Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 484
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 92
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с разчитането на резултатите ми.
Първите са правени юни месец,вторите -вчера.И двата кръвни са правени в 3 тия ден на МЦ.
Имам час за консултация чак във вторник,но се притеснявам леко заради високите стойности..
Много започна да ми играе МЦ,затова ми ги назначи гинеколога ми.


Благодаря предварително!


# 406
  • София
  • Мнения: 35 942
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали с разчитането на резултатите ми.
Първите са правени юни месец,вторите -вчера.И двата кръвни са правени в 3 тия ден на МЦ.
Имам час за консултация чак във вторник,но се притеснявам леко заради високите стойности..
Много започна да ми играе МЦ,затова ми ги назначи гинеколога ми.
Благодаря предварително!
Скрит текст:

Според мен си с ПКЯ.
При първите изследвания: ЛХ и Е2 са високи и е много вероятно да е имало ЗФ/киста.
При следващите изследвания (12.09) - отново има подобен проблем, но мисля, че тази киста/ЗФ търпи обратно развитие.
Успоредно с тези резултати трябва да те гледат и на УЗ. - така, много по-точно и лесно се разбира какъв е проблема.
Ако образуваш често ЗФ/кисти, това си е причина, МЦ да не е редовен.
Изследвай всички хормони посочени на 1 стр. на темата - те ще покажат къде е проблема.

# 407
  • Мнения: 92
През последните 3 месеца ме гледа всеки месец на УЗ,няма никакви нередности според гинеколога🤔🤔

Благодаря за мнението!

# 408
  • София
  • Мнения: 35 942
През последните 3 месеца ме гледа всеки месец на УЗ,няма никакви нередности според гинеколога🤔🤔

Благодаря за мнението!
И какво обяснение дава за по-високите нива на тези хормони?.. защото те показват, че има проблем. Не са кой знае колко вариантите и причините за по-висок Е2 и ЛХ?!

# 409
  • Мнения: 92
Какво да ти кажа-гръцки доктор!На УЗ твърди че съм ок и нямам забешвжкинпо яйчници и матка.
3-4 месеца ми говореше ,че понеже доста често сменям климата и пътувам ,стрес,годините и евентуална постменструация(на 38 не навършени съм)🤔🤔😳

Във вторник имам час в Пловдив при добър гинеколог.Надявам се да намеря решение и обяснение.

А какви са няколкото възможни причини з а тези високи стойности?

# 410
  • Мнения: 378
Денис,здравейте!Може ли хашимото да е с хипер функция??Преди година антителата бяха завишени,а тсх беше под долна граница.Не ми изписаха никакво лечение,защото фт3 и фт4 бяха в норма,следях ги непрекъснато обаче на последното изследване вече фт3 и фт4 бяха малко над горна гр.,а тсх 0.005.Изписаха ми метизол,но докторката каза,че освен хашимото имам и хипертиреоидизъм.Та,въпросът ми е това две отделни заболявания ли са или разновидност на хашимото с повишена функция,защото навсякъде чета,че
хипертиреоидизмът се свързва с Базед и съм малко стресирана
Ехографа ми е с типичните набраздявания за хашимото

# 411
  • София
  • Мнения: 35 942
Денис,здравейте!Може ли хашимото да е с хипер функция??Преди година антителата бяха завишени,а тсх беше под долна граница.Не ми изписаха никакво лечение,защото фт3 и фт4 бяха в норма,следях ги непрекъснато обаче на последното изследване вече фт3 и фт4 бяха малко над горна гр.,а тсх 0.005.Изписаха ми метизол,но докторката каза,че освен хашимото имам и хипертиреоидизъм.Та,въпросът ми е това две отделни заболявания ли са или разновидност на хашимото с повишена функция,защото навсякъде чета,че
хипертиреоидизмът се свързва с Базед и съм малко стресирана
Ехографа ми е с типичните набраздявания за хашимото
Различни неща са, но са свързани с ЩЖ.
Най-общо, едното се отнася до това как функционира ЩЖ, ако има отклонения - респ. с намалена функция (хипофункция, хипотиреоидизъм) или с ускорена функция (хиперфункция, хипертиреоидизъм).
Хашимото е автоимунно заболяване (простичко казано тялото само си го създава под влияние на ендогенни или екзогенни фактори - респ. може да са генетични или провокирани от самата функция на ЩЖ, както и някакви външни - напр. вирус/бактерия и т.н.... причини най-различни)
При Хашимото - тялото/собствената имунна система започва да произвежда антитела, които атакуват/унищожават ЩЖ.

Хашимото се среща какво при Хипофункция, така и при Хиперфункция.
Много често нелекуваната Хипофункция е причина за отключване и на Хашимото.

# 412
  • Мнения: 703
Здравей Денис

Днес на 21 ден от цикъла си пуснах прогестерон - може ли да ми кажеш дали е добре като стойност и дали е имало овулация.Мерси предварително.

# 413
  • Мнения: 378
Денис,здравейте!Може ли хашимото да е с хипер функция??Преди година антителата бяха завишени,а тсх беше под долна граница.Не ми изписаха никакво лечение,защото фт3 и фт4 бяха в норма,следях ги непрекъснато обаче на последното изследване вече фт3 и фт4 бяха малко над горна гр.,а тсх 0.005.Изписаха ми метизол,но докторката каза,че освен хашимото имам и хипертиреоидизъм.Та,въпросът ми е това две отделни заболявания ли са или разновидност на хашимото с повишена функция,защото навсякъде чета,че
хипертиреоидизмът се свързва с Базед и съм малко стресирана
Ехографа ми е с типичните набраздявания за хашимото
Различни неща са, но са свързани с ЩЖ.
Най-общо, едното се отнася до това как функционира ЩЖ, ако има отклонения - респ. с намалена функция (хипофункция, хипотиреоидизъм) или с ускорена функция (хиперфункция, хипертиреоидизъм).
Хашимото е автоимунно заболяване (простичко казано тялото само си го създава под влияние на ендогенни или екзогенни фактори - респ. може да са генетични или провокирани от самата функция на ЩЖ, както и някакви външни - напр. вирус/бактерия и т.н.... причини най-различни)
При Хашимото - тялото/собствената имунна система започва да произвежда антитела, които атакуват/унищожават ЩЖ.

Хашимото се среща какво при Хипофункция, така и при Хиперфункция.
Много често нелекуваната Хипофункция е причина за отключване и на Хашимото.
Да,да!На мен ми е ясно ,че са съвсем отделни заболявания,но в моят случай ме интересуваше,от нещата които съм описала,на къде ви води

# 414
  • София
  • Мнения: 35 942
Здравей Денис
Днес на 21 ден от цикъла си пуснах прогестерон - може ли да ми кажеш дали е добре като стойност и дали е имало овулация.Мерси предварително.

Здравей!
Ako  е изследван точно на 7-ми ден след О. е нисък.



DanielaDobrewa
Не мога да отговоря, говори с лекаря.

# 415
  • Мнения: 378
Здравейте,ако разбирате,Бихте ли ми казали ,това описание какво значи и какво показва,от ехографски преглед на щитовидна жлеза

# 416
  • Мнения: 2 420
Денис, писах ви в темата  за БТ сега и тук.
От новата ин витро клиника ни искат следните изследвания:
FSH, Eстрадиол, АМХ  ( тези съм ги пуснала на 2 ден от МЦ...ФСХ и естрадиол го искат на 2 ден)
Прогестерон, пролактин и естрадиол ще пусна 7 дни след предполагаемата О

Заедно с тия на 7-я ден от О мога ли да пусна:
TSH, ANTI TPO, ANTI TG, FT4
витамин Б12, витамин Д, желязо, ЖСК
рубеола, AntiHBs (имам пуснати HIV, HbsAg, HCV отрицателни са)

# 417
  • София
  • Мнения: 35 942
Денис, писах ви в темата  за БТ сега и тук.
От новата ин витро клиника ни искат следните изследвания:
FSH, Eстрадиол, АМХ  ( тези съм ги пуснала на 2 ден от МЦ...ФСХ и естрадиол го искат на 2 ден)
Прогестерон, пролактин и естрадиол ще пусна 7 дни след предполагаемата О

Заедно с тия на 7-я ден от О мога ли да пусна:
TSH, ANTI TPO, ANTI TG, FT4
витамин Б12, витамин Д, желязо, ЖСК
рубеола, AntiHBs (имам пуснати HIV, HbsAg, HCV отрицателни са)
Да, може да пуснеш посочените изследвания на 7-ми ден след О. Peace

# 418
  • Мнения: 1 052
Здравей Денис,
Може ли за съвет. Предстои ми консултация, но ще е най-малкото след седмица и доста се притеснявам. Направих по указание на лекар обременяване с глюкоза (замерване на глюкоза и инсулин на 0, 120, 180 минута). Резултатите за 180 мин се изписани под таблицата, малко странно явно, защото обичайно в лабораторията изследват на 60 и 120 мин и доста ги изненадах с това разместване

# 419
  • София
  • Мнения: 35 942
Здравей Денис,
Може ли за съвет. Предстои ми консултация, но ще е най-малкото след седмица и доста се притеснявам. Направих по указание на лекар обременяване с глюкоза (замерване на глюкоза и инсулин на 0, 120, 180 минута). Резултатите за 180 мин се изписани под таблицата, малко странно явно, защото обичайно в лабораторията изследват на 60 и 120 мин и доста ги изненадах с това разместване

Скрит текст:
Здравей!
Имаш ИР.
КЗ на гладно е висока - да не си на някаква НВД?

Общи условия

Активация на акаунт