Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 566
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 35 955
Пролактинът е изследван на 3ти ден от МЦ.
Не е в лутелана фаза, тоест нормален ли е или трябва да го смъкна още?
Благодаря!
През ЛФ е по-висок, а и точно тогава създава проблеми.
Тази стойност, сега, не е обективна - може и да трябва да се понижи - освен това зависи и каква е причината да е по-висок. Проверяват се други хормони, които му влияят - ТСХ, Андростендион и т.н.
Ако, напр., причината е ТСХ, когато той се нормализира и Пролактина влиза в нормални граници.


Здравейте,
Скрит текст:
писах в друга тема, но искам мнение и от Вас. Часът при лекаря ми е в края на месеца, но след резултата от АМХ много се притеснявам.Изследването е правено на 2-ри ден от цикъла в лаборатория Лина. Ето и стойностите:
TSH 0.70 при 0.27-4.20
LH 4.57 при 1.9-12.6 фолик.фаза
FSH 7.67 при 2.5-12.5 фолик.фаза
Estradiol 177.80 при 46-607 фолик.фаза
Prolactin 264.70 при 102-496
Витамин Д- 32 ng/ml при 20.6-50.00
АМХ 0.535 при 0.405-6.96
Хламидия- отрицателни.
Здравей!
ФСХ е висок, но тъй като и Е2 е висок е добре да те видят и на УЗ - може да има киста/ЗФ, които да са причина за тези по-високи нива на ФСХ. Ако там няма проблем - показва проблем с ЯР.
АМХ е нисък, показва НЯР, но е добре да се провери и Инхибин В.
Вит. Д може да е и малко по-висок.


Има ли лечение за Хипофункция на ЩЖ и Хашимото?
Да, има терапия за Хипофункцията на ЩЖ - назначава се от лекар. Тя влияе добре и на Хашимотото, което не се лекува, но може много добре да се контролира.
Има теми за него - поразпитай момичетата - за начини на хранене ( без глутен...) , прием на добавки и т.н.


Здравей Денис,
Скрит текст:
правим опити с мъжът ми за бебе, но не се получават нещата, направихме всички изследвания, като сме с неизяснен стерилитет. На 26 години сме и двамата. Можеш ли да ми дадеш мнение на хормоналните ми резултати? Според специалистта който посещаваме имам ПКЯ на база тези резултати и нередовния ми цикъл,но на ехографа не се виждат никакви кисти.Посетихме и андролог-репродуктивен специалист който  прегледа освен изследванията на мъжът ми и моите, и според него тези резултати не показват поликистоза и чак се учуди на това което са ми казали. Изследванията за правени на 3ти ден от цикъла.
Благодаря ти предварително Simple Smile
Здравей!
ЛХ е висок, както и ДХЕА + нередовен МЦ => това показва, че си със СПКЯ, което означава, че може да има ПКЯ, но може и да няма или да има от време на време.
Не се обиждай на лекарите и не се притеснявай - по-добре е да се "хванат за нещо" и да те лекуват, отколкото да ти казват, че няма проблем и да се надяваш на случайността чудото да стане. Ако това стане бързо, е Ок., но някои чакат това да се случи с години. Докато се правят опити е добре да се проверяват всички, вероятни причини, които в един или друг момент, могат да намалят шанса за успех.
Няма нещо, което да не може да се лекува.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 17:35 от denis.

# 676
  • Мнения: 371
ТСХ е 1.4, тъй като пия Еутирокс.
А Андростендион никога никой не ми е казвал да изследвам и сега ще проверя какво е.

Благодаря Надин.

Цитат на: denis. link=[b
[/b]topic=1119307.msg39636087#msg39636087 date=1573571828]
Пролактинът е изследван на 3ти ден от МЦ.
Не е в лутелана фаза, тоест нормален ли е или трябва да го смъкна още?
Благодаря!
През ЛФ е по-висок, а и точно тогава създава проблеми.
Тази стойност, сега, не е обективна - може и да трябва да се понижи - освен това зависи и каква е причината да е по-висок. Проверяват се други хормони, които му влияят - ТСХ, Андростендион и т.н.
Ако, напр., причината е ТСХ, когато той се нормализира и Пролактина влиза в нормални граници.


# 677
  • Мнения: 27
Благодаря много за разчитането на изследванията.  Това предполагах и аз. Дано все пак има някакъв шанс все още за бебе.

# 678
  • Мнения: 681
Здравейте,
Прочетох информацията на първата страница относно изследванията при планиране на бременност, но исках да попитам, какви по-точно първоначални хормонални изследвания е хубаво да направя с оглед на това че 15 години бях на противозачатъчни, спрях ги преди 6 месеца, от тогава имам цикъл, но е нередовен на всеки 40-45 дни с късна овулация между 19 и 21 ден.

# 679
  • Мнения: 298
Пролактинът е изследван на 3ти ден от МЦ.
Не е в лутелана фаза, тоест нормален ли е или трябва да го смъкна още?
Благодаря!
През ЛФ е по-висок, а и точно тогава създава проблеми.
Тази стойност, сега, не е обективна - може и да трябва да се понижи - освен това зависи и каква е причината да е по-висок. Проверяват се други хормони, които му влияят - ТСХ, Андростендион и т.н.
Ако, напр., причината е ТСХ, когато той се нормализира и Пролактина влиза в нормални граници.


Здравейте,
Скрит текст:
писах в друга тема, но искам мнение и от Вас. Часът при лекаря ми е в края на месеца, но след резултата от АМХ много се притеснявам.Изследването е правено на 2-ри ден от цикъла в лаборатория Лина. Ето и стойностите:
TSH 0.70 при 0.27-4.20
LH 4.57 при 1.9-12.6 фолик.фаза
FSH 7.67 при 2.5-12.5 фолик.фаза
Estradiol 177.80 при 46-607 фолик.фаза
Prolactin 264.70 при 102-496
Витамин Д- 32 ng/ml при 20.6-50.00
АМХ 0.535 при 0.405-6.96
Хламидия- отрицателни.
Здравей!
ФСХ е висок, но тъй като и Е2 е висок е добре да те видят и на УЗ - може да има киста/ЗФ, които да са причина за тези по-високи нива на ФСХ. Ако там няма проблем - показва проблем с ЯР.
АМХ е нисък, показва НЯР, но е добре да се провери и Инхибин В.
Вит. Д може да е и малко по-висок.


Има ли лечение за Хипофункция на ЩЖ и Хашимото?
Да, има терапия за Хипофункцията на ЩЖ - назначава се от лекар. Тя влияе добре и на Хашимотото, което не се лекува, но може много добре да се контролира.
Има теми за него - поразпитай момичетата - за начини на хранене ( без глутен...) , прием на добавки и т.н.


Здравей Денис,
Скрит текст:
правим опити с мъжът ми за бебе, но не се получават нещата, направихме всички изследвания, като сме с неизяснен стерилитет. На 26 години сме и двамата. Можеш ли да ми дадеш мнение на хормоналните ми резултати? Според специалистта който посещаваме имам ПКЯ на база тези резултати и нередовния ми цикъл,но на ехографа не се виждат никакви кисти.Посетихме и андролог-репродуктивен специалист който  прегледа освен изследванията на мъжът ми и моите, и според него тези резултати не показват поликистоза и чак се учуди на това което са ми казали. Изследванията за правени на 3ти ден от цикъла.
Благодаря ти предварително Simple Smile
Здравей!
ЛХ е висок, както и ДХЕА + нередовен МЦ => това показва, че си със СПКЯ, което означава, че може да има ПКЯ, но може и да няма или да има от време на време.
Не се обиждай на лекарите и не се притеснявай - по-добре е да се "хванат за нещо" и да те лекуват, отколкото да ти казват, че няма проблем и да се надяваш на случайността чудото да стане. Ако това стане бързо, е Ок., но някои чакат това да се случи с години. Докато се правят опити е добре да се проверяват всички, вероятни причини, които в един или друг момент, могат да намалят шанса за успех.
Няма нещо, което да не може да се лекува.
Благодаря ти за отговора, от твоето обяснение разбрах защо ми казват че имам поликистоза.Реално лекарят ми не ми ги обесни тези неща, каза ми имаш ПКЯ, но пък не виждам кисти и това беше, даже втория път когато отидох за следващото изследване пак ми погледна хормоните и тогава ми каза че всичко било в норма и да не се притеснявам,останах много объркана,за това и започнах да търся повече информация в интернет и тук във форума.

# 680
  • Мнения: 1 038
СПЕШНО
Изключих , че в момента приемам дуфастон и пуснах днес сутринта всички щитовидни ??Ще се повлияят ли!!??!?!?!
Сутринта не го бях приела , нито еутирокса?

# 681
  • Мнения: 104
Денис, здравей отново. При мен проблемът беше много ниските андрогени, от което доста се притесних. Другият месец съм на ендокр.  а днес на гинеколог,за да пусна повторни изследвания за уреаплазмата и за проследяване на раничка на шийката.  Имам ли причина да я питам за по -високият естрадиол (сравнен с миналите ми изследвания) и по- високото FSH . Сега се опитвам да засека и овулация с тестове,защото искам и прогестерона и еттрадиола да пусна след нея. А усещам и симптомите за О. Днес да питам гинеколожката за фоликули ли, 14 ден ми е при около 31дневен цикъл? Не знам как да процедирам с въпроси към нея и за това те моля за помощ. Мислехме с приятеля ми след известно време да започнем бебеправене,но с тези резултати съвсем се притесних. Благодаря ти от сърце отново.
https://---shortener8712-WcBjGJ5
https://---shortener8712-5vGZ3pd - припомням изследванията
п.п. имам и кръвни всякакви изследвания,които ако има нужда ще кача тук

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 10:52 от teditgt

# 682
  • Мнения: 604
Здравейте мили дами,

бях насочена към ендокринолог заради съмнение за хипертиреоидизъм. Щитовидната ми жлеза е уголемена, писали са уж нетоксична гуша. Това са резултатите от изследванията ми:
TRAK/TSH - R - AB/   <0.30   IU/ml   (0   до 1.5)

FT4    1.48   ng/dl   (0.93 до 1.7)
TSH    1.040   mU/l       (0.27 до   4.20)
 
Като гледам резултатите изглеждат в граници, според вас окей ли са? Какви са оптималните нива за TSH?

# 683
  • Мнения: 1 038
Какво ги накара да се осъмнят  за хипертитеоидизъм?

# 684
  • Мнения: 593
Здравейте, от години живея с мигрена. Няма отърване, никакви хапчета не помагат.
При какъв лекар да отида за да се провери дали мигрената се дължи на хормоните?
Физически мозъкът ми си е наред, преди 3 години дори ми правеха ЯМР ... всичко е ОК с мозъка.
Сега научих, че може да се дължи на хормони. Но не се сещам при какъв специалист да отида

# 685
  • Мнения: 604
Какво ги накара да се осъмнят  за хипертитеоидизъм?
Рязко сваляне на килограми, без причина, въпреки повишен апетит. Отделно дланите ми  се изпотяват от нищото и имам постоянно сърцебиене с висок пулс в състояние на покой.

# 686
  • Мнения: 1 038
Здравейте, от години живея с мигрена. Няма отърване, никакви хапчета не помагат.
При какъв лекар да отида за да се провери дали мигрената се дължи на хормоните?
Физически мозъкът ми си е наред, преди 3 години дори ми правеха ЯМР ... всичко е ОК с мозъка.
Сега научих, че може да се дължи на хормони. Но не се сещам при какъв специалист да отида
еднокринологията на майчин дом в София - Иван Пенчев
ендокринолог, после от личния направление за хоспитализация

# 687
  • Мнения: 30
Здравей Денис,направих нови изсл.всичко е наред според ендокринолога и на ехограф ме гледа,каза ,че всичко е ок,ето и новото ми изследване направих го в друга лаболатория.









Скрит текст:
Денис според теб,всичко наред ли е,в понелник имам час при ендокринолог дя си каже мнението?
Скрит текст:
Според мен, има някакъв проблем, но по-добре лекар да си каже мнението.
Ако си спазила условието за покой между 0, 60 и 120 мин., има някакъв проблем с КЗ - приемаш глюкоза, а КЗ пада вместо да се повиши. И дори пада до нива на Хипогликемия?!
Въпреки, че си ниска КЗ - тялото (панкреаса) отделя доста инсулин ( на 60 мин.).
Може и да има по-логично обяснение, не мога да преценя.
Ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря.
  
Благодаря Денис, в понеделник съм на ендокринолог,ще пиша какво е казал.
Денис днес бях на ендокринолог,и лекарката ме прегледа и според изследването показва хипоглекемия,но тя според нея това изследване не е вярно,нямала съм симптомите и иска да направя ново само на глюкозота в друга лаболатория,и спомена,че имам увеличена ЩЖ и иска да ме види на ехограф,такаче ще се видим с нея отново и ще пиша.
Благодаря, че сподели.
Да, може и изследването нещо да не е вярно, но ако ще правиш отново обременяване с глюкоза (ОГТТ) изследвай и инсулина, защото той реагира на нивата на КЗ и неговите нива също са много важни (мое мнение) - така и така ще пиеш пак глюкоза, поне си направи както трябва изследването.
Трябва да си в покой и да не се движиш много както преди изследването, така и в паузите от един час, между  0-60-120 мин.

# 688
  • Мнения: 104
Денис, здравей отново. При мен проблемът беше много ниските андрогени, от което доста се притесних. Другият месец съм на ендокр.  а днес на гинеколог,за да пусна повторни изследвания за уреаплазмата и за проследяване на раничка на шийката.  Имам ли причина да я питам за по -високият естрадиол (сравнен с миналите ми изследвания) и по- високото FSH . Сега се опитвам да засека и овулация с тестове,защото искам и прогестерона и еттрадиола да пусна след нея. А усещам и симптомите за О. Днес да питам гинеколожката за фоликули ли, 14 ден ми е при около 31дневен цикъл? Не знам как да процедирам с въпроси към нея и за това те моля за помощ. Мислехме с приятеля ми след известно време да започнем бебеправене,но с тези резултати съвсем се притесних. Благодаря ти от сърце отново.
https://---shortener8712-WcBjGJ5
https://---shortener8712-5vGZ3pd - припомням изследванията
п.п. имам и кръвни всякакви изследвания,които ако има нужда ще кача тук


Денис,здравей. Гинеколожката ми откри ендометриоза , а другият цикъл ще вземем биопсия за раничките, защото каза,че вече има изменения и държи да има хистология. За изследванията каза,че ниските нива на андрогени много не я притесняват, защото се влияят от кортикостероидите, но да се консултирам с ендокр. Имам доминантен фоликул 20мм и по нейни думи прекрасна лигавица и за овулация всичко е наред. Даже нямало нужда да изследвам прогестерона, но аз ще го пусна. Диагнозата за ендометриозата и раничките ме сринаха направо. Каза , че вижда ендометриома по предната устна, но дали има и в матката не знае. Ако имам проблем със забременяването ще направим лапароскопия, но, докато не получим резултат от биопсията - никакви опити за бременност. Заради това е и ужасно болезнения цикъл.  Данни на Пкя каза , че няма абсолютно никакви.

# 689
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Здравей, Денис!Какво ще кажеш за тези резултати, правени на 3 -ти ден от МЦ
LH-5,4
FSH-9,3
Estradiil-63
AMH-1,5.
На 41 съм,миналият месец бях с мисис от естествена  бременност. Искам  отново  да опитам ,според  гинеколог ми имам добри резултати  и реален шанс за нова  бременност. Пуснах и ТСХ-2,05.Откриха ми тромбофилии,които може  би са причина  за миседа,разбира се или лоша яйцеклетка.

Общи условия

Активация на акаунт