Априлски бебета - тема 5

  • 41 004
  • 501
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 393
Мечтая за ясла, уви в София няма шанс Grinning тя също ще се чувства страхотно там, предвид реакциите й с децата. Аз за морето май ще купя само блузки с УВ защита.
Ние сме в София, ще го карам до съседния квартал.
Искаше ми се да го гледам докато навърши 2, но няма как. Семейният бюджет не може да издържи Sad

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 183
И моят юнак е много див, пада вече 5 път нослето жули... Последно падна в понеделник от пейката в парка с главата надолу... На нослето отиде всичко ожулено и много леко на челото... Все още ми е свито сърцето все си, дано е бил малиия дявол, не е повръща все така игрив и див е, заспива ми бързо за 20ми.е заспал.. Но аз съм много стресната и все се обвинявам че не мога да го опазя...
Иначе за морето взех памперси от Декатлон, но се очертава ложе би септември да ходим да видим...

# 92
  • Мнения: 648
Сега в четвъртък ще ходим на море за малко , защото не знам как ще се държи там! Купила съм бански тип шорти и хавлия пончо, басейнче с покрив за морето , пояс за бебета! С храната съм притеснена как ще се случат нещата , ама съм избрала хотел с ресторант и пюрета  взех и мисля и мултикултура за всеки случай! Най - много ме притеснява пишкането , защото е на настроения има дни в които отива пишкаме на храста и всичко е ок има дни в които цял ден се напишква и се тръшка и не пиша на вън:( направо не знам ( къса ми нервите) направо понякога имам чувството , че ще откача! А понякога изпива по 3 шишета вода и сок

# 93
  • Мнения: 4 660
ianita93k защо измъчваш себе си и бебето опитвайки да го научиш на гърне.
Това за мен е все още игра на нерви защото нито казва пиш нито ,че им се ака. Все пак в един момент ще се научат и на гърне.
Макар че ще ходим септември и аз се замислям за храната. Мисля да резервирам последния момент ,че миналата година бебето така се разболя преди да тръгнем бях на косъм да се откажем. Набелязала съм 2-3 хотела където сме ходили и сме били доволни от храна и чистота ще ги дебна тях.

# 94
  • Мнения: 648
Ама той ходи на гърне от 6 месечен ! Проблема е на вън , че не винаги иска да пишка прав иначе ако сме вкъщи или носим гърнето няма никакъв проблем ! Пък за казването той си казва за акането по - по различен начин Хахах  “ аа—-а-ааа! И носи гурнето или отива в банята! Не мисля , че го мъча ! Просто на вън явно греша с подхода си!

# 95
  • Мнения: 4 660
А може би детето навън се притеснява, моето неще да ака на 1 етаж при бабата 😐

# 96
  • Мнения: 648
И аз така мисля ! Дори с баща си не иска да пишка ! Дали е възможно още от сега да се срамуват?

# 97
  • Мнения: 4 660
Определено се срамуват, моето се опитва да се ские зад мен като види непознат.

# 98
  • Мнения: 648
Оййй колко сладко! Пък моето момче пипа всички минаващи покрай него и иска да им даде “здравей”! Чак се страхувам понякога , че ходи при непознати и вдига ръцете да го взимат ! Всякакви хора има !

# 99
  • Мнения: X
Моето не ще вече да ходи на гърне от инат. Но като се изпишка ,като го преобличам и ми казва" Пис!".

# 100
  • Мнения: 4 660
Бях се нахъсала да я оставя без памперс, но бременността промени плановете.
Ще пробвам когато бебето се роди преди да пусна дъщерята на ясла.

# 101
  • Мнения: 648
Мами вчера бяхме на консултация и споделих Ба педито , че ще ходим на море! Идеята не и допадна даже каза , че най- много да го разболеем и никаква вода ( море , басейни) плаж! Много се притесних и не знам какво да правя! Моя мъж казва щом ще е само за разходки да не ходим , а вече сме платили 1 нощувка и не знам

# 102
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Ако детето е здраво и се извежда навън редовно, не мисля, че морето ще навреди толкова. Разбира се, ще следите да не налапва много пясък, да не гълта морска вода, ще ползвате слънцезащитни кремове и дрехи и ще избягвате горещите часове. Хубаво е да имате нещо повече от чадър за плажа - детска палатка, заслон или подобно. Носете повече прясна вода със себе си.
Какво, децата, които живеят на морето, не стъпват никога на плажа ли?
Следвайте ритъма на детето и се настройте, че почивката още дълги години ще е по-изморителна от ежедневието, и ще се получат нещата. Grin
Нашето първо море е в началото на август, после в края - пак. Все още не съм купила джапанки за малките крачета.
Има ли в темата други деца, които още не са проходили?

# 103
  • Мнения: 1 050
Имам позната с бебче средата на април, което не ходи. Върви когато го държиш за двете ръчички, иначе не се пуска.
Какви джапанки търсите? Аз си мисля нещо като сандалче, в декатлон имаше, но бяха останали големи номера. В Джъмбо дали има подходящи?

# 104
  • Мнения: 648
Ние взехме от декатлон, но кутрета му излизат отстрани , защото на дължина са малко големи , анапо- малкия номер не можем да натъпчем крачето.в Джъмбо има и сандали и като джапанки, ама при нас нямаше номер!

Общи условия

Активация на акаунт