Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 080
  • 756
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 126
И при мен по същия начин. Сега видях, че парите са ми по сметката,  а в сайта на НОИ все още не е отбелязано, че са наредени.

# 196
  • Мнения: 275
Аз също си ги получих тази сутрин. Днес ходих и до работа да си попълня декларациите за 2рата година. Честито вече почват малките пари 🤣

# 197
  • Мнения: 231
Момичета, най на края намерихме детегледачка и малко се поуспокоих, вече бях започнала да се притеснявам Simple Smile
Връщането в реалността (след 2 седмици на морето при майка ми и баща ми) беше тежко - първата вечер малката беше суууупер нервна, съответно това означваше безсъние за мен, а първият ден започна с редовнат прахоснукачка, 2 перални и чинии Grinning
В София голяма жега, чудя се какво да правим у дома по средата на деня, когато е най - силно слънцето Confused
Вие минахте ли кръв и урина - като на 6 месеца ли са изследванията?
Вчера минахме ваксината, която се прави на годинка - малката малко си поплака, но сравнително бързо й мина. Оказа се, че вече е 9.500 кг и 77 см и явно не си въобразявам, че ми е тежка Grinning Simple Smile

# 198
  • Мнения: 502
Минахме кръв и урина за съжаление по необходимост. След кръщенето на Петровден малкия вдигна температура, след което ни погна и разтройството. Не кашля, няма течащи сополи, но за сметка на това много слюнка изтече. Ще закъснеем с ваксините, но хич не ми пука. Просто искам по скоро да оздравее малкия ми мъж Cry

# 199
  • Мнения: 106
И ние минахме кръв и урина, чакаме резултатите.Декларация още не съм попълвала, има ли срок за нея, че аз съвсем я забравих, добре че сте вие тук Simple Smile

# 200
  • Мнения: 277
И ние минахме. СЪС хемоглобин 132 сме.Не е ли много?Момичета откриха ме киста 2мм в левия яйчник,изписаха ми Дуфастон.Някоя от вас сблъсквали ли се е с това?

# 201
  • Варна
  • Мнения: 630
Моята 2 година дефакто започна,звънях няколко пъти на счетоводителя и той ми каза спокойно няма да изпуснем сроковете ( за тази декларация). А как се изчислява какво ще получаваме 2 година? Разбрах,че и даже,че работя( макар и почасово) пак ще получавам. Ама този моят счетоводител много ме ядосва,все ми казва че нямало как да ми изчисли колко ще ми превеждат. Ако някой има инфо моля споделете.

# 202
  • Мнения: 3 439
Месечно ще взимаме 380 лв всички. Ако детето посещава ясла/градина, ще е наполовина - 190 лв.

# 203
  • Мнения: 3 269
Месечно ще взимаме 380 лв всички. Ако детето посещава ясла/градина, ще е наполовина - 190 лв.
Ако се върнете на работа, също ще получавате 190 лв към заплатата, до навършване на 2 години.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 630
Мамиии спешно давали ли сте ксизал капки?извън града сме ,а джпи не вдига тел. Малкия се обрина от едни нови памперси. Купих ксизал ( на каката съм давала многократно) ,но в листовкатс пише за деца над 2 г. Знам че се дават по 5 капки.

# 205
  • Мнения: 162
Европа, ползвала съм Фенистил. То става за малки Simple Smile

# 206
  • Мнения: 3 439
И аз фенистил съм давала. Спокойно, ще се оправи малчо Hug

# 207
  • Варна
  • Мнения: 630
Благодаря момичета. Дадах му. Сега и с др се чух.
Обрина се жестоко от гащичките на памперс. Само 1 час беше с тях. Иначе ползвам без проблем тези на либеро и на дм.

# 208
  • Мнения: 126
Месечно ще взимаме 380 лв всички. Ако детето посещава ясла/градина, ще е наполовина - 190 лв.
Ако не работи, а все още е в майчинство и  детето посещава ясла ще получава 0 лв. Ако си прекъсне майчинството, след първата година и започне работа, независимо дали детето посещава ясла или не, държавата ще превежда обезщетение 190 лв месечно, до навършване на две години на детето. А за тези, които, си прекъсват майчинството преди навършване на една година на детето - независимо дали то е на ясла или не, ще получават 1/2 от изчисленото им средно дневно обезщетение, до 410 -ия ден.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 630
Тоест ,аз от половин година съм на работа ,до сега получавах 1/2 от майчинските. И сега няма да получавам още 1 год тези 190 лв ,а до 410 ден така ли? 

Общи условия

Активация на акаунт