Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 132
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 114
Европа, дано да прояде на яслата! Оставила съм я малко намира, че пак последните кътници я мъчат! Много е странно при нея боли я, подут и побелял е венеца и я отпуска след време пак. Ще кажеш мъдрец й никне (понеже аз имам един от години ме тормози така Cry)
Тити,не се тормози . Моята дъщеря до 3 г не беше докосвала манджа и сипа и т.н. все филийки,закуски и макарони. В чудо се бях видяла . Като тръгна на градина прояде. Сега любими са й супичките. Все това иска да готвя.
Мис,период е споко. Явно такива като мойто са го наплашили. Като тръгне на градина с другите дечица ще свикне и ще се социализира. Помня на времето ,дъщеря ми, имаше навик да бърка в устите на децата. Редовно беше с изпохапани до кръв пръсти от яслата. И продължи дълго време. Учителките няколко пъти ни викаха да говорим за проблема. Ами не става с обяснение на 2 г дете,то гледа ,мига мига и след 2-3 дни пак същото. Та беше явно част от израстването й. Това с цокането на дъщеричката ти мис. Ще отмине  .

# 691
  • Мнения: 114
Амфибия каква марка купуваш? Аз много се затруднявам в избора и в магазина с пробване и да мине един два пъти не става ясно! Дъщеря ми има 3 чифта зимни от които с едните  отказва да ходи, другите всеки момент ще й умалеят и остана един! Всеки чифт струва около 70 лв.
И аз си имам стоножка, сигурно има 15-20 чифта 😂
Уау! 15-20чифта имаме може би цялото семейство (5 членно). Говоря за обувки, подходящи за сезона, де.

Децата карат с по 2 до максимум 3 чифта. Особено за обувки качеството ми е много по-важно от количеството. Имам доста критерии за избор на обувки (от гледна точка на удобство и непроменяне на функцията на стъпалата, т.е. да са гъвкави, широки, без повдигане; да не запарват и т.н.), така че трудно откривам въобще обувки, които да ги покриват, отделно и цената им обичайно е висока. За обувка, която ще се носи 2-3 месеца (най-дребното в момента на такъв диапазон горе-долу сменя номер, на 24-ти е вече), не виждам никакъв смисъл от поддържането на по-голям арсенал.

# 692
  • Мнения: 3 439
Ще започна оттам, че пазарувам онлайн основно, което обяснява доста неща 😁 Голяма част предстоят и това са за всички сезони, разбира се. И са само 13 (с пантофите), преброих ги специално. Не исках да влизам в обяснителен режим, но заповядайте. Не взимам нищо специално, имаме и ботушки от лидл, които много си обича между другото.
Просто изглеждат много 🙄

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 23:11 от Amphibia

# 693
  • Мнения: 3 269
Амфибия, не са малко 😂😊. Със здраве да си ги носите.
И аз пазарувам онлайн и сега има доста намаления, но като не знам колко ще порастне крачето до след два месеца и не смея.

# 694
  • Мнения: 2 485
Онлайн наистина е много изкушаващо 😁 нашето момиче има точно един чифт ботушки/по-високи боти и след като омалеят, ще купуваме нови. (И едни резервни гумени ботуши от батко ѝ, но не го е обувала). Тя сега така или иначе не слага друга обувка навън. А когато стане време за по-леки обувки, ще е следващият номер.

# 695
  • Мнения: 231
И моята дъщеря е с 1 чифт основни зимни боти (носи ги около 2 месеца, скоро ще умалеят) , като има и 1 чифт апрески. След месец пак ще купуваме 1 - 2 чифта пролетни Simple Smile
Имам едни кецове, които й купувах онлайн - бяха много хубава цена, предвид че марката принципно е скъпа. Еми оказа се, че размерът на стелката малко се различава от онлайн описанието (или аз нещо не съм гледала) и си стоят така чисто нови, тъй като едва сега й стават, но са тънички за зимата, та явно ще ги пазя за другото дете ( в план проект за сега Grinning ).
Не изпълнява никакви "команди" - когато е на кеф ми подава каквото съм й поискала или прави съответното нещо, за което съм я помолила, а когато не е - грам внимание не обръща на казаното. Разбира се, при всеки отказ от моя страна да направя нещо или да й дам нещо, се започва мега драма, рев, пищене, ред сълзи - ред сополи... А аз пък престанах да й се впечатлявам - или се опитвам да я разсея, или ако опитите ми са безрезултатни - оставям я да си се успокои сама. Разбира се, постоянно й обяснявам, говоря, показвам и т.н., но особено когато нещо е крива, никакво внимание не ми обръща Simple Smile

# 696
  • Мнения: 114
Донченце, пожелавам ти скоро да се похвалиш Smiley Аз не съм купувала предварително обувки и затова и мърморя за цените! И за нас си купуваме по-скъпи обувки ама ги носим поне две години а за малката през месец-два и други. Пък за храна и обувки не трябва да се пести! С говоренето няма напредък, но разбира всичко и много ме имитира! Слуша и изпълнява каквото й изнася!

# 697
  • Мнения: 502
Най- накрая открихме своето НЕразливно шише. Накарах служителката да ми го напълни с вода, за да го тествам на място. Същото е като старите ни шишета на Авент и реших, че и малкия ще го хареса. Веднага го тествах за следобедния сън понеже ние сме от заспиващите с шише вода или мляко. Та сложих го да си легне, дадох му шишето и започнах да го наблюдавам на камерата. Изненада ме, че след като пи малко от него, стана остави си го на шкафа и си легна Joy
Това е шишето.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 630
Ех,мами тъкмо днес моя хулиганчо скъса единствените си ботушки и то на разходка. Та ходих спешно да му купувам. Аз поддържам само по 1 чифт външни ,сезонни обувки и едни домашни. Има и джапанки с които се къпе,за да не се хлъзга.
Иве направо ме шокира с тези цветове,моят хал хабер си няма от цветове. То още животните не може да оправи.иначе команди изпълнява,но не винаги- затвори шкаф,врата..дай това,изхвърли в боклука и до там. Яде сам от лятото,какво и колко неееезнам. Не малка част отива на земята и по таблата. Сега му взех едни витаминки бонбонки ,да му усилят малко апетита,че от 2 месеца нон стоп растът зъбки и хич не хапва. 10кг е заковал от доста време.

# 699
  • Мнения: 3 439
Моята е на 9 кг, а последните 30 часа има 6-7 изхождания с количества като за възрастен. Хораааа, не смогвам. Само готвя и мия гъз, чат пат поносвам за сън и строя кули, чета книжки по сто пъти на ден, горе долу толкова и мием зъби, още със ставането се сочи кухнята.... Ба си мамата! Най-много обичам да пеем с микрофони, да играем на криеница, да оцветяваме, да редим конструктори... понякога се заварвам сама... да играя 😁 Приятно е всичко, което чувствам 😍 Някои неща правя за себе си, поръчвам играчки уж за нея, ама не баш. Поръчвам обувки, дрехи, кеф ми е. Тя търчи и си приказва и аз винаги й влизам в тон. Започнали са последните зъби, пак не спим. Нооо бели кахъри 🙂 Какво да ви пожелая - всички зъби до края на март да са факт!

# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Хаххах и моята стои на 9кг, а си хапва какво ли не !
Ние бяхме седмица в Русе за последно на лекции . Таткото пак я гледа и си изкараха супер Simple Smile
От 2 дни има нова дума “не искам” ! Супер ясно го казва и познайте ... сега всичко, което я питаме е с отговор “не искам “ 😂
Ох и милото като види да си цъкам на телефона и ми вика “ало маха” Sad . Демек махни тоя телефон ...

# 701
  • Мнения: 3 439
Трябва да измисля ясна стратегия по отношение на комуникациите, въпреки че позволявам единствено телевизор и през делничен ден звъним на тати през вайбър. Защото й липсва, обикновено тя си носи телефона. Тъпа ми е тая система, цял живот работиш,  за да не си познаеш децата накрая, но да не задълбавам. Моите виждания за живота не успях да ги срещна преди да имам дете. А сега то е всичко и някак измества всичко друго. С мъжа ми не сме в цветущи взаимоотношения, ама то и не се виждаме много... а бе да сме здрави!

# 702
  • Мнения: X
Трябва да измисля ясна стратегия по отношение на комуникациите, въпреки че позволявам единствено телевизор и през делничен ден звъним на тати през вайбър. Защото й липсва, обикновено тя си носи телефона. Тъпа ми е тая система, цял живот работиш,  за да не си познаеш децата накрая, но да не задълбавам. Моите виждания за живота не успях да ги срещна преди да имам дете. А сега то е всичко и някак измества всичко друго. С мъжа ми не сме в цветущи взаимоотношения, ама то и не се виждаме много... а бе да сме здрави!
Ние пък се виждаме всеки ден и е много свободен, но пък се караме много за пари .

# 703
  • Мнения: 229
Охаа, явно Не периода скоро и нас ще застигне. За сега има само следната изява - подавам храната, клати глава и се дръпва, и само след секунда вика Аммм и вече я приема. Умее да яде сама но много се разсейва и се налага да бутам и аз в устата, иначе не успява да се наяде добре и скоро пак е гладна, става едно безкрайно ядене ако не се включа.
Говоренето го няма още, иначе много думи знае, сочим в книжките и усещам че разбира какво говорим. Ако някой ще  си тръгва, разбира че става дума за това и още преди да е станал да си ходи дори, маха с ръката .
Казва няколко думи, но не ги казва когато искаме да ги каже, а когато тя реши - мама, баба, дядя, Тата, ало, името ми, айде, цъка с език за конче....
Иначе дърдори на бебешки имитирайки интунации, сочи в книжката и звучи все едно брои, но не казва цифрите наистина. Обяснява нещата с жестове, но понякога не схващам, та  се дразни и вика.
Обожава да разлиства книжки или списания и много се радва, ако види  някое животинче там.

# 704
  • Мнения: 354
Моят господин е 12 кг.,  храни се сам от 4 месеца и вече разпознава кой е Васил Левски и кой Христо Ботев Grinning Без майтап !
Когато карам кака му да четем ,смятаме или.пък пишем , той преди нея е грабнал химикала и е започнал да драска където му падне.
Много е умен , но единствената  дума ,която казва е мама. Всички за него са мама -тати ,мама, баба  ,кака !
Единствено ме тормози това ,че иска да спи при мен и то на главата ми. Не успявам да мигна изобщо. Уж заспал ,местя го В креватчето му или пък на другия край на спалнята, събужда се и пак е качен на главата ми. Това ще ме съсипе. Кака му  още на 2 месеца сама си спеше  в стая,
сега е на 5 и половина и още си спи сама. Не иска  никой при себе си ,доста е самостоятелна. Докато господина ,явно е истина ,че мъжете са си "майчини " синчета. Само се гушкаме ,целуваме и пак на главата ми. Joy

Общи условия

Активация на акаунт