Банята - 34 тема

  • 56 673
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Здравейте! Някой може ли да препоръча за Пловдив къде мога да ми направят душ параван и да ми го монтират?

# 16
  • Мнения: 11 561
Здравейте
Имам отделни баня и тоалетна (тоалетната е суха, без сифон, но трябва да се махнат плочките и да се смени моноблока)
Предстои ни ремонт, но сме с 2 новородени и когато и да го направим все няма да е подходящо времето, но трябва да се направи.
Та въпросът ми е как горе долу протича един ремонт и колко време отнема?
Майсторът който сме избрали е и ВиК специалист. Нереално ли ми се струва следният график: викам плочкаджията, за да каже проектът дали е осъществим, да каже какви материали и по колко трябва да купя. Набавям ги, къртим и идва. Какви са шансовете да се съгласи да сложи гипсокартон и да вгради новия блок в тоалетната? Трябва ли ми друг майстор за това и какъв? Банята е 2.5 на 1.7м и са замислени смяна на местата за всички тръби. Има ли начин, по който банята може да бъде ползвана при изкъртени плочки (предполагам мозайката по земята няма да се пипа и ще може да се мокри?)
Извинявам се за дългия пост, но дори не знам от къде да я подхвана
Така и така ще къртите: няма ли да лепите плочки на пода, че мозайката няма да се пипа? Сменете и тръбите на канала на пода, ако имате възможност и особено ако е стар канал. Сложете и канал на пода в тоалетната.

# 17
  • Мнения: 143
Задължително ли мозайката трябва да се кърти или може да се лепи върху нея? А за сифон в тоалетната не знам до колко е възможно да се направи и къде трябва да се впише 🤔 Има една зазидана тръба. Предполагам е възможно да се изкърти и тя и да се смени с нова, към която да се впише сифон?
 

А на пода в банята мисля, че има само сифон, който долу в съседите продължава така:

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 15:54 от Liliumche

# 18
  • Мнения: 7 893
В момента живея в апартамент без сифон в тоалетната. Земята издрапайте, но намерете начин да направите сифон, че е ужасно. Станахме роби на тая пуста тоалетна и ще бъда много щастлива, когато се махнем.

# 19
  • Мнения: 11 561
По-добре я изкъртете, сменете канализацията и тогава лепете плочки. Така с мозайката отдолу и нивото на пода ще е много високо. Майсторът ще ви каже за канала в тоалетната. Ако недай боже протече я казанче, я нещо се намокри, много по-лесно е с канал, а пък и по-лесно се почиства. Позволява да се сложи и хигиенен душ и т.н.

# 20
  • Мнения: 40 691
В момента живея в апартамент без сифон в тоалетната. Земята издрапайте, но намерете начин да направите сифон, че е ужасно. Станахме роби на тая пуста тоалетна и ще бъда много щастлива, когато се махнем.

И какъв е толкова прпблемът, не мога да разбера  newsm78
Един моп и след 5 минути е чисто и СУХО. Ако заливаш после час е мокро. Има и едни мопове с мокри кърпички, даже не ти трябва вода и да переш моп.

# 21
  • Мнения: 23
Здравейте,
Благодаря за новата 34-та тема! 🌷
Ще я следя, защото ми предстои цялостна и първоначална направа на баня с WC в новостроящият ми се апартамент. Така, че всяко мнение, съвет и препоръка биха ми били от полза.
Благодаря!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 742
Liliumche може ли снимка на тръбата над плочките

В блок сме, аз има къде да се изнеса, докато тропат, но мъжът ми ще трябва да остане тук, а липсата на използваеми душ и тоалетна за неопределено време го побърква
Тоалетна ще може да се използва по време на ремонта а душ най рано като се направи пода

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 17:11 от AnMary

# 23
  • Мнения: 143
Liliumche може ли снимка на тръбата над плочките

# 24
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте,и на мен ми предстои ремонт на Баня. Може ли да ми препоръчате фирма ,за ремонта на банята.Благодаря предварително!

# 25
  • Мнения: 143
Здравейте,и на мен ми предстои ремонт на Баня. Може ли да ми препоръчате фирма ,за ремонта на банята.Благодаря предварително!
Можеш ли да ме ориентираш каква е разликата във включените услуги и цените между фирма и конкретен майстор?

# 26
  • Мнения: 288
За двете помещения ако майстора не се мотае ще са нужни 3 седмици. Задължително сменете тръбите в пода, за да не къртите след 1 година /примерно/ новата баня. Сифон при тоалетната е нужен за миене на самата тоалетна, не толкова на пода. Ужасно е да почистваш тоалетна без течеща вода. Казвам го от опит, защото до скоро имахме такава. Сега имаме хигиенен душ и сифон и почистването е в пъти по-лесно и качествено.

# 27
  • Мнения: 309
Плочките за баня са ми от Макензи. В Люлин е, доволна съм от плочките. Имайте пред вид, че трбва проект за банята за плочките. За разлика от този за кухнята, се плаща.

https://www.makenzi.bg/

Много съм доволна и от Сико. От там си купих смесителите за душа и мивката, някои дреболии като държача за тоалетна хартия и етажерката за шампоани и шкафа за мивката и самата мивка:

https://siko.bg/

# 28
  • София
  • Мнения: 1 742
Liliumche при ремонта си направете тоалетната със задно оттичане.Можете да си сложите и сифон в тоалетната. На банята обезателно сменете и тръбите за мръсен канал.Можете да преправите и ф50 тръбата на съседите над вас.И тавана го направете разглобяем.

# 29
  • Мнения: 143
Liliumche при ремонта си направете тоалетната със задно оттичане

Какви са плюсовете?

Общи условия

Активация на акаунт