Етажната собственост - такава, каквато си я направим

  • 30 581
  • 836
  •   1
Отговори
# 360
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
67% oт присъствалите.
имайте предвид, че е за идеални части, не за бройки.

# 361
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, един съвет, нова тема ли да отворя или тук бихме могли да обсъждаме почистване на входа? Интересуват ме мнения относно фирми за почистване или частни лица, от които сте доволни. Също така дали е по-добре да е фирма или не?

# 362
  • Мнения: 1 380
67% oт присъствалите.
имайте предвид, че е за идеални части, не за бройки.
Т.е ако се явят 33% ...?!

# 363
  • Варна
  • Мнения: 1 885
По казуса с ОС и договора: Щом фирмата не ви прави проблеми, имате решение и домоуправителят може да подпише еднолично, какво ви пречи, не разбрах?  Май вие сте против подписването. Дори някой да е размислил после от гласувалите, ако не е отменил съдебно решението, то си е в сила.

А относно дали да е фирма или ФЛ чистачка: предимствата на фирмата са - ако някой е болен, все пак могат да пратят друг, чистачката няма да дойде. На нас фирма ни и два и по-евтино, идват три пъти седмично за същите пари като чистачката. Имахме някои забележки за качеството, но при редовни оплаквания ги отстраниха, а и винаги може да изберете друга фирма.

Съвет - на ОС приемайте и някои общи решения - напр. да бъде фирма за почистването и вече домоуправитлят да има някаква свобода да смени фирмата, а не непрекъснато да викате събрания.

# 364
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728

А относно дали да е фирма или ФЛ чистачка: предимствата на фирмата са - ако някой е болен, все пак могат да пратят друг, чистачката няма да дойде. На нас фирма ни и два и по-евтино, идват три пъти седмично за същите пари като чистачката. Имахме някои забележки за качеството, но при редовни оплаквания ги отстраниха, а и винаги може да изберете друга фирма.

Колко ви струва фирмата за почистване?

# 365
  • Мнения: 1 380
По казуса с ОС и договора: Щом фирмата не ви прави проблеми, имате решение и домоуправителят може да подпише еднолично, какво ви пречи, не разбрах?  Май вие сте против подписването. Дори някой да е размислил после от гласувалите, ако не е отменил съдебно решението, то си е в сила.

А относно дали да е фирма или ФЛ чистачка: предимствата на фирмата са - ако някой е болен, все пак могат да пратят друг, чистачката няма да дойде. На нас фирма ни и два и по-евтино, идват три пъти седмично за същите пари като чистачката. Имахме някои забележки за качеството, но при редовни оплаквания ги отстраниха, а и винаги може да изберете друга фирма.

Съвет - на ОС приемайте и някои общи решения - напр. да бъде фирма за почистването и вече домоуправитлят да има някаква свобода да смени фирмата, а не непрекъснато да викате събрания.
Много благодаря
И не, не съм аз човекът против подписването на договора Simple Smile

# 366
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Таксата за почистване от фирмата е 140 лева на месец, като имаме и двор и стълби пред ЕС, които също се почистват 3 пъти седмично.

# 367
  • BG
  • Мнения: 2 217
Таксата за почистване от фирмата е 140 лева на месец, като имаме и двор и стълби пред ЕС, които също се почистват 3 пъти седмично.

Благодаря, че сподели и се радвам, че имате разумни съкооператори, които държат на чистотата. В нашата сграда ще има прединфарктни състояния, ако обявя такава цена за почистване ... Абе, мъка! Sad

# 368
  • Мнения: 1 380
Таксата за почистване от фирмата е 140 лева на месец, като имаме и двор и стълби пред ЕС, които също се почистват 3 пъти седмично.
gpym4e, а при търсене на фирма да сте попадали на Профешънъл сървис ЕООД ?

# 369
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Чистачката ни взимаше 150 лева. А фирмата за един път седмично искаше 80 лева на месец. При нас влиза и бездомно куче, има и много паднали листа от дърветата по двора, а никой от съседите не излиза да чисти, дори пред вратата си не метат, та поне се навиха да има фирма.

# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 885
gpym4e, а при търсене на фирма да сте попадали на Профешънъл сървис ЕООД ?

Не съм ги чувала. Ние сме с варненски фирми. Сега в момента не знам коя е, защото я сменихме. Домоуправителят се занимава с това.

# 371
  • Мнения: 1 380
gpym4e, а при търсене на фирма да сте попадали на Профешънъл сървис ЕООД ?

Не съм ги чувала. Ние сме с варненски фирми. Сега в момента не знам коя е, защото я сменихме. Домоуправителят се занимава с това.
Благодаря все пак:-)

# 372
  • София
  • Мнения: 1 398
В нашият блок (20 етажа) имаме чистачка от живущите. Всеки ден чисти и мие двата асансьора, фоайето - около 70-80 кв.м, стълбище за навън и долу около него. Минимум веднъж седмично прави оборка около блока. Два пъти месечно се мете и мие стълбището от 1-ви до 20-ти ет. Плащаме 180 лв, сумата не е променяна 5 год. Работата си е доста Simple Smile

# 373
  • Мнения: 45
Здравейте момчета и момичета, ако е удобно  да ви занимая с моя проблем. Живея в жилищна сграда над помещение, което без съмнение е  търговска площ. Вход юг на въпросното помещение е вход на магазин за хранителни стоки.Вход север се ползва от фирма за монтаж на климатици за съхранение на нови, стари климатици и всички нужни инструменти за монтажа им-стълби, куфари с инструменти, агрегати, огромни разклонители.На този вход е монтирана железна стълба към врата, която мисля е била прозорец. Входът се ползва два пъти на ден, при изнасяне и при прибиране на инвентара, като при мен не е шумно просто, а е грохот. Момчетата работят всеки ден, включително и събота. Нямаше да е беда ако работата ми е от 9,00 до 17,00ч, но по стечение на обстоятелствата давам поне 10 нощни смени в месеца.Писах на общината дали е редно това да се случва, но те ми обясняват, че помещението е със статут на търговски обект и мога да заведа граждански иск срещу тях също и да се обърна към институциите да се замери шума. Също така можете ли да си представите, че явно въпросните момчета са разбрали за оплакването ме в общината и сега в допълнение към половинчасовите сеанси сутрин и вечер се прибавя и бясно форсиране на колата..........целенасочено. Въпросът ми към знаещите е къде да проверя помещението колко входа има.Благодаря предварително и се извинявам за дългото писане.

# 374
  • Мнения: 6 295
Отиди тук ако си от София и поискай от архива архитектурните проекти на сградата. Там е посочено! Ако са пробивали нова врата трябва да са правили някакво конструктивно становище най-малко и копие от него трябва да има там или в общината. Носи си копие на НА и лична карта, за да получиш проектите от архива. Теглиш номер за гише "Архив архитектурните проекти"
https://www.sofia-agk.com/Pages/Render/352

Общи условия

Активация на акаунт