точки. Неща, които трябваше да се изчакат да бъдат направени първо те. Ако се прави просто ВиК е работа за половин ден, максимум цял. Говоря за прецизна работа (повечето ВиК майстори не работят прецизно - често криви ППР тръби, щото няма да се виждат и всякакви щуротии).

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 19:38 от bachkator

# 209
  • Мнения: 7 106
Скрит текст:
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.

Питането ми беше към Yana.GG, защото много удивителни беше сложила Grinning, но благодаря за споделеното. Като казваш "пуснах", имаш пред вид, че ти си го правил ли?

В малките градове е кофти, защото има 2-3-ма по-свестни майстори наистина разбиращи от ВиК /например/ и за да се доредиш до тях си трябват връзки, а те от своя страна си знаят цената и държат на нея. Ако не ми изнася трябва да търся братовчеда на бълдъзата, на кума, на комшията, който правил на едикойси банята  и останал доволен, ама как ще го направи при мен, не е много ясно. Така че на разбита баня нямам много голям избор, че да се пазаря и за цена. Ако ми изнася Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт