Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 203
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 35 814
Денис,

Може ли да ми кажеш дали прекалено високия прогестерон  около 300 може да е вреден. Пия дуфастон 3×2 и утрогестан 3×2 вагинално и имам подут корем от доста време ,задух и тежест в гърдите. Дали може да е от хапчетата?
Не мога да отговоря - това лекаря го преценява, консултирай се с него.
Някои състояние налагат прием на високи дози прогестерон, след като е пресметнат риска.

# 661
  • София
  • Мнения: 12 654
Дозите са стандартни за ин витро.

# 662
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис, дали може
Скрит текст:
да да дадеш мнение за тези резултати? На 3ти ден от мц са направени. Живея в чужбина и съм на лекар чак през февруари. Мога ли да подобря положението по някакъв начин с добавки?

Сърдечно благодаря!!!!
Здравей!
ФСХ е висок и вероятно показва проблем с ЯР.
ТСХ е висок, при опити за бебе трябва да е под 2.0, дори да се държи в границите 0,5-1.0
Пролактинът е висок - трябва да е около 200-250.
Да, може да опиташ с добавки - ти си преценяваш. Те и да не помагат, поне не вредят ( ако са подбрани и съчетани правилно)

# 663
  • Мнения: 188
Здравейте,

На 30 г. съм, правя си стандартните изследвания при планиране на бременност. Мисля,че хормоните са нормални. Може ли и Вашето мнение.

# 664
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте,
На 30 г. съм, правя си стандартните изследвания при планиране на бременност. Мисля,че хормоните са нормални. Може ли и Вашето мнение.
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ е висок, показва че (може да) си с ПКЯ/СПКЯ.
За да се отхвърли/докаже това се правят още изследвания + ФМ (проследяване на О. с УЗ) поне 3 поредни МЦ.

# 665
  • Мнения: 93
Здравей Денис, може ли да помоля за коментар за тези изследвания, защото ендокринологът ми е отпуска и скоро няма да може да ги види и той.
Благодаря предварително.


# 666
  • Мнения: 371
Здравейте,

Пролактин 486 от максимум реф. граница 635.

Налага ли се да го сваля още за успешно зачеване?

Благодаря предварително.

# 667
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис, може ли да помоля за коментар за тези изследвания, защото ендокринологът ми е отпуска и скоро няма да може да ги види и той.
Благодаря предварително.
Скрит текст:

Здравей!
Имаш ИР.
КЗ на 120 мин. пада много - отиваш в Хипогликемия, което не е много добре , макар да си е хар-но за ИР.
Трябва ти определен режим на хранене, спорт, добавки и медикамент.

 
Здравейте,
Пролактин 486 от максимум реф. граница 635.
Налага ли се да го сваля още за успешно зачеване?
Благодаря предварително.
Здравей!
Кога е изследван ( ден от МЦ)? Ако е през ЛФ - трябва да е около 300.

По принцип, високият Пролактин пречи на О.и  синтеза на Прогестерон.
По-високите нива носят  риск и всеки сам си преценява дали да го поема или не.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 12:31 от denis.

# 668
  • Мнения: 93
Здравей Денис, може ли да помоля за коментар за тези изследвания, защото ендокринологът ми е отпуска и скоро няма да може да ги види и той.
Благодаря предварително.
Скрит текст:

Здравей!
Имаш ИР.
КЗ на 120 мин. пада много - отиваш в Хипогликемия, което не е много добре , макар да си е хар-но за ИР.
Трябва ти определен режим на хранене, спорт, добавки и медикамент.

 
Благодаря много за бързия отговор.

# 669
  • Мнения: 73
Здравей Денис,

Може ли да ми дадеш мнение за тези резултати. На 30 г. съм и все още с мъжа ми нямаме деца, но не сме и опитвали. Лекарят, който ми назначи тези изследвания, след като ми видя резултатите ми каза, че евентуално може да не мога да имам деца, какво съм се моткала още и т.н...излишно е да казвам, че това ме притесни страшно много и разстрои.
Резултатите са следните:


Като от тези резултати ми стана интересно, че референтните стойности на ТАТ се различават от тези, които съм чела, че по принцип имат...не съм компетентна, но на базата на какво се определят референтните стойности?
Ще бъда много благодарна за отговорът ви!
Лек ден!

# 670
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис,

Може ли да ми дадеш мнение за тези резултати. На 30 г. съм и все още с мъжа ми нямаме деца, но не сме
Скрит текст:
и опитвали. Лекарят, който ми назначи тези изследвания, след като ми видя резултатите ми каза, че евентуално може да не мога да имам деца, какво съм се моткала още и т.н...излишно е да казвам, че това ме притесни страшно много и разстрои.
Резултатите са следните:


Като от тези резултати ми стана интересно, че референтните стойности на ТАТ се различават от тези, които съм чела, че по принцип имат...не съм компетентна, но на базата на какво се определят референтните стойности?
Ще бъда много благодарна за отговорът ви!
Лек ден!
Здравей!
Имаш Хипофункция на ЩЖ и Хашимото - трябва терапия.
Това не е пречка да имаш дете - може да стане просто  малко по-трудно.
Провери всички хормони, посочени на 1 стр. и където има отклонения, трябва да се коригират.

Референтните стойности се определят от реактива, който се ползва в дадена лаборатория и затова те може да са доста по-различни от тези, в друга лаборатория.

# 671
  • Мнения: 371
Пролактинът е изследван на 3ти ден от МЦ.
Не е в лутелана фаза, тоест нормален ли е или трябва да го смъкна още?

Благодаря!


Здравей Денис, може ли да помоля за коментар за тези изследвания, защото ендокринологът ми е отпуска и скоро няма да може да ги види и той.
Благодаря предварително.
Скрит текст:
[img]//cdn.bg-mamma.com/RNhi
 
Здравейте,
Пролактин 486 от максимум реф. граница 635.
Налага ли се да го сваля още за успешно зачеване?
Благодаря предварително.
Здравей!
Кога е изследван ( ден от МЦ)? Ако е през ЛФ - трябва да е около 300.

По принцип, високият Пролактин пречи на О.и  синтеза на Прогестерон.
По-високите нива носят  риск и всеки сам си преценява дали да го поема или не.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 14:52 от Iligd

# 672
  • Мнения: 27
Здравейте,
писах в друга тема, но искам мнение и от Вас. Часът при лекаря ми е в края на месеца, но след резултата от АМХ много се притеснявам.Изследването е правено на 2-ри ден от цикъла в лаборатория Лина. Ето и стойностите:
TSH 0.70 при 0.27-4.20
LH 4.57 при 1.9-12.6 фолик.фаза
FSH 7.67 при 2.5-12.5 фолик.фаза
Estradiol 177.80 при 46-607 фолик.фаза
Prolactin 264.70 при 102-496
Витамин Д- 32 ng/ml при 20.6-50.00
АМХ 0.535 при 0.405-6.96
Хламидия- отрицателни.

# 673
  • Мнения: 73
Здравей Денис,

Може ли да ми дадеш мнение за тези резултати. На 30 г. съм и все още с мъжа ми нямаме деца, но не сме
Скрит текст:
и опитвали. Лекарят, който ми назначи тези изследвания, след като ми видя резултатите ми каза, че евентуално може да не мога да имам деца, какво съм се моткала още и т.н...излишно е да казвам, че това ме притесни страшно много и разстрои.
Резултатите са следните:


Като от тези резултати ми стана интересно, че референтните стойности на ТАТ се различават от тези, които съм чела, че по принцип имат...не съм компетентна, но на базата на какво се определят референтните стойности?
Ще бъда много благодарна за отговорът ви!
Лек ден!
Здравей!
Имаш Хипофункция на ЩЖ и Хашимото - трябва терапия.
Това не е пречка да имаш дете - може да стане просто  малко по-трудно.
Провери всички хормони, посочени на 1 стр. и където има отклонения, трябва да се коригират.

Референтните стойности се определят от реактива, който се ползва в дадена лаборатория и затова те може да са доста по-различни от тези, в друга лаборатория.

Благодаря ти за бързият отговор!
Ще се консултирам и с ендокринолог, за да ми назначи и другите изследвания!
Има ли лечение за Хипофункция на ЩЖ и Хашимото?
Понеже аз нямам никакви симптоми и каквито и да е признаци, добре че от работа всяка година ни правят изследвания, за да разбера, че имам такова заболяване...

# 674
  • Мнения: 298
Здравей Денис, правим опити с мъжът ми за бебе, но не се получават нещата, направихме всички изследвания, като сме с неизяснен стерилитет. На 26 години сме и двамата. Можеш ли да ми дадеш мнение на хормоналните ми резултати? Според специалистта който посещаваме имам ПКЯ на база тези резултати и нередовния ми цикъл,но на ехографа не се виждат никакви кисти.Посетихме и андролог-репродуктивен специалист който  прегледа освен изследванията на мъжът ми и моите, и според него тези резултати не показват поликистоза и чак се учуди на това което са ми казали. Изследванията за правени на 3ти ден от цикъла.
Благодаря ти предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт