Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 16

  • 33 714
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 457
 Аз бях пробвал едно рестарта - жълт кантарион, уж за спокойствие, против стрес и добро настроение, ама май е шменти капели нещо Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 12 374
Бетаблокерите не могат да се пият само ''от време на време''. Внимайте, не са шега тези лекарства.

Роналд, аз съм с ПА от над 10 години вече, като лекарите все бързаха да ми предписват Сероксат. Не ми влияеше добре и им теглих една, и се научих да преодолявам кризите без лекарства и без да търча нонстоп в Пирогов, убедена, че ей сега ще умра. Не е лесно, но не искам да завися от хапове цял живот (еутирокс-а ми е достатъчен).

# 32
  • Мнения: X
Засега успешно туширам кризи всякакви с обикновен Валидол. 1-2 под езика.

# 33
  • Мнения: X
Други методи за овладяване на стреса трябва да се пробват. Редовен спорт, медитация (mindfulness) и дихателни упражнения, максимално общуване с природата, йога, водене на дневник, отрязване на излишните дразнители и т.н. И аз се опитвам, от тревожните хора съм, вече направо ми се гади като ми заобясняват как трябва да си променя начина на живот и мислене, но за съжаление само това е начинът за поддръжка (не излекуване), при това постоянно, до живот.

# 34
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Какво е бета-блокери? Кои са?

# 35
  • София
  • Мнения: 16 105
Бетаблокерите блокират адреналина (който и аз вдигам от служебни ядове). На мен ми е изписан заради екстрасистоли, но имаше ефект, сега съм го намалила сериозно (пак по лекарско предписание). Екстрасистолите по принцип отдавам на "специалната" си възраст - т.е. хормоналния дисбаланс.

С бетаблокер (беталок зок) нищо и никой  не може да ме ядоса Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 1 684
Аз като съм под стрес- увеличавам Вит Д и Б12. и ходя на сауна, добре е повечко фитнес преди сауната, но и само сауна ме успокоява. Спя си като къпана. по време на стрес се вдига КЗ, така че добре е да се избягва

# 37
  • Мнения: 4 042
Аз си се ядосвах докато пиех беталок зок. Единственото действие, което усещах от него, беше че като забравя да го пия 2-3 дена и получавах сърцебиене. Спрях го миналата година, около 10 години го пих преди това. Когато ми го изписаха освен сърцебиене имах и малко високо кръвно - 140/80. Сега ми е 120/80, а понякога 110/80. Преди месец правих кардиограма, малко учестен пулс имах. Според личната можело и да е от спирането на бетаблокера, но не знам, то мина много време откакто го спрях, а първоначалните причини, поради които го започнах - сърцетуп и високо кръвно, вече ги няма.

# 38
  • Мнения: 790
Аз  пих бетаблокер заради висок пулс, но ми сваляше и кръвното. Захвърлих го и сега като имам нужда също използвам Валидол...вълнувам се и от разни щуротии като енергия и топлина в дома, арома лампи, етерични масла. Май комплексно съм с една идея по-добре.

# 39
  • Мнения: X
Други методи за овладяване на стреса трябва да се пробват. Редовен спорт, медитация (mindfulness) и дихателни упражнения, максимално общуване с природата, йога, водене на дневник, отрязване на излишните дразнители и т.н. И аз се опитвам, от тревожните хора съм, вече направо ми се гади като ми заобясняват как трябва да си променя начина на живот и мислене, но за съжаление само това е начинът за поддръжка (не излекуване), при това постоянно, до живот.
Подкрепям.
Лекарствата с временен ефект.
Опитайте коремно дишане. Има невероятен ефект.

# 40
  • Мнения: 27 271
Някои антибиотици и лекарства също влияят на КЗ. Преди три години на роднина, диабетик тип 1, му даваха в болница такъв антибиотик- плюс оскъдна "храна". Трябваше скришом да си купува храни вдигащи КЗ, постоянно беше с хипогликемии- а лекарите все му "опяваха", че КЗ е висока (те удобно никога не присъстваха при хипогликемиите). Зрението му за два дни се влоши ужасно- питах лекар и не било от лекарствата! Я познайте дали в листовката не пишеше, че може сериозно да се намали зрението (временно) и КЗ да варира нагоре или надолу.....По време на цялото лечение лекарите твърдяха, че не е от антибиотика- е, нямам думи...
Последните две седмици съм доста стресирана (почина близък човек), усещам как това ми се отразява. Преди мислех, че когато се ядосам/стресирам онова странно усещане на тъпа "болка" е от стомаха- от известно време обаче си мисля, че е свързано с КЗ и инсулина. То не е и точно болка всъщност....Мен ме успокоява много Природата, вглеждам се в малките ежедневни неща- как пеят птиците, някоя красива птичка или пеперуда, цветята, облаците- заглеждам се във всичко. Лошото е, че точно такива ежедневни неща в момента ме подсещат и за човекът който вече го няма...

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 14:31 от dolce miele

# 41
  • Мнения: 7 856
Явно някои лекари се опитват да ни унищожат, вместо да ни лекуват. Просто не проумявам как биха предписали бета-блокер против стрес? Това чудо е при сериозни сърдечни проблеми и не се пие без наистина да има нужда.
Скрит текст:
Преди повече от 10 години при една консултация с кардиолог преди престояща операция (припадам от всякаква упойка, по-късно разбрах, че трябва да има адреналин в нея, за да не припадна) патката с лекарска диплома ми заяви, че съм с високо кръвно (120 на 80 беше!) и с ускорен пулс (цял живот ми е 90) и ми предписа някакво лекарство. Отивам аз в кварталната малка аптека, аптекарката ме познава много добре. Исках просто да разбера що за чудо ми е предписано, без да имам намерение да го купувам. Аптекарката като видя рецептата и отсече категорично - НЯМА да ти продам това нещо!
След това се обадих на един съсед - възрастен кардиолог, професор. Той също категорично забрани да го пия.

# 42
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Питам, защото след инсулта пия две лекарства за кръвното - физиотенс и норваск, и две - за чутурата - кавинтон форте и росукард. Пък за кръвнишките не са споменавали да са бета-блокери… Да не са случайно?

Абе един инсулт е равен на една шепа лекарства. Ама сама съм си виновна.

# 43
  • Мнения: 27 271
Какво мислите за рескю капките на д-р Бах? Някой пробвал ли е?
Майка ми пие бета блокер. Но е със сърдечна недостатъчност от десетилетия (вследствие на прекарано заболяване на младини), операция, високо кръвно....т. е. бета блокерите не са и предписани ей така.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 14:40 от dolce miele

# 44
  • Мнения: 18 542
Бетаблокерите не са ли при сърдечни заболявания? Майка ми пие бетаблокер и отделно хапчета заради прекарания инсулт.
Баща ми има също прекаран инсулт преди няколко години, но отказва да пие каквито и да било лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт