Как е по-добре за прохождането - с буйки или на босо?

  • 5 229
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 220
Вкъщи е бос, но навън - със сандалки.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
на босо или по чорапче.Това важе естествено за в къщи,на вън с обувчици

# 18
  • Мнения: 559
Според ортопедите-босо.
И аз така четох

# 19
  • Мнения: 1 028
То е логично,че босо ще да е по-удачния вариант,та нали човек по-добре усеща стъпалото си и повърхността върху която стъпва,и пък според нея да нагажда крачето си.

# 20
  • Мнения: 5 391
Хм, и аз не знаех, че по-добрият вариант е да проходи босо, все съм чувала за специални обувки, вероятно търговски трик за повече продажби.

# 21
  • на североизток
  • Мнения: 285
Най-добре босо или, ако е по-хладно с чорапки. Иначе не се препоръчва някакво специално насърчаване - както казваш то само започва да се изправя, ползвайки опора - т.е. служи му за опора, подпирай го и обезопаси територията около негоо, за да може да се раздвижва спокойно ... Laughing
Peace

# 22
  • Мнения: 2 821
И ние сме в такъв "изправящ се" период. Знам, че най-добре да е босо, но тя и навън иска да седи права...подпира се по пейките. Мисля да купя проходки, но със затворените на Колев няма ли да се спарва крачето...подходящи ли са сандалките до глезена според вас?

# 23
  • Мнения: 135
най-добре -босо.. Ако позволява и пода на апартамента ви, разбира се.. Или с чорапки.. Добре е бебчо да върви бос и по тревичка  -хем за прохождането е добре, хем се закалява!!! Има и специални обувки - буйките на Колев&Колев, каквито ние ползвахме, щото Рая е зимно бебе и съответно проходи през зимата, но стопли ли се - ходи боса.. Ние имаме и райграс в двора и елате ни вижте... Иска и в Морската градина да я събувам..  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 915
Цитат
.....подходящи ли са сандалките до глезена според вас?

Не.
Купи някакви леки, отворени сандалки, без високи глезени и без висока пета, съвсем опростени. Щом у дома може да седи босо, навън не са му необходими подпирачки за крачето.
Може и леки платнени буйки с мека подметка.

# 25
  • Мнения: 5 183
Най-добре босо или, ако е по-хладно с чорапки.

 Peace

# 26
  • Мнения: 1 425
Вики също проходи боса, а и сега вече е на 2-ве години също много обича да ходи боса.
Като излизахме навън й слагах буйките на Колев, но след като загубихме 2-ва чифта и се стопли й взех сандалки с висок форт.

# 27
  • Мнения: 8 917
Виждам, че нашето бебе (което вече е на 10 месеца) започва да се изправя, държейки се за някаква опора и скоро може да започне да иска да прохожда..Как да насърча този процес и как е най-добре от ортопедична гледна точка - на бос крак или с буйки?? newsm78
Когато Гери прохождаше беше зимата и бе хладничко - това ни даде още един + да й вземем хубави обувчики за прохождане - с някакви метални пластинки на подметката и не знам още какво си. Определено ходеше доста стабилно с тях....но ако бе лятото може би щеше да е босичка Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 181
Босо!
Навън - с възможно най-меките обувки и подметки.

Здравото краче няма нужда от "патерици" - ортопедични стелки, високи глезени, твърди фортове и подметки като от стомана.

Здравото краче на едно дете, проходило в рамките на обичайния за това период (10-18 месеца) е достатъчно укрепнало, за да носи тежестта на тялото и "специалните" обувки за "безопасно прохождане" са най-вече търговски трик.

Не насърчавай прохождането. Ако костите не са достатъчно укрепнали и детето не е готово, прибързването може да доведе до неправилна походка и изкривяване на крачетата.

Детето си знае най-добре кога да проходи. Води се по него.
 

Ние в момента сме така. Но не съм купувала специални високи обувки. С ниски изключително леки сандалки сме.  Peace

# 29
  • Мнения: 532
Моята принцеса , когато прохождаше бе оставена боса.Но се оказа , че стъпва на пръсти ама почти като балерина на върха на пръстите си и така зор , зор изкара лятото , но не проходи.Есента и взехме обувки за прохождане ( високи с твърдичка подметка ) и едва тогава започна да стъпва нормално.И все още когато е боса ( доста често се случва ) си ходи на пръсти.Според мен при нас обувките за прохождане помогнаха.А за ортопедите ( без да се обиждат ) - половината казват боси , половината с високи обувки ( сандалки обхващащи глезена ) newsm78 #Crazy.Успех на прохождащите , здрави крачета за бебоците и още по - здрави за майките им  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт