Банята - 34 тема

  • 56 778
  • 768
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.

Питането ми беше към Yana.GG, защото много удивителни беше сложила Grinning, но благодаря за споделеното. Като казваш "пуснах", имаш пред вид, че ти си го правил ли?

В малките градове е кофти, защото има 2-3-ма по-свестни майстори наистина разбиращи от ВиК /например/ и за да се доредиш до тях си трябват връзки, а те от своя страна си знаят цената и държат на нея. Ако не ми изнася трябва да търся братовчеда на бълдъзата, на кума, на комшията, който правил на едикойси банята  и останал доволен, ама как ще го направи при мен, не е много ясно. Така че на разбита баня нямам много голям избор, че да се пазаря и за цена. Ако ми изнася Simple Smile.
Да, за ВиК и електро не се доверявам на други хора. А когато го направя винаги след това съжалявам.

# 211
  • Асеновград
  • Мнения: 1 369
Скрит текст:
Добре де, ясно Simple Smile, нали и аз това казах, че и на мен ми е много. И какво сега, оставам на разкопки, щото не съм съгласна с офертите на майсторите? А не е като да имам голям избор, тук не е София Simple Smile.
Споделете вие колко ви излезе смяната на ВиК, така ще помогнете на питащият по-горе да се ориентира в обстановката, при мен вече фактите са минало - платено Simple Smile)).
Около 220 лева с материалите. Като пуснах кръгова схема, тя е малко  по-сложна, но функционира по-добре. Имам 7 точки за студена вода и 5 за топла.

Питането ми беше към Yana.GG, защото много удивителни беше сложила Grinning, но благодаря за споделеното. Като казваш "пуснах", имаш пред вид, че ти си го правил ли?

В малките градове е кофти, защото има 2-3-ма по-свестни майстори наистина разбиращи от ВиК /например/ и за да се доредиш до тях си трябват връзки, а те от своя страна си знаят цената и държат на нея. Ако не ми изнася трябва да търся братовчеда на бълдъзата, на кума, на комшията, който правил на едикойси банята  и останал доволен, ама как ще го направи при мен, не е много ясно. Така че на разбита баня нямам много голям избор, че да се пазаря и за цена. Ако ми изнася Simple Smile.

И на нас ни излезе около 200 лева смяната на ВиК (материалите) а майстора ни е познат и заедно със свекър ми ги смениха и на тях пари не сме давали, ясно ми е че не всеки има познат, но и да трябваше да платим нямаше да ни вземат повече от 200-300 лева за работа (при непознат майстор) затова казвам че ми се струва много, просто правя равносметка с нашата баня, сега сме в разгара на ремонта, не е приключил и не сме теглили чертата за да кажа точно колко сме похарчили, но по груби сметки горе-долу толкова. Simple Smile

# 212
  • Мнения: 275
Нашата баня излезе 2500 лв - плочки, праг, обзавеждане, подмяна на тръбите. Без майсторлък, мъж ми я прави заедно с негов приятел. Предполагам, че за труд биха взели около още толкова, така че поне 5 хил трябва да се сложат в предвид.

# 213
  • Мнения: 6
Просто исках да споделя нещо: днес получих офертата на една столична фирма. Трудът на майсторите за 4 кв. м. баня, само трудът!!!, за тях ще излезе... 7600 лв!!!!!!!!!!!!!!!! Правилно прочетохте, 7600!!!!!!!!!!!!!!

Е кажете, нормално ли е това сега? Тези хора не познават парите... Майко мила!!!

Търсенето на майстори продължава.

# 214
  • Мнения: 13 187
Може, ако я направят за един ден и да има деветдесетгодишна гаранция.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 742
Просто исках да споделя нещо: днес получих офертата на една столична фирма. Трудът на майсторите за 4 кв. м. баня, само трудът!!!, за тях ще излезе... 7600 лв!!!!!!!!!!!!!!!! Правилно прочетохте, 7600!!!!!!!!!!!!!!

Е кажете, нормално ли е това сега? Тези хора не познават парите... Майко мила!!!

Търсенето на майстори продължава.
А имате ли проект на банята.Наистина е голяма цената.

# 216
  • Мнения: 6
Да, имам проект... Има допълнителни екстри (параван, окачена тоалетна), но за тея пари... Луда работа!!! Grinning

# 217
  • Мнения: 16 871
Аз си направих разчет за нашата баня с размери ок 7.5 кв.м. за 2000лн с вкл труд, плочки, тоалетна, мивка +шкаф, ще ползвам старото огледало, параван, 3 бр.смесители, душ панел, закачалки, поставка за т.хартия. Просто яко ровене в нета и обикяляне, но не е невъзможно.

# 218
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,предстои ни цялостно обзавеждане на жилище ново строителство.Най-накрая стигнахме и до санитарните помещения. Ето и проекта на баня 180/215 см.
Скрит текст:
и тоалетна 225/130см.:
Скрит текст:
Ще съм благодарна за мнения.Също така не съм избрала мебелите за банята и тоалетната ,и честно казано незнам на коя марка да заложа.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 742
А помещението за тоалетна защо не размените тоалетната с мивката така няма да ви заема място тръбата ф110 за тоалетната.

# 220
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Защото мястото,което остава за тази мивка в едва 50см..и ние преценихме,че е тясно когато човек седне и някак некомфортно.Иначе първоначалната идея беше такава.

# 221
  • Мнения: 40 838
Може да си сложите по някоя колона в малката ниша, която се получава до вратата - и в двете помещения, или само в едното. Много работа вършат. По поръчка ще ви ги направят да влизат точно.

# 222
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Да,супер е! И аз съм навита,само не знам на каква фирма да заложа.Иначе проекта е от Баня Стил, и плочките с душ кабината и тоалетните за вграждане са от тях.

# 223
  • София
  • Мнения: 8 280
И двете тоалетни чинии пресичат входа.
За банята: Тоалетната на мястото на бойлера. Хоризонтален бойлер на мястото на тоалетната
За тоалетната: Тоалетната на мястото на мивката. Ако я няма тази стеничка остава 75 см за тоалетната. Мивката на мястото на тоалетната.

Може да ви направят проект без да им давате идеи само кажете какво искате да има, така няма да им давате идеи и да предложат нещо функционално, което не ви е хрумвало.

# 224
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
За тоалетната ,ако я няма стената как ще ограничим уредите?

Общи условия

Активация на акаунт